Písek postaví nový obecní úřad

Postavit nový obecní úřad vedle hasičské zbrojnice a zrenovovat výletiště plánují v Písku.

Autor: NODUM atelier

Jak budova obecního úřadu, tak sokolovna na výletišti už mají nejlepší léta dávno za sebou. Obecní úřad byl postaven v první polovině minulého století a fungoval bez významnější modernizace.

„Prostory a místnosti jsou nejen nereprezentativní, ale do značné míry i nebezpečné. Stropy jsou popraskané. Archiv, který je nad největším prostorem, jsme pro jistotu rozmístili do třech místností,“ uvedla starostka Písku Věra Szkanderová. Zdůraznila, že v roce 2016 renovaci obecního úřadu v dotazníkovém šetření v rámci strategického plánu označili jako prioritu i samotní občané Písku.

Vedení obce mělo v plánu odkoupit od soukromého vlastníka sousední budovu bývalé Jednoty, zmodernizovat ji a přestěhovat do ní obecní úřad. „S majitelem jsme jednali skoro šest let, nabízeli jsme mu různé varianty, chodili za ním dokonce i občané. K dohodě bohužel nedošlo, budovu nám neprodal, a proto jsme museli najít nové řešení,“ pokračovala Szkanderová.

Vizualizace pochází z příspěvku na facebookové stránce Obec Písek.

zdroj text: ehutnik.cz

Související články


1 komentář

  1. Hans :

    Snad bude jen víc a víc podobných míst. Uliční čára zachována/nové vytvořena, nový příjemný veřejný prostor, moderní architektura, která ale navazuje na venkovskou tradici. Super!

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.