Přebytek z hospodaření pro Atletickou halu

Přebytek z hospodaření města za loňský rok využije Ostrava na chystanou stavbu atletické haly. Zůstatek města na běžném účtu je asi 534 milionů korun, přibližně 330 milionů korun půjde právě na financování atletické haly. Zbytek prostředků si město ponechá v rezervě a použije ho na případné další investice, řekl ČTK primátor Petr Kajnar (zvolen za ČSSD).

Město počítá s tím, že atletická hala bude zčásti financována z peněz Evropské unie. „Zatím ještě nevíme v jaké výši, protože nevíme, kolik peněz z evropských fondů vyčerpáme na jiné projekty. Proto halu nemůžeme do tohoto financování zahrnout a říci, že lze zahájit stavbu a uvidí se, jestli na to budou peníze z evropských fondů nebo ne,“ uvedl Kajnar.

Podle něj proto město vyčlenilo plnou výši nákladů na výstavbu haly. V případě, že na stavbu budou využity evropské peníze, zbytek peněz bude opět vrácen do rozpočtu města.

„My jsme schválně postavili naše čerpání z evropských fondů tak, že je tam více projektů. Proto kdyby některé z nich nevyšly, aby ty ostatní dokázaly peníze vyčerpat a nenechali jsme tam žádný zbytek,“ upřesnil Kajnar.

Pro výstavbu haly už byl vybrán zhotovitel a čeká se na podpis smlouvy, což se může stát právě pouze v případě, kdy je zřejmé financování stavby.

atleticka hala vitkovicezdroj: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  uz at to stojí

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. MM :

  To nemá smysl komentovat, stejné jako rekonstrukce městského stadionu :-(

  Thumb up 1 Thumb down 9
 3. Adamicz :

  MM: nechápu, co se vám nezdá. V republice jsou jen dvě atletické haly s regulérní dráhou, obě v Praze a s velmi poddimenzovanými prostory pro diváky, kde při každé větší akci není k hnutí. Takováto hala už tu měla být léta.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 4. MM :

  Adamicz: Jen, že Ostrava má s výstavbou (přestavbou) takových projektů bohužel špatné zkušenosti. Snad nikdo nepochybuje o předraženosti rekonstrukce ČEZ arény, stále dokola se opravuje a není to vidět. Přestavba městského stadionu, miliarda a ten stadion nemá špičkové parametry (bufety a WC mimo tribunu !!!). Utrácí se zbytečně, přitom nejsou opravené cesty a teď se postaví další hala. Přiznám se, že jsem fanoušek fotbalu a proto nechápu, proč se neřešil fotbalový stadion a stavěl se atletický stadion, který fotbalu nevyhovuje. Staví se atletická hala atd. Pro fotbal se udělalo kulové. Přitom návštěvnost má hokej s fotbalem jasně nejvyšší.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 5. Balde :

  MM: to byste se asi měl zajít do té ČĚZ arény podívat, a třeba si načíst co se roknstruovalo, pak byste zjistil, ze vlastne cela hala krome konstrukce je zrekonstruovaná, jak zázemí pro hráče (šatny, sprchy, nová hala, systém, vhlazení, upravene tribuny, nastavitelná šířka ledu, velkoplošné světelní tabule, ted kostka nad hrací plochou, opláštění. Takže hokej má luxusní podmínky v Ostravě. Fotbal nejmasovější sport v ČR by měl mít sílu spolufinancovat si stadion, a ne ořád něco chtít od města, pokud se mu nelibí atleticky at si postavi svůj jen fotbalovy,

  Thumb up 9 Thumb down 4
 6. MM :

  Balde: Nemůžete myslet vážně, že fotbal si má stadion řešit sám, ale hokej, tomu máme přispívat všichni. To je totální pitomost. Tou rekonstrukcí ČEZ arény jsem chtěl říct, že ještě další investice jí čekají, takže to není konečná a ano byl jsem tam (chodím i na hokej) a vevnitř to není nic extra pokud není člověk ve sky boxu. Jen bych dodal, že město má peníze na atletickou halu, ale na Severní spoj peníze hledá a údajně se zprovozní v roce 2021 !?! Zkrátka město má priority úplně jinde, bohužel. Odkaz na článek v Deníku: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/severni-spoj-otevre-se-v-roce-2021-20140630.html

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. Martin [msstavby.cz] :

  MM: Cesty pro auta a ostudný fotbal. Dvě věci, co Ostrava zrovna nepotřebuje.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 8. skelet :

  Od MS v ledním hokeji je to už deset let. Je tedy logické, že hala opět potřebuje opravy :)

  Thumb up 0 Thumb down 3
 9. ozzy :

  „Od MS v ledním hokeji je to už deset let. Je tedy logické, že hala opět potřebuje opravy :)“.:-)). Tak spousta věcí šla už v minulé rekonstrukci udělat pořádně, jako např. instalace LED videoboardu. My máme dva paskvily za brankama, protože údajně tehdy byla technologie příliš těžká k zavěšení ke stropu. Nyní budeme mít kostku novou a pod střechou? A co se změnilo? Vůbec nic, kromě toho že je třeba zase zpustit penězovod jak v případě hybridu Městského stadionu, který máme suverénně nejdražší a nejdéle se stavějící. Ať žije město sportu!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. aggu :

  ozzy: Jestli jsou ČEZ Aréna a Městský stadion černé díry, toť „otázka“. Ale třeba u kostky mohlo mít vliv i to, že technologie se vyvíjí. Televize mých rodičů vypadala taky úplně jinak ty dnešní. A byla i těžší ;)

  Thumb up 4 Thumb down 3
 11. ozzy :

  aggu: Záměrně jsem psal pouze o tom o čem něco vím a v čem dělám. Za tu dobu se pouze výroba rozšířila na technologii SMD, což ale s výmluvou na příliš velkou váhou, nemá nic společného.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. aggu :

  ozzy:Šakjo ;) Je to jen jedna z možností, a protože se v Česku nekrade a konstrukce střechy haly se imho nezměnila tak nevidím jiný důvod než ten, že kostky jsou dnes lehčí než před 10 lety a staticky už vyhovují.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 13. thvari :

  Ostrava tuto halu potřebuje. Sám jsem za Vítkovice několik let závodil v nejrůznějších žákovských a dorosteneckých kategoriích a už tenkrát, 10-15 let zpátky se o tom mluvilo. Tréninkové podmínky v zimě jsou úplně tristní, závodí se a trénuje v tzv. „tunelu“ vedle ČEZ arény, který je malý a naprosto nevyhovující. Halové MS Moravy a Slezska se pravidelně koná v Bratislavě, což je taky absurdní.

  Podivné financování sportovních staveb opravdu není problém sportovců, ale zkorumpovaných politiků. Jen pro připomenutí, v říjnu jsou komunální volby, tak to zase jednou můžeme jít těm nahoře spočítat…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 14. Jiřík :

  thvari : Já se bavil s atlety a ti mi říkali, že bez haly odcházejí všichni jinam z Ostravy.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. aleš m. :

  Jiřík: A kde???

  Thumb up 0 Thumb down 7
 16. Jiřík :

  aleš m. : Ti nejlepší samozřejmě do Dukly Praha.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. aleš m. :

  Jiřík: Jistě, ale kteří to jsou??? Jména prosím, přece jste se nimi o tom bavil….díky.

  Thumb up 0 Thumb down 10
 18. aggu :

  Maslák (rodák z Havířova), Bába (rodák z Karviné),…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 19. Balde :

  aleš m.: vy jste fakt marný pane

  Thumb up 2 Thumb down 1
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Na místě stavby je již těžká stavební technika.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.