Přeložka ulice Bílovecká

Aktuální fotografie z výstavby přeložky ulice Bílovecké v Ostravě-Svinově.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!
bilovecka

bilovecka

bilovecka

bilovecka

bilovecka

Související články


Komentáře

 1. Ondrej Kania :

  Bohužel, nemůžu se zbavit pocitu, že se při realizaci tohohle projektu opět pozapomnělo na cyklisty. Místo toho nesmyslného mostu přes vlečku bych viděl jako účelnější zrealizovat nějaký mimoúrovňový přejezd/podjezd přes trať 270 pro cyklisty. Třeba místo starého neoficiálního podchodu u Porubky. Ano, cyklostezka je sice vedena přes přejezd, ale ten je na tolik frekventované trati, navíc tak blízko nádraží, uzavřen závorami někdy i půl hodiny. Proto často nezbývá některým cyklistům, než to zkrátka „projet zavřené“, což neschvaluji ale je to realita.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. acdlcia [msstavby.cz] :

  Ondrej Kania: Cyklisti přece budou moct jezdit po původní bílovecké, které se dopravně uleví. Stavět cyklostezku ke každé cestě je nemyslitelné.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 3. Ross :

  Opravdu se tato cesta otevře v říjnu?

  Vzpomínám na ty pěkné rodinné domy, které byly za vlakovou PHS v místě cesty, měly tam dobré jablka. Škoda těch domů…

  A ze všeho nejlepší je ta dvojtá PHS na obou stranách cesty…(od tratě vlevo x vpravo nová od cesty)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Pavel :

  Zajima mne, jak to uleví obyvatelům domu přímo u kruhového objezdu u náměstí Dr. Brauna???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Rýša :

  A na protihlukovou stěnu budou dávat skla? Vždyť to tam nevydrží ani rok. Tak jako na prodloužené Místecké v Přívozu ,kde protihlukové stěny oddělují bytovky a na druhé straně Orchard. Všechny tabule jsou tam rozbité. Prý kvůli nějakým hliníkovým úchytkám, které se dají zpeněžit……ostravští sběrači jsou pilní.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Minas :

  Ondrej Kania: V dohledné době bude překonávání přeložky Bílovecké hodně zajímavé. K této stavbě povedou rampy, aby se na ni mohli dostat pěší a cyklisté, kteří pak budou vyčkávat v relativně malém prostoru mezi vozovkou a kolejištěm. Podle slov současné místostarostky Svinova je však na cyklisty pamatováno a uvažuje se o vybudování mimoúrovňového podjezdu. Má to však jeden háček, a to ten, že stavba je hrazena z Evropských fondů a proto se do ní nesmí v následujích pěti letech zasahovat. Na podjezd tak můžeme myslet nejdříve v roce 2020.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Kamil :

  Naprosto souhlasím s pánem Ondřejem. Jedná se o jedinou vhodnou spojnici mezi Ostravou jih a Porubou (pokud pominu jet po ulici Rudná nebo Opavská). Cyklista musí překonat řeku, dálnici, železnici a nyní ješťě tuto nově budovanou komunikaci. Léta je zde velmi problematický železniční přejezd, kde se opravdu velmi dlouho čeká a nyní to ještě zkomplikuje tento přechod, kde navíc budou mít řidiči velmi omezenou možnost chodce a cyklisty vidět přes vyvýšený okraj silnice a protihlukovou bariéru. Když už v rámci této stavby nechtěli řešit železnici, mohli alespoň pro chodce a cyklisty vybudovat podchod. Beztak je úroveň silnice zvýšená nad původní terén téměř o 2m.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. kadak :

  acdlcia [msstavby.cz]: Souhlasím s tím, že s každou cestou budovat cyklostezku je nesmysl, ale kolega Ondřej hovoří o kolmici na Bíloveckou, která končí tím přejezdem. V podstatě se jedná o ulici Bratří Sadílků, která bude pro auta „zaslepena“ a po které dále povede jen cyklostezka právě přes zmiňovaný přejezd.

  http://mapy.cz/s/mrgF

  A tam ten přejezd je fakticky naprostá tragedie a alternativou jsou jak tu někdo zmiňuje pouze Rudná a Opavská, což pokus o pravděpodobně úspěšnou sebevraždu.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.