Nový Jičín má Nádvoří Václava Havla

Nový Jičín má jako první město v Moravskoslezském kraji pojmenován část veřejného prostoru po prvním porevolučním prezidentovi, Václavu Havlovi.

Na svátek Svatého Václava 28.9.2021 bylo v Novém Jičíně slavnostně pojmenováno prostranství mezi Hotelem Praha a Žerotínským zámkem jako „Nádvoří Václava Havla“ a stali jsme se tak prvním městem v Moravskoslezském kraji, jehož část nese jméno našeho prvního porevolučního prezidenta. Připomíná to pamětní deska vytvořená místním umělcem Janem Zemánkem, kterou symbolicky odhalily děti, protože těm patří budoucnost a především pro ně dnes a denně bojujeme za zachování demokracie v naší zemi. 

Navštívit a podpořit akci přijel také přítel Václava Havla a první porevoluční ministr Jan Ruml. Samotný akt zahájil přelet stíhacích letounů JAS Gripen, doprovodila ji výstava žáků zdejších základních škol a tajemným překvapením pro všechny byl hlas Václava Havla, který účastníkům akce popřál mnoho zdaru a příjemnou zábavu. O symbolickém pojmenování rozhodla na základě zaslané petice Rada města 17. února tohoto roku.

zdroj text: zeleinj.cz

zdroj foto: Ivana Juříková

Související články


Komentáře

 1. Tom :

  Super.

  Thumb up 9 Thumb down 18
 2. Ondřej Koutňák :

  Kult osobnosti

  Thumb up 11 Thumb down 9
 3. Dan :

  Na fotkach lze videt krasny kontrast. Zde lide slusne obleceni, stylovi. Temer jak na zapade. Kdyz ma nejakou akci SPD nebo Volny, tak to je prehlidka vypdanych zubu, teplakovek od vietnamce, pivnich pupku a vseobecne marnosti :))

  Thumb up 15 Thumb down 17
 4. Patrik :

  Lepšolidi

  Thumb up 11 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.