Přeložka Bílovecké ulice

Aktuální stav ohledně přeložky Bílovecké v Ostravě-Svinově.

prelozka bilovecka ulice

Nová silnice Bílovecká odkloní dopravu z obydlené části Svinova. Zvýší se plynulost dopravy a zároveň bezpečnost  řidičů i obyvatel této městské části Svinov. Délka nového úseku bude jeden a půl kilometru. Přeložka silnice povede podél železniční tratě a z jedné strany se napojí na Polaneckou ulici v místě nedaleko kruhového objezdu, který protíná Rudnou ulici a dálnici D1. Z druhé strany naváže na okružní křižovatku v přednádražním prostoru Ostrava-Svinov.

Podle Davida Sventka, šéfa Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko, mohou dosáhnout náklady na stavbu Prodloužené Bílovecké podle odhadů až 210 milionů korun, přičemž schválený příspěvek z fondů Evropské unie počítá na tento projekt se 142 miliony korun. Nyní se musí vysoutěžit zhotovitel stavby, realizace by mohla začít do konce tohoto roku a dokončena by měla být v polovině roku 2015.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Jak jsem psal již na Deníku. Myslím, že je víc staveb, které si zaslouží pozornost. Hlavně Severní spoj, katastrofální stav Českobratrské v centu Ostravy nebo Nádražní ulice. Děláme zbytečné silnice navíc, stále dokola :-(

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. Michal Feller :

  No já hlavně moc nevěřím tomu, že tam lidi budou dobrovolně jezdit místo toho aby jeli po bílovecké, jedině že by ji nějak výrazně omezili. Ale tak možná se pletu přecejen na to nejsem študovaný.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. thrpst :

  Nebyla by k tomu projektu nějaká situace?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. traviss :

  „Hlavně Severní spoj“ – Svinov umí a Poruba jen čumí..

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.