Rekonstrukce cyklostezky Ostrava-Svinov

Aktuálně probíhá rekonstrukce povrchů cyklostezky spojující vlakové nádraží v Ostravě-Svinově s Porubou a Třebovicemi.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Umístění stezky

Související články

Komentáře

  • Crazym 01.06.2024  ●  19:55

    Tvl, vždyť to není nijak staré. Proč to potřebovalo rekonstrukci neví někdo?

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 10
  • PetrK 02.06.2024  ●  07:41

    Protože to bylo v dezolátním stavu. Pokud jezdíš na celopéru, tak tyhle detaily nevnímáš.

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 7
  • Crazym 02.06.2024  ●  08:42

    PetrK: No ptám se proto, že už jsem tam dlouho nebyl. Když jsem tam jezdil z toho směru, tak jsem si pochvaloval, že přes Porubu se člověk dostane skvěle po cyklostezce furt z kopce za pár minut a furt po cyklostezce mimo auta a ten závěr pod Svinovské mosty byl v pohodě ale nedával smysl když ve směru na centrum kvůli pár metrů jsem musel projet půl Svinova https://mapy.cz/s/cosokejura Takže už nějaké roky když se tam náhodou dostanu si to zkracuji tudy https://mapy.cz/s/murarodoze a dolů se nikdy nedostanu. No jak si tu cyklostezku pamatuji tak byla v pohodě a nechápu co ji mohlo za ty roky poškodit když tam můžou jen chodci a cyklisti. To jako neumíme udělat povrch na tak malou zátěž aby se musel za pár roků dělat znova? 🤔

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 6
  • Brzda 02.06.2024  ●  11:33

    Sorry, ale v žádném dezolátním stavu to nebylo. Pokud někomu vadí trocha drncání, protože jezdí na galusce, tak tomu zámková dlažba, která tam je po rekonstrukci, žádné zlepšení nepřinese. Za mě vyhozené peníze, které šlo použít jinde. Když už, tak to měli vyasfaltovat…

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 8
  • Marthin 02.06.2024  ●  20:23

    Tento úsek cyklostezky byl snad 20 let starý a asfaltová část chodníku možná i 40 let stará a celé to bylo už opravdu neúnosně zvednuté kořeny stromů a s obřími průrvami v asfaltu. Nový povrch sice taky vypadá jako klasická zámkovka, ale je to ta o hodně sjízdnější verze. Tipuji, že nikdo ze zdejších diskutérů si ten úsek v životě neprojel na koloběžce s malými nenafukovacími koly. To býval opravdu zážitek… Navíc se domnívám, že pro vozíčkáře to muselo být taky „potěšení“. Že není realizována žádná rozumná varianta překonání svinovských mostů (dálnice a železnice) je věc druhá. Město tam už více než 10 let plánovalo různé šílenosti (v souvisejících článcích je odkaz např. na plán z roku 2013) a dle sdělení paní Bajgarové ze setkání ohledně koncepce cyklodopravy v MAPPA, neplánuje město nic.

    To se mi líbí 17 To se mi nelíbí 6
  • Fahrradstraßer 04.06.2024  ●  12:03

    Cyklodoprava na dlážděném chodníku pro chodce je slepá větev vývoje lidstva.

    To se mi líbí 12 To se mi nelíbí 0
  • JaniK 08.06.2024  ●  19:37

    Dlažba 😃 no jo no, devadesátky se vrací.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 2
  • LM 17.07.2024  ●  01:21

    Marthin: Já jezdím z Poruby do centra přes svinovské nádraží. Dálnici lze bez problémů podjet, ale ten železniční přejezd je peklo. Přitom pro cyklisty i chodce by se jevilo jak rozumnější upravit podchod, který vede pod tratí podél potoka.

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 0
  • Marthin 21.07.2024  ●  22:24

    LM: díky za info! Vůbec jsem o tom podchodu neslyšel. Včera jsem ho poprvé vyzkoušel. Je to podobné jako má cesta přes svinovske mosty a po pěšině podél Opavské. Součástí mostů jsou tam pěkné lávky pro pěší, na které ale nic nenavazuje. Nikdo nepřemýšlel, že by tam chtěl někdo hromadně procházet či projíždět

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 0
  • Marthin 08.09.2024  ●  22:54

    Už je hotov i třetí úsek rekonstrukce (po cca 1/4 roce). Takže je přípraven na zimní cyklistickou sezónu… Nevíte někdo, proč to trvalo tak dlouho a kdy odstraní ty ploty zakazující vjezd na cyklostezku? …pak se mohou divit, že všichni ty zákazy ignorují, když to trvá tak dlouho a stezka není otevřená ani po očividném dokončení.

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.