Sokolovna v Písku půjde k zemi

Výletiště v Písku a jeho přilehlé okolí se výhledově změní k nepoznání. Obec zde plánuje vytvořit zónu určenou pro sport, kulturu a odpočinek.

Sokolovna, kterou místní vybudovali v akci Z, je už ve velmi zuboženém stavu. Statik proto doporučil její demolici. Nahradí ji nová budova, v níž najdou své zázemí místní spolky a také fotbalový oddíl.

„Fotbalisté se mohou těšit na nové šatny se sociálním zařízením a také na klubovnu. V objektu bude rovněž společenský sál pro 50 osob a také zázemí nezbytné pro pořádání velkých obecních akcí,“ upřesnil architekt Marek Wojnar a dodal, že zcela nová bude rovněž zastřešená scéna.

Rozlehlé prostranství od sokolovny až k čističce odpadních vod pod Javořím bude mít nový vzhled. „Koupili jsme pozemky od workoutového hřiště až k výletišti. Za jeden, který nám prozatím nepatří, jeho stávajícímu majiteli nabídneme jiný, na výměně jsme domluveni. Vedle workoutového hřiště vznikne multifunkční hřiště s herními prvky pro děti,“ předeslala starostka Písku Věra Szkanderová. „Jeho povrch bude tvořen štěrkotrávou, bude sloužit místním hasičům pro požární sport a také fotbalistům,“ doplnil Marek Wojnar.

Písečtí požádali o stavební povolení na revitalizaci slepého ramene Olše, které se táhne pod břehem až k sokolovně. „Počítá se s odbahněním, vytvořením tůněk, podél kterých povede stezka, a zpevněných ploch. Nebude chybět ani mobiliář,“ pokračovala starostka Písku.

Podle původních odhadů by revitalizace výletiště mohla vyjít na 50 milionů korun.

zdroj: ehutnik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.