Přestavba autobusového nádraží Havířov

Informace a vizualizace k záměru přestavby autobusového nádraží v Havířově.

Dopravce věří, že byť je rotunda na autobusovém nádraží, podobně jako hala vlakového nádraží, lidmi vnímána jako dominanta, nebude čelit snahám ponechat ji jako památku. „My víme, že rotunda k městu patří. Proto s ní počítáme v rámci rekonstrukce. Vzhledem k jejímu technickému stavu však není možné ji jen opravit. Hala je v opravdu špatném stavu. Při její stavbě v sedmdesátých letech byly použity materiály, které neumožňují pouhou opravu. Proto chceme starou rotundu zbourat a postavit její moderní obdobu,“ vysvětlil generální ředitel ČSAD Havířov Tomáš Vavřík.

Nádraží projde opravou opravdu z gruntu. Společně s rotundou budou postaveny nové zastávky. K zemi půjdou také stříšky u nástupišť. Rekonstrukce bude nákladná a přesná částka vzejde z konkrétního projektu. Dopravce proto nabízí spoluúčast městu. Zatím byli informováni radní, případnou finanční spoluúčast by však muselo schválit zastupitelstvo.

„My máme zájem, aby nádraží poskytovalo lidem moderní a kvalitní služby. Jsme ochotni s dopravcem jednat o spoluúčasti, a to například formou dividend,“ řekl po představení vizualizace budoucí podoby nádraží primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk.

nadrazi havirov

nadrazi havirov

Původní budova
nadrazi havirov

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jarda :

  Bude zajímavé jestli se objeví stejné problémy jako při pokusu o modernizaci železničního nádraží. Dodnes nechápu, proč soudruzi nepostavili AN u vlakového nádraží?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  Jarda: Protože by to davalo smysl.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 3. johny :

  V létě bude celkem osvěžující, když nebude pršet rovně. V zimě to bude trochu horší.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Nimrod :

  Dokud se bude tvrdit, že rotunda a podbné šílenosti patří k Havířovu, tak se toto město opravdu nikam neposune…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Zdenys :

  Tak tohle asi fakt nikdy nepochopim,vsude jinde se snazi dopravu integrovat do jednoho mista,ale HAVÍŘOV NÉÉÉ!!!Misto jednoho kulateho hnusu vyroste dalsi kulaty hnus-super fakt,takze i nadale budem jezdit jak stado volu z jednoho konce mesta na druhy ;)Kdo utece vyhraje a myslim tim uprk z tohohle mesta,protoze tady asi rozum nezakoreni nikdy!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Honza T. :

  Papír snese všechno.U současné budovy ocení cestující čekárnu Nevím co nabídne přestavba .Mám dojem že to je zase ukázka plýtvání veřejnými prostředky.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Svatopluk :

  ta vizualizace dle me spatny vtip, jedna hnusna kruhova věc se nahradi druhou hnusnou kruhovou věci, neuveritelne :|

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Pav :

  zajímavé je, že se v tomto článku nezmiňuje výstavba obchodního centra se 13ti obchody i když v době, kdy byl psaný se už muselo vědět, že tam OC bude :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Pav: Článek převzatý z deníku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Darja :

  Zdenys: Úprkem z města nic nevyřešíme, pojďme to změnit. Třeba ve volbách opět nebude dav volit ČSSD, které Havířov stále zadlužuje nesmyslnými a předraženými investicemi. Pojďte k volbám a ukažme ČSSD, že už je tady nechceme. Moje babička vždy volila levici, i ona již změnila názor, když vidí, co se tady děje.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.