Petice za cyklolávku

Vznikla e-petice za vybudování cyklolávky mezi Zábřehem nad Odrou a Svinovem v Ostravě.

Město Ostrava buduje stále nové cyklotrasy a cyklostezky, avšak průjezdnost napříč městem stále žádá nemalou zajížďku při překročení řeky Odry. Obyvatelé Ostravy-Jihu mají k překročení tři možnosti, z nichž ani jedna není ideální.

První možností je překročit Odru v Polance n. O. (velká zajížďka), druhou v Nové Vsi (opět zajížďka). V rámci Jihu lze Odru překročit jen na mostě na Rudné ulici, avšak nájezdy na tento most jsou prudké a vedou přes nepřehledné úseky a nezpevněné části (bahno) a cyklotrasa zde vznikla bez jakýchkoliv adaptací pouze vyznačením.

Podepsané osoby tedy navrhují, aby městský obvod Ostrava-Jih, potažmo město Ostrava, začal přemýšlet o vybudování cyklistické lávky v oblasti Říční ulice, čímž by došlo k cyklistickému propojení nejen dvou oddělených obvodů (Jih a Svinov), ale také k lepšímu a časově méně náročnému průjezdu napříč městem ve směru západ – východ. 

Petici můžete podepsat na tomto odkazu.

Související články


Komentáře

 1. Sepot Bucharu :

  Jelikoz jakakoli pravidla jsou pro praveho cyklistu prinejlepsim doporucenim, je nutno do vyctu doplnit zeleznicni most Polanecke spojky. A pokud jsou pro nekoho najezdy na Rudnou z jednoho ci druheho brehu prudke, je az prekvapive, ze tekovyto vetchy jedinec vubec do zminene lokace dorazi bez totalniho vycerpani.

  Thumb up 5 Thumb down 11
 2. JohnnyKrabák :

  Sepot Bucharu: Hlavně je tam značka: Cyklisto sesedni z kola, chytráku.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Vladimír Beránek :

  Těch lávek přes Odru by mělo být i víc.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 4. TomasX :

  Proč zrovna u ulice Říční? Vždyť o cca kilometr po proudu je most.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 5. Sepot Bucharu :

  JohnnyKrabák: A to je duvod, proc pravi cykliste jedou v inkriminovanem useku ze sedla.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 6. Radek :

  Ona ta lávka chybí i v Polance. Nemyslím, že tam současný stav někdo považuje za vyhovující.
  Konstrukcí překonávajících řeku je dost a to mi přijde jako nevyužitý potenciál. Samozřejmě, že majitelé nemají zájem na tom, aby tam bylo něco jiného než jejich jedno potrubí. Mohl by existovat u takových staveb požadavek na pěší přístupnost ze strany města, povodí nebo někoho jiného?
  https://mapy.cz/s/jafusasohu

  Doufám, že se v co nejbližší době dočkáme propojení DOV s pravým břehem Ostravice, kde je stezka.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. Andrew :

  Bydlel jsem nedaleko, takze tuto lokalitu znam velmi dobre. Dlouha leta se chodilo pres most s potrubim, ktery je kousek od splavu. Ten je velmi uzky, takze je problem, aby se vyhnuli dva chodci natoz kola. Pry se nasli dva jedinci, kteri se rozhodli jit proti sobe, a ani jeden nechtel uhnout tomu druhemu, takze to musela prijet vyresit policie, a od te doby je ten most uzavreny mrizi.
  Tento most rozhodne nebyl idelanim resenim pro cyklisty ani chodce, navic, tusim, ze ten most bude soukromym majetkem, ale predpokladam, ze pokud by ten most byl dodnes pruchozi, tak by zde zadna petice nevznikla.

  Nekteri „pravi cykliste“ se zde vyjadruji, ze prechod pres Rudnou neni problem. Zaprve se jedna o cyklostrasu podel Odry, ktera je startem trasy pro spoustu lidi ze Zabrehu, takze neni problem se zde dostat bez totalniho vycerpani. Dale pak na obou stranach reky u najezdu na most je skutecne permanentne morkad, je to tam neskutecne zarostle, samy neporadek od bezdomovcu co maji obydli par metru vedle a i celkem prudke. Pro mladika vcelku zadny problem, ale deti bych tam rozhodne netahal a radsi pokracoval na jiny prechod pres reku. Sam jsem tento prechod pouzil jen vyjimecne a radsi prejel pres most v Nove Vsi.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. davidb :

  Vladimír Beránek:
  Nejen přes Odru, ale i přes Ostravici.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. davidb :

  Andrew: Radek:
  Mezi Vratimovem a Hrabovou se se soukromou firmou dalo domluvit a cyklolávka byla postavena.
  https://mapy.cz/s/fojobojuzu

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Ondřej :

  Lávka by byla fajn, i když mě osobně nepřijde kritická, to už bych uvíta lávku přes železnici na ulici Bří sedláčků

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. talage :

  Sepot Bucharu: Jak se pozna pravy a levy cyklista? Ten pravy ma na sobe ten smesny oblecek, na zadech kejmla a plive?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Radek :

  Jak se taková petice musí vytvořit ať je to veřejné mezi lidmi?
  https://youtu.be/h3TNvPjo3xQ

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Radek: Tvl, „vramci“, „pokut“, vydržel jsem tu češtinu 30 sekund, nejhorší je aktivní blbec říkávala moje babička :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Marskatin :

  Jo přejezd na ulici bratří sedláčků, to je učiněné zlo, onehda jsem tam stál 23 minut, ten by se měl vyřešit dřív než se postaví nová lávka.

  Most na Rudné je pro překonání odry taky dost na , kromě sjezdu d omokřadu tam není přerušené svodidlo, takže pro handbike, nebo kolo s přívěsným vozíkem nepřekonatelný problém

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.