Přestupní terminál Hranečník

Pozemek je zplanýrován a základy připraveny pro další výstavbu. Byly také osazeny nové sloupy trakčního vedení pro novou trolejbusovou trať od ulice Bohumínské.

Související články


Komentáře

 1. Jirka :

  Trochu mě zklamalo, že při nové výstavbě vedení a osvětlení nepoužili LED lampy jako v případě Slezské Ostravy (kruháč u Oplu), ale klasické sodíkové výbojky.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Balde :

  Jirka: k těm světlům, mě velmi vadí, že není koncepce ani na urovni městských obvodů natož celého města na slazení laviček, odpadkových košů, osvětlení, co sto metru jiný typ, proč při každé rekonstrukci musí vymýšlet tyhle věci znova a znova pak to fakt nevypadá moc esteticky

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. MarianL :

  Mám dotaz, taky k terminálu. Měl se stavět i nějaký na Dubině, pro lidi z FM. Bude to nakonec? Jsem jeden z mála, komu bude užitečný :D Zajínalo by mě, kdy se postaví… měl stát tuším „jen“ 10mil. kč.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  MarianL: U Intersparu na Dubině.
  ÚAN sice nabízí krytou a vytápěnou čekárnu a další služby s tím spojené. Ale terminál na Dubině přinese neokoukaný pohled na sídliště Dubina s otestováním, jak dlouho vydržíte v zimě čekat na spoj, než vás to nezkolí.
  Již nebudou muset dálkové autobusy zajíždět do centra a ušetří tím naftu! Dle představitelů skvělé ne.
  Problém je v tom, že depo dálkových autobusů je stále v centru a nikde není informace, že by se to mělo změnit. Takže do toho centra nakonec dojedou, ale prázdní. Někdy by mne zajímalo, kdo tuhle koncepci vymyslel.
  Na západě staví záchytná parkoviště pro osobní automobily. V Ostravě pro autobusy.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. MarianL :

  Děkuju za odpověd, ale nedozvěděl jsem e to hlavbí – kdy bude? Ještě tento rok? A co tam bude jezdit za dopravce? Případně dá se nějak dobře dostat z Jihu do FM (mimo vlak) ? Konkrétně ze sídliště bělský les.

  Kdyby ten terminál postavili a jezdil by z tama nějaký bus do FM, nevadilo by mi to opravdu. Výhled na Dubinu je v pohodě,aspoň uvidím každé ráno všechny barvy duhy :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Miv :

  Balde: Tipl bych si, že by to nějak odporovalo zákonu o veřejných zakázkách, kde dodavatel může dodat jakýkoli levný šunt a zadavatel jako pouhý dočasný správce veřejných peněz nemá právo mu v tom bránit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Balde :

  Miv: tak snad si město uze zadat do projektu co tam chce, to by tam nemohlo zadat ani sirku cesty, no proste j to na hlavu padle tady sechno

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Miv :

  Balde: Ano můžete zadat, že na místě chcete lavičku určité velikosti, ale dost pochybuji, že můžete specifikovat jakou PŘESNĚ lavičku chcete. Tím by jste mohl diskriminovat zástup lavičkářů, kteří vám nabídnou podobnou za poloviční cenu (a často v poloviční kvalitě). Cena má být přece co nejnižší, ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.