Přeložka smyčky Výstaviště

Aktuální fotografie přeložky tramvajové smyčky na Výstavišti v centru Ostravy a pohled na likvidaci světa miniatur.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. vaclav :

  Už když člověk vidí jen vizualizaci toho SZT, tak mu musi být jasné, jak nákladná a problematická bude údržba a provoz podobné budovy. Je to šílené a do nebe volající. Na takovou budovu má být pořádná soutěž. Bude sloužit desítky let. Univerzity v Ostravě ovšem dávají soutěžím a kvalitní architektuře na frak a je to obrovská škoda. Vezměme v potaz kolik se za poslední roky proinvestovalo v kampusu VŠB a ten výsledek je v některých případech až děsivý. Odpovědní lidé by se měli rozhodovat dle dlouhodobých hledisek a kritérií.

  Thumb up 32 Thumb down 6
 2. aggu :

  Velký špatný. Přeložka i ty dvě „budovy“.

  Thumb up 10 Thumb down 6
 3. Jana :

  vaclav: Zajímavé je, že z nemálo bývalých ostravských rektorů jsou multimilionáři, kteří šli do funkcí s holým zadkem a dnes jezdí v S Mercedesech a mají vilky s bazény. A když na tento fakt někdo upozorní, tak se ještě soudí… Pravdou je, že VŠB promhrhala ve svém kampusu všechny šance, ba co dím, ona je promrhala i v oblasti celkové prestiže. A OU? Ta vznikla hlavně proto, aby humanizovala komunisty zdevastovaný region. Výsledek? Průměr až podprůměr, čím dál tím méně studentů a taková FF působí tak, že už ani málem neexistuje!!!

  Thumb up 19 Thumb down 6
 4. Crazym :

  Jana: Výjimečně souhlasím, znám jednoho, Čermák se jmenoval, v našem baráku měl obecní byt ačkoliv bydlel někde jinde a chodil tam jen šou.tat, pak ho zprivatizoval a jakousi záhadou když jsme byli na Magistrátu podepisovat papíry na zakládající schůzi SVJ, tak tam nebyl a předložili nám papíry na kterých už byl dávno podepsán a jako vrchol ignorace všech těch pravidel co vyhlásil stát a měly být pro všechny závazné se tam dostavila paní co to od něj „koupila“ za šestinásobek ceny a „spoluzakládala“ SVJ přestože to mohli dělat jen stávající nájemníci obecních bytů. Tou dobou jsem si definitivně uvědomil, že jsme se těch komunistických manýrů ani omylem nezbavili a je to stejné jak to bylo, všichni jsme si rovni, jen někteří jsou si rovnější. Tou dobou se mi taky otvírala kudla v kapse když jsem ho viděl rozdávat rozumy v Tv a pokaždé si vzpomněl na jeho šikovně vydělaných půl mega a kecy toho ožraly, že nejsme jako oni. Měli jsme být stejní ne li horší jako oni aby jakákoliv „revoluce“ měla smysl :-(

  Thumb up 12 Thumb down 1
 5. Jana :

  Crazym: Znám druhého, Močkoř se jmenoval, ten je ještě vyšší liga. O něm psát, tak se to tady ani nevejde. Ale jsme na webu, který se věnuje jiným věcem. OU je jedna velká záhada, ne-li přímo Potěmkinova vesnice. FF jako kdyby neexistovala, budovy má v otřesném stavu. LF je na pokraji propasti (o stomatologii se už ani neuvažuje), současná podoba FU je spíše výsměchem, protože o opravdové umělce-pedagogy tam člověk nezavadí, PdF je kapitola sama o sobě, PřF je asi nejlepší, ale problémů má také habaděj a za této situace vzniká klastr umění a designu? My se někdy chováme, jako kdyby Ostrava měla 1 mil.obyvatel a tato země nejméně 50 mil. obyvatel. Můj problém to není, ale vychovávat umělce, kteří nejsou umělci.. (ono platí i o jiných oborech). Co s nimi na trhu práce?

  Thumb up 16 Thumb down 7
 6. balde :

  Jana: žijeme ve svobodné zemi, kde se každý může rozhodnout studovat co uzná za vhodné, chápu že byste byla ráda kdyby Vám někdo nalajnoval život od školky až po pracovní místo jak to dělávali soudruzi, naštěstí to už je minulost. Každý má zodpovědnost sám za sebe a za svůj život jak s ním naloží.

  Thumb up 12 Thumb down 10
 7. nk :

  Jana: Na PřF určitě budou strašně rádi, že je člověk s tak vysokou odborností považuje za „asi nejlepší“. Přepošlu jim to, bezpochyby jim to bude sloužit jako motivace do další práce. (Očekávám také, že na základě vaší podrobné a důkladně podložené expertízy se plánovaný vznik klastru umění a designu okamžitě přehodnotí a odloží.) Vlastně vaše hodnocení přepošlu všem fakultám, aby věděli, na čem mají do budoucích let zapracovat. Taková kvalitní zpětná vazba je neskutečně užitečná a podnětná.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 8. balde :

  minimálně vznikne pěkný prostor pro pořádání menších koncertů s tribunou pro sezení

  Thumb up 5 Thumb down 6
 9. nk :

  balde: To jo. Je pravda, že ta vizualizace vypadá naprosto příšerně. Jako když Homer Simpson navrhl vlastní auto (https://simpsons.fandom.com/wiki/The_Homer). Uvidíme, jak to bude vypadat v reálu.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. Jana :

  balde: Ale OU není soukromá vysoká škola, takže asi tak. A byť nám někteří nalhávají, že je státní kasa „bezedná“, není tomu tak!!! OU je názorným příkladem vrcholné nehospodárnosti a českého šlendrijánství. Od svého vzniku nabobtnala do velkého množství budov, které jsou náročné na údržbu a dávno nesplňují svůj účel (otřesným příkladem je celá filozofická fakulta, nebo secesní budova na Českobratrské ve které stejně promoce probíhat nemohou. protože sál v této budově je malý a po nedávné rekonstrukci přišel i slušnou akustiku, nebo rektorát, který se nenápadně rozšířil i na Mlýnskou ulici, jen nenese název „rektorát“ atd. apod.). Zkrátka OU není dobrý hospodář. Ale tyto silné tendence vidíme i v hospodaření statutárního města Ostrava. Mandatorní výdaje se neúměrně navyšují, ale nikdo si neklade otázku KDO všechny ty ostravské sportoviště, haly, divadla, koncertní sály a v blízké budoucnosti i DOV ufinancuje. Daňové zatížení v ČR je neúnosné, celkové klima je protipodnikatelské, protiživnostenské a mladí touží pracovat ve státní správě nebo v korporátu. Pokud chtějí vůbec pracovat. Ostrava a OU připomínají parník plující do nikam.

  Thumb up 14 Thumb down 13
 11. Jana :

  balde: Za předpokladu údržby se kterou Ostrava bojuje na všech frontách kam se člověk podívá. A také za předpokladu, že skončí koksovna a další vysoce „ekologické“ provozy. Nechci být pesimistka, ale podívejte se na amfiteátr Divadla loutek. Když pominu, že to tam vypadá jako vstup do plynové komory, tak akcí tam moc není.

  Thumb up 8 Thumb down 10
 12. nk :

  Jana: Měla byste kandidovat na rektorku nebo dokonce na primátorku – abyste nám všem ukázala přesně, jak se to má dělat. Aby to nezůstalo na rovině planých hospodských keců těsně před zavíračkou. Konstruktivních a realizovatelných nápadů určitě máte hodně.

  Thumb up 11 Thumb down 10
 13. aggu :

  Tady je zase nablito…

  Thumb up 9 Thumb down 8
 14. Jana :

  nk: Nevím proč volíte tento agresivní tón. Já z toho radost nemám, kam to OU dokormidlovala. Bohužel dnes jsme ve stádiu dlouhodobého přežívání. Nemyslím si, že se OU někdy vzpamatuje. Ale jak to říká jedno české přísloví? Ryba smrdí od hlavy? Vždyť ani tento stát nemá přesně vymezenou zahraniční politiku, je v podstatě montovnou a celkové je česká společnost levičácká a silně rovnostářská. Takže vzory nejsou, elity také ne a podle toho to také vypadá.

  Thumb up 15 Thumb down 6
 15. Nimrod :

  Nejedná se o přeložku smyčky, nýbrž jen o její likvidaci.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 16. 2020 :

  Kapacita Hranečníku nestačí, v době špiček je tam „narváno“, pokud bude dokončena točna U Hradu, jaké linky na dvojkolejné točně tam budou končit? Opětovně 6 + výluky? Domnívám se, že 6 na Plynárny je dobrý krok, 10 na Hranec také, nemluvě o 4. 12 také využívána, zhruba polovina cestujících jezdí z Hrance na Karolinu, která je takový přestupní bod. Než stavět novou točnu U Hradu, budeme-li se bavit čistě o výlukách, tak co linky propojit, jako je to nyní nebo je ukončit Hulváky točna (která se používá leda na výluky a školení) a opačně Vítkovické nádraží. Tam nyní zdechl pes, lokalita by byla vhodná k využití například nějaké obchodní centrum včetně točny tram, nějak to upravit. Sorry za OT.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.