Poruba vypíše arch. soutěž

Městský obvod Ostrava-Poruba vypíše architektonickou soutěž na řešení Alšova náměstí.

EDIT 20.3.2018: prostřednictvím svého Facebooku p. místostarostka Poruby Bajgarová upozornila, že informace není pravdivá:
„V roce 2016 jsem začali náměstí řešit a soutěž skutečně připravovat, pro podklady však potřebujeme shodu s NPÚ – k té zatím nedošlo, a protože se tato problematika řeší, v současné době se čeká na finalizaci studie I. obvodu, a pak další jednání ve věci umístění podzemního parkoviště … tzn. máme před sebou ještě kus práce než něco vyhlásíme.“

Na naši obranu, informace byla převzata z webu České komory architektů, kde byl později smazán. https://www.cka.cz je pro nás vysoce důvěryhodný zdroj a nelze od nás očekávat, že podobné informace budeme nějak extra ověřovat, dělali bychom jen to.

Status: V přípravě
Předmětem soutěže bude architektonicko-urbanistické řešení prostoru Alšova náměstí, které je součástí rušného bulváru Hlavní třída a představuje tak dominantní veřejný prostor v Porubě.

Jednofázová otevřená ideová architektonicko-urbanistická soutěž.

Aktuálně není znám přesný termín vyhlášení soutěže.

Předpokládaný termín vyhlášení:
31. 03. 2018

Vyhlašovatel:
Statutární město Ostrava – městský obvod Poruba
Klimkovická 55/28, 708 56 Ostrava-Poruba
Osoba oprávněná jednat jménem vyhlašovatele: Ing. Petr Mihálik, starosta

Screen stránky z archívu webového prohlížeče s uvedeným datem.

zdroj: cka.cz

Související články


Komentáře

  1. thvari :

    super, Poruba je zajímavá část města a měla by se dál rozvíjet!

    Thumb up 6 Thumb down 0
  2. Danek :

    Tak v nedávno se tady řešilo, že někteří občané(rodiče) jsou n….. na vedení radnice v Porubském obvodě.Na mě bylo apelováno proč, já se rozhodl to v minulosti nerozebírat.Dnes na msdeník vyšel článek, ve kterém je to uvedeno.Jde o rozhodnutí radnice MO Poruba, zavřít školuL:Štura kde chodili děti převážně z lokalit Dělnická,Skautská…ze sociálně znev.rodin V minulém roce přesunuli žáky na ZŠ DĚTSKÁ a následně tlačí na ostatní školy, že si mají tyto žáky taky převzít.Na jazykovce Porubská vznikla petice viz.článek a rozhodnutím radnice byla znepokojena celá řada učitelů, ředitelu a rodiču z řad obyvatel Poruby.Snad po volbách příjde někdo kdo bude přemýšlet něž spustí rozhodnutí zavřít školu a přesunout tyto žáky do jiných škol.Nebo tuto školu opět otevře myslím L.ŠTURA. https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/prichod-novych-zaku-rodice-i-ucitele-se-boji-o-uroven-skoly-20180504.html

    Thumb up 0 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.