Poruba vypíše arch. soutěž

Městský obvod Ostrava-Poruba vypíše architektonickou soutěž na řešení Alšova náměstí.

EDIT 20.3.2018: prostřednictvím svého Facebooku p. místostarostka Poruby Bajgarová upozornila, že informace není pravdivá:
„V roce 2016 jsem začali náměstí řešit a soutěž skutečně připravovat, pro podklady však potřebujeme shodu s NPÚ – k té zatím nedošlo, a protože se tato problematika řeší, v současné době se čeká na finalizaci studie I. obvodu, a pak další jednání ve věci umístění podzemního parkoviště … tzn. máme před sebou ještě kus práce než něco vyhlásíme.“

Na naši obranu, informace byla převzata z webu České komory architektů, kde byl později smazán. https://www.cka.cz je pro nás vysoce důvěryhodný zdroj a nelze od nás očekávat, že podobné informace budeme nějak extra ověřovat, dělali bychom jen to.

Status: V přípravě
Předmětem soutěže bude architektonicko-urbanistické řešení prostoru Alšova náměstí, které je součástí rušného bulváru Hlavní třída a představuje tak dominantní veřejný prostor v Porubě.

Jednofázová otevřená ideová architektonicko-urbanistická soutěž.

Aktuálně není znám přesný termín vyhlášení soutěže.

Předpokládaný termín vyhlášení:
31. 03. 2018

Vyhlašovatel:
Statutární město Ostrava – městský obvod Poruba
Klimkovická 55/28, 708 56 Ostrava-Poruba
Osoba oprávněná jednat jménem vyhlašovatele: Ing. Petr Mihálik, starosta

Screen stránky z archívu webového prohlížeče s uvedeným datem.

zdroj: cka.cz

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  super, Poruba je zajímavá část města a měla by se dál rozvíjet!

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. Danek :

  Tak v nedávno se tady řešilo, že někteří občané(rodiče) jsou n….. na vedení radnice v Porubském obvodě.Na mě bylo apelováno proč, já se rozhodl to v minulosti nerozebírat.Dnes na msdeník vyšel článek, ve kterém je to uvedeno.Jde o rozhodnutí radnice MO Poruba, zavřít školuL:Štura kde chodili děti převážně z lokalit Dělnická,Skautská…ze sociálně znev.rodin V minulém roce přesunuli žáky na ZŠ DĚTSKÁ a následně tlačí na ostatní školy, že si mají tyto žáky taky převzít.Na jazykovce Porubská vznikla petice viz.článek a rozhodnutím radnice byla znepokojena celá řada učitelů, ředitelu a rodiču z řad obyvatel Poruby.Snad po volbách příjde někdo kdo bude přemýšlet něž spustí rozhodnutí zavřít školu a přesunout tyto žáky do jiných škol.Nebo tuto školu opět otevře myslím L.ŠTURA. https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/prichod-novych-zaku-rodice-i-ucitele-se-boji-o-uroven-skoly-20180504.html

  Thumb up 0 Thumb down 5
 3. JSjr. :

  Danek: Z mých informací to bylo trochu složitější.
  Na školu L. Štúra dlouhodobě nechtěli rodiče umísťovat své děti, důvody si každý domyslí. Dostalo se to do situace, že zde zůstaly jen děti ze sociálně znevýhodněných rodin.
  Ve stejné budově sídlila Waldorfská škola základní. Objevila se však možnost přesunout střední Waldorfskou školu do Poruby a spojit ji se školou základní, potřebovali by ale více prostoru.
  Proto se tedy základní škola zrušila a děti rozdělily dle spádových oblastí do jiných základních škol. Aby se zabránilo kumulaci „znevýhodněných“ dětí a zároveň do Poruby dostal prestižní vzdělávací institut.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.