Abychom poskytli co nejlepší služby, my a naši partneři používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízeních, technologie jako soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám a našim partnerům umožní zpracovávat osobní údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Kliknutím níže vyjádřete souhlas s výše uvedeným nebo proveďte podrobnější rozhodnutí. Vaše volby budou použity pouze na tomto webu. Nastavení můžete kdykoli změnit, včetně odvolání souhlasu, pomocí přepínačů v Zásadách cookies nebo kliknutím na tlačítko Spravovat souhlas ve spodní části obrazovky.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Prý Moravanka 😁 Odjakživa až do roku 1995 Dům potravin
https://encyklopedie.ostrava.cz/data/mmo/images/0010/img0490.jpg
https://screenshot.cz/EXOF5/
https://screenshot.cz/SWE84/
Jak já tam rád chodil na jídlo… Před tím beztak nějaká banka což ale nepamatuji. S Moravankou mám spojené jen hnusné casino https://www.i60.cz/images/p3040790.jpg a Platan Office bude lidem ke stejnému h.vnu jako to casino 🤪
https://www.regus.com/cs-cz/czech-republic/ostrava/platan-office-6619
Crazym: Na druhém snímku z interiéru mě zaujal krásný kávovar.
Crazym: Odjakživa, tedy od socíku, kdy byl původně soukromý majetek znárodněn, že :D
Skvostný název Dům potravin, v době nedostatku i toaletního papíru. S nabídkou potravin, které jste na západě koupili v běžné sámošce.
Ale nostalgie obyvatel dělnického města zůstává :D
Roman: Ty jsi též nostalgie 🤣🤦♂️ Té věty: „Před tím beztak nějaká banka což ale nepamatuji.“ Té sis zřejmě nevšiml, ta byla pro tebe hluboko v textu nebo za hranicí pochopení… 🤪
Crazym: Díky, že sis hezky vyvrátil svůj první příspěvek a její úvodní větu „Prý Moravanka Odjakživa až do roku 1995 Dům potravin“. Což teda odjakživa asi nebude, co.
Tak se nauč psát příspěvky, které se vzájemně nerozporují. A pak poučuj :-*
Roman: Jestli to nebude tím, že moje odjakživa je cca zhruba od roku sedmdesát, kdy jsem mohl začít vnímat nějaký Dům potravin a co tam bylo a kdy byla tato budova postavena prostě nevím neboť jsem se o to nikdy nezajímal a hledat to taky nemám chuť chytráku 😜
Roman : Akorát že dneska je obchodní síť v centru Ostravu v mnohem horším stavu než za toho socialismu a Domu potravin. Dneska máte v centru města dvě samoobsluhy (z toho Hruška dělá horší dojem než socialistická Jednota v obci Zapadlý Prdelákov). Na slušný obchod s pultovým prodejem delikates (naprosto běžný v centrech západoevropských měst) jsme se v kapitalistické Ostravě nějak nezmohli.
Není všechno tak jednoduché a černobílé. Zkuste rozlišovat i odstíny…
Konec konců, srovnejte si nabídku supermarketů u nás a na Západě dneska (šíři nabídky, ceny, kvalitu). Nevyjdeme z toho o moc líp než za toho socialismu. Ale to už nijak nesouvisí s centrem Ostravy.
lii: Jakože za sosíku bylo běžně dostupné stejné nebo i lepší potraviny a jiné produkty než dnes? Proč se teda stály fronty na banány? Je to úplně absurdní si myslet, že centrálně plánované hospodářství je efektivnější než volný trh. O tom není vůbec žádná diskuze.
lii: Jsem tak stará, že pamatuji „tichou smrt za dvě koruny“, tedy mlíko v nechutném plastovém pytlíku.
lii: To teda musí být dobrý matroš…
Klára: A k tomu ten speciální plastový džbánek :-)
lidí : Hruška v centru je opravdu strašný bizár. Je to velká ostuda.
Jejich web je bohužel naprosto generický a nic neříkající. Fotografie z databanky, bez informací o velikostech kanceláří, jestli nabízí 2-3 kanceláře, atd. Mě se v tomto ohledu líbí web clubco https://clubco.cz/soukrome-kancelare-ostrava/, je tam dispozice, jsou vidět, které prostory jsou ještě k pronájmu.