Nový Jičín má Nádvoří Václava Havla

Nový Jičín má jako první město v Moravskoslezském kraji pojmenován část veřejného prostoru po prvním porevolučním prezidentovi, Václavu Havlovi.

Na svátek Svatého Václava 28.9.2021 bylo v Novém Jičíně slavnostně pojmenováno prostranství mezi Hotelem Praha a Žerotínským zámkem jako „Nádvoří Václava Havla“ a stali jsme se tak prvním městem v Moravskoslezském kraji, jehož část nese jméno našeho prvního porevolučního prezidenta. Připomíná to pamětní deska vytvořená místním umělcem Janem Zemánkem, kterou symbolicky odhalily děti, protože těm patří budoucnost a především pro ně dnes a denně bojujeme za zachování demokracie v naší zemi.

Navštívit a podpořit akci přijel také přítel Václava Havla a první porevoluční ministr Jan Ruml. Samotný akt zahájil přelet stíhacích letounů JAS Gripen, doprovodila ji výstava žáků zdejších základních škol a tajemným překvapením pro všechny byl hlas Václava Havla, který účastníkům akce popřál mnoho zdaru a příjemnou zábavu. O symbolickém pojmenování rozhodla na základě zaslané petice Rada města 17. února tohoto roku.

zdroj text: zeleinj.cz

zdroj foto: Ivana Juříková