Polyfunkční dům Vítkovice

V rámci soutěže BETON V ARCHITEKTUŘE byl prezentován projekt Polyfunkčního domy umístěného do lokality Dolní oblasti Vítkovice.

Autory projektu jsou mladí architekti Ondřej Kutěj a Miroslav Talaša.
polyfunkcni dum vitkovice

polyfunkcni dum vitkovice

polyfunkcni dum vitkovice

polyfunkcni dum vitkovice

polyfunkcni dum vitkovice

polyfunkcni dum vitkovice

celá prezentace ZDE

Související články


Komentáře

 1. johny :

  Vypadá to hustě, ale nevím jestli by tam od Místecké nebylo moc hlučno…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  johny: Na vizualizaci není Místecká, ale cesta, která ješte neexistuje. Hned druhý obrázek s popisem pohled z východu. Místecká je ze západu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  No co se tyce te budovy, tak to vypada dobre.

  Jen stale tapu ve tmach s tim, jak se bude cely areal do budoucna ubirat. V souvisejicich prispevcich je clanek zastavovaci plan DOV. Z toho tedy vyplyva ze s vyuzitim cele oblasti tak, jak ji vyuzivaji dneska coloursy, se nepocita. Ano?

  Dale dul hlubina jakozto muzeum. Ten by mel zustat nadale jako muzeum, ano? Jak to tedy bude s tim arealem toho muzea? bude uzavren stejne jako dnes? nebo se pocita ze cely ten prostor se otevre lidem, a muzeum bude pouze ve vnitrnich prostorach?

  A tak mne jeste napada, tak jak jsou nyni v tom arealu poradany akce, tak s temi se bude pocitat asi i do budoucna, ne? Jen se privezou mobilni zabrany, aby se areal akce nejak ohranicil. Protoze kdyz se tam do budoucna udela ta tramvaj a bude to normalni cesta, tak to pak nejde v lete asi co 3 tydny odklanet provoz.

  Ono myslim ze to bude vymyslene dobre, ale jen si to nedokazu predstavit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aggu :

  Je to dobré. Aby to celé mělo smysl, musí v DOV prostě lidi i bydlet ;) Ještě to bude trochu trvat, ale tak za 5-10 let to tam začne být hodně zajímavé a atraktivní i pro bydlení (blízko do centra, k řece, kultura v místě, obchody v místě…).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Nimrod :

  Tomas T.: Hlubina muzeum nikdy nebyla a ani nebude…mrkněte na další příspěvky tady nebo na oficiální stránky DOV a dozvíte se víc…každopádně areál DO je revitalizován v několika etapách s cílem úplného otevření pro veřejnost, takže žádné ploty, žádné brány, ale veřejný prostor

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Nimrod: Aha, mozna jsem se spatne vyjadril, ale dneska to na me jako muzeum pusobi. Vstup za vstupne, s pruvodcem….

  Kazdopadne nejake oploceni tam bude, uz jen kvuli tomuto prispevku http://www.dolnioblastvitkovice.cz/36/cs/node/2626

  Jinak ten web jsem si uz prosel, jem jsem tam nikde nenasel zminu o tom, jestli se v celem arealu do budoucna pocita s akcema, ktere navstivi 30 000 lidi a mozna i vice. Neberte to jako rypani, jen me to proste zajima. Z tech vizualizaci, ktere jsou samozrejme pouze predstavy a nikoli realny konecny stav mi proste vyplyva, ze nepocita.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. pj :

  Tomas T.: Pár dnů zpátky jsem také uvažoval, jestli se dlouhodobě uvažuje o zachování akcí typu majáles/colours v DOV. Nejde mi to dohromady s předpoklady o budoucí čtvrti s obytnými domy. Na druhou stranu kolem řeky je místa stále dost i jinde :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Nimrod :

  Tomas T.: Oplocení nebude, to je stará věc, která se nakonec nerealizovala, což je dobře. Vede to sice ke zvýšeným nárokům na ostrahu, bo lidi jsou hovada a lezou všude že :-)
  Jinak si trochu pletete veřejný prostor, do kterého můžete jen tak a placené expozice v rámci výstupu na VP1, do Malého světa techniky v U6 (a následně i do Velkého, který se staví)…a akce do budoucna samozřejmě budou…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.