Pěší zóna Malá Kodaň

Nově od pátku 17:00 hod. do neděle 23:59 hod. do 13. září bude v části Havlíčkova Nábřeží, od Sýkorovo mostu, po ulici Biskupská, fungovat pěší zóna Malá Kodaň.

O co jde?
Na základě velikého zájmu občanů jsme se rozhodli vyjednat víkendové (páteční odpoledne až neděle, kdy je provoz minimální) uzavírky části Havlíčkova nábřeží (před budovou Hudebního světa) pro automobily a vytvořit tak bezpečnou pěší zónu pro trávení volného času u řeky. Je to pokus o zlidštění části centra Ostravy, která je již nyní hojně navštěvovaná z důvodu krásné lokality u řeky, mostu Miloše Sýkory a radnice Slezské Ostravy. Procházet se u řeky nyní o víkendech můžete bez starosti, že by vás či vaše děti ohrozil automobil. Uzavírky se budou konat do poloviny září, kdy započnou práce na rekonstrukci Havlíčkova nábřeží.

Fotografie z víkendových Trhů, co se hledají
(zdroj: FB Pěší zóna Malá Kodaň)

Víkendovou fotogalerii pořídil také Deník.

Bude zajímavé sledovat, jak se tento záměr podaří udržet do budoucna. Nebo jestli bude více rozvíjen. Město Ostrava zde totiž plánuje vyústění „Nové ulice Pivovarské“, jakého si pseudo obchvatu centrem města.

Související články


Komentáře

 1. Fanda :

  Martin (msstavby.cz)Podle ohlasů lidí se to ujalo.Ted snad se najdou investoři,aby se kolem té náplavky dostavěly ty proluky a rozšířily se služby.Mimochodem v prolukách u Smetanova náměstí by se taky mohlo v brzké době začít stavět, protože město to už stáhlo z webu pozemky na prodej.K 31.07 byla výzva k podání nabídek,tak snad mají zájemce.Ta nová ulice pivovarská se bude stavět,a kolem by měla být také nějaká zástavba.Koneckoncu ty jsi už několikrát o tom informoval Martine.Kazdopadne když se to podaří a zastaví se to až k řece,tak to bude zajímavá lokalita,i s těmi narychlo spichnutymi univerzitami.

  Thumb up 14 Thumb down 4
 2. Martin :

  V pátek jsem tam seděl asi 1/2 h, v sobotu cca hodinu. V obou případech minimálně 1 řidič bez ohledu na zákaz tou zónou projížděl. V sobotu už pořadatelé ani nedávali na cestu lehátka možná i proto, že si to tam vícero řidičů projíždělo, jak se jim zachtělo. To by asi nebyli Češi, aby nějaký zákaz respektovali a nebyli by to Češi, pokud by si tohle porušování nenechali líbit… :(

  Thumb up 17 Thumb down 5
 3. Fanda :

  Martin: Věřme tomu, že na té náplavce je to něco nového a né všichni byli asi s tím srozuměni.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Martin: ta lehatka tam mel v patek stanek s dymkama a to nebyla stala vec (cimz netvrdim, ze si to nezopakujou, zajem byl)

  Fanda: to tam je trosku neprehledna zalezitost. informace o zakazu je zastrcena za roh sykoraku na prave strane, kdyz clovek zabocuje doleva (takze se napravo moc nekouka), sjede dolu a bud musi otacet, anebo ho to vyplivne az na sokolske u soudu. a bohuzel ten zakaz nahoru dat nejde, protoze tam jezdi vezenska sluzba autobusem, ktery se na vazbu jinudy nedostane.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Brzda :

  Martin: Stačí se projít po Jiráskově či Masarykově náměstí. Je to pěší zóna, ale aut tam je nepočítaně. Aniž bych někomu záviděl majetek, je zajímavé, že většinou jsou to auta luxusních značek a městapo, i když sedí na Zámecké, toto standardně přehlíží.
  Hynek [msstavby.cz]: U zákazové značky je možné použít dodatkovou tabulku „VS vjezd povolen“ a hotovo.

  Myslím, že by bylo možná rozumnější uzavřít to trvale a ne takto nárazově, pak jsou lidi zmatení. Toto území: https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=18.2947888&y=49.8361957&z=18&rm=9qB5pxWaJeK0KrCq2fLnKEgSQfl6Nq6wLDgNGMGSoJ9Tv bych udělal jako pěší zónu a od Sýkorova mostu na Sokolskou by se jezdilo kratší cestou přímo rovně. Z druhé strany by se tam dalo dostat po té nové Pivovarské.

  Hlavně tedy doufám, že když se majitelům zdejších podniků takto vychází vstříc, tak že se v brzké době objeví zprávy o dostavbě skeletu……….

  Thumb up 14 Thumb down 2
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Fanda: ??

  Thumb up 6 Thumb down 4
 7. Tom :

  Brzda: Brzda: Masarykovo náměstí je někdy regulérní parkoviště pro luxusní vozy,jejichž majitelé jdou na kavi6do Polo café. Policie se tváří,že se nic neděje. Pěší zóna u ostravice byla super.

  Thumb up 17 Thumb down 1
 8. Jája :

  A ty stánky tam budou taky každý víkend?
  Jinak tam bude mrtvo.
  Na jaře krásně svítilo sluníčko a bylo teplo, jinde bylo cyklistů a lidí jako much, ale kolem řeky na obou stranách úplně mrtvo.
  Jedna rodinka s kočárkem na výletě.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 9. Fanda :

  Martin (msstavby.cz) Proč ty?? Můžeš mi vysvětlil proč nevyšel můj příspěvek v článku Koncertní síň?Ty jsi mne oslovil a já odpověděl,i když jen za tím na první bod.Ze by cenzor?Ten příspěvek byl odeslán.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Fanda: Nerozumím. Příspěvek? Snad komentář pod článkem ne? A nevím, o čem píšeš. Ve spamu žádný komentář od tebe nevisí. Zřejmě jsi ani nic neodeslal. Komentáře, co jsi tam napsal předtím, tam stále máš. Nic nemažu. Nevím, kde bych tě oslovil, v tomto článku ani jinde ne.

  Trošku bych s cenzorem brzdil a naučil se pracovat s internetem. Před pár dny jsi tu tvrdil, že jeden čtenář tu má více přezdívek pod kterými vystupuje, i když to byli různi čtenáři a snažili se ti to vysvětlit.

  Thumb up 9 Thumb down 7
 11. Adam01 :

  Martin (nástavby.cz) : Ohledně těch přezdívek to je tak trochu pravda. Moje původní přezdívka byla „Adam“, jenže si mě Fanda pletl a tak jsem se přejmenoval na „Adam01“, ale omylem jsem napsal u některých komentů malé „A“ a tím to začalo. A ač jsem mu to 3x vysvětlil, že „Tana“ nejsem a ještě jsem se odkazoval na koment, který to krásně vysvětloval, tak to stejně nepochopil. Ale ten u toho odkazu jsem omylem udělal chybu a už se mi nechce opravovat.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Adam01 :

  Chyba : Martin(msstavby.cz)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. Fanda :

  Martin (msstavby.cz) Nemusíš poučovat.Ja to většinou všechno píšu z mobilu (vyzkoušej to), nemám čas jako ty, sedět celý den na internetu.Jedno je jisté,urazil jsem tvoje ego,tak jsi do mě vyjel.Co si to vlastně kdo dovoluje oponovat majiteli webu že.

  Thumb up 8 Thumb down 15
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Fanda: Ale já ti jen říkám, že se zde nic nemaže, nikde tě neoslovuji. To že je chyba někde na tvoji straně nijak neovlivní a upozorňuji, že necenzuriji. Mimo to já také většinu komentářů napíšu z telefonu, občas tak udělám i nějaký článek. Je to jen o rozvržení času.

  Thumb up 9 Thumb down 9
 15. Konik :

  Same lzi a cenzura..Mazou se prispevky stejne jako lide,kteri maji nazor nez autor webu…Pamatuji si par lidi co tady davali komenty…a ti uz nepisi…nahoda ne?.znam dva lidi co byli jejich nicky blokle.

  Thumb up 11 Thumb down 13
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Konik: :D :D Ale chlapci, slunce už tak přece nesvítí, aby vám to lezlo na hlavu.

  Ale vážně. Bloknutí byli ti, co nesplňovali pravidla diskuze. Tedy uráželi ostatní diskutující, častý off topic apod. A také ti / ten, co měl zálibu zde dávat pornografické odkazy. Příspěvky zde opravdu nemažu. Pak je ovšem problém ten, že když je u komentáře v rozdílu více jak negativních reakcí, tak zesvětlá. Když má v rozdílu více jak 10, tak je výraznější.

  Prosím, přestaň tedy lhát a nevžívej se tolik do konspiračních teorií.

  Thumb up 14 Thumb down 11
 17. Lukáš 2222 :

  Nápad je to výborný a bylo by fajn, kdyby se trhy ujaly už na pořád. Ovšem to místo kde se konají není moc pěkné:-( rozpadající se fasáda Docku i Hudebního světa a korunu tomu nasazuje ten nedostavěný skelet:-( Škoda, že veřejný prostor v Ostravě i některé budovy pořád vypadají tak hrozně. V jiných městech to jde v Ostravě pořád ne.

  Thumb up 28 Thumb down 3
 18. Tom :

  Lukáš 2222: Souhlas, okolí Docku není hezké, přitom je to místo s potenciálem. Ale na druhou stranu musím říct, že Ostrava se pomalu vylepšuje. Problém je spíše s tím, že průmysl a komunisti Ostravu moc nesetrilo. Btw mnoho měst například v severních Čechách je na tom mnohem hůř.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 19. thvari :

  Tom: není hezké, ale nikomu to paradoxně moc nevadí a jsou tam návaly. připomíná mi to pražská kasárna Karlín (kde je obrovský kulturní prostor i s bary), které mají určitý genius loci i přes to, že chátrají. stejně na tom je okolí Docku, které má nádherný výhled na Sýkorák, radnici a opravenou terasu naproti.

  mnohem spíš než náplavku bych opravil Stodolní ulici – respektive by se mi líbilo, kdyby některé neobydlené domy nebo parkoviště zmizely a místo nich tam vznikla místa, která bude stát za to navštívit, ať už restaurace, bary nebo kavárny. přijde mi totiž ostudné, že to tam vypadá skoro stejně jako před nějakými 12 lety, kdy jsme tam ještě pravidelně chodili pařit. čekal bych, že to místo se někam posune a vznikne mnohem víc podniků jako restaurace Bernies nebo cocktail bar Modrá myš, zatímco zůstanou osvědčené klasiky

  Thumb up 10 Thumb down 1
 20. Lukáš 2222 :

  Tom: já bych komunisty už do toho vůbec nepletl. Je 30 let po revoluci a Ostrava už měla vypadat úplně jinak.

  Thumb up 20 Thumb down 2
 21. Martin :

  Brzda: Pokud i ředitel policie v klidu zaparkuje na pěší zóně a jde se s náměstky najíst do restaurace bez obav z pokuty či dodržování pravidel, co očekáváte od městských strážníků.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 22. rom :

  Martin:

  pokud je to pravda a existuje na to aspoň svědectví (případné foto), navrhuji toto otevřít a pana ředitele grilovat – toto je opravdu vrchol

  Thumb up 7 Thumb down 1
 23. MareK :

  Martin: pokud jsi toho byl svědkem (ideálně s fotem), máš na to upozornit „nadřízené“(zřizovatele).

  Bonzovat se sice nemá, ale hlásit to je potřeba, protože jen tak se změní chování.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 24. Kuťa :

  Ten klub Dock, to je bývalý Barrák? Proč se to zase změnilo? Neví někdo?

  Thumb up 0 Thumb down 4
 25. Kuťa :

  Kuťa: Už vidím, že to jde jinde… Hned vedle :-D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. Martin :

  rom: Pánové, určitě s vámi souhlasím a kvituji! Je to ostuda pro všechny muže a ženy ve službě, kteří se snaží zabraňovat porušování zákona, a pak přijde jejich nadřízený a udělá něco takového… Nedovedu si však představit, která instituce by tento prohřešek dokázala nestranně a objektivně posoudit. :( Asi je opravdu nutné, aby některé z těch civilistů v restauraci vzal telefon a toho pána natočil i s autem a následně poskytl záznam médiím. Pan ředitel je dostatečně mediálně známou figurou, aby ho všichni poznali. Pak by mohl zase v médiích vysvětlovat, že nejde o „nic závažného, šlo o maličkosti“

  Thumb up 1 Thumb down 1
 27. Martin :

  MareK: Bohužel musím uznat, že Pražáci jsou v tomto ohledu mnohem sebevědomější než Ostraváci a občany porušující pravidla okamžitě nahlásí či pošlou do médií. V tomto máme co dohánět a od slabého sebevědomí se pak odvíjí spousta dalších problémů vč tolerance špatné architektury a urbanismu: https://tn.nova.cz/clanek/video-opily-ridic-dostal-boticku-i-presto-dupl-na-plyn-a-chtel-ujet.html/?imageId=%5BimageId%5D https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zemanuv-poradce-nejedly-nerespektuje-karantenu-po-navratu-z/r~b0785a6e5c0c11ea95caac1f6b220ee8/

  Thumb up 2 Thumb down 1
 28. aggu :

  V Rusku řeší tyhle ….y následovně:
  https://www.youtube.com/user/stopxamlive

  Thumb up 1 Thumb down 2
 29. aggu :

  stick
  https://en.wikipedia.org/wiki/StopXam_(organization)#/media/File:%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%BF_%D0%A5%D0%B0%D0%BC.JPG

  Thumb up 1 Thumb down 2
 30. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Česko
  https://www.parkujujakpica.cz/

  Thumb up 1 Thumb down 4
 31. vojta :

  Deset krát hurá, visuté galerie u řeky jsou budoucnost.
  https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/upravam-brehu-ostravice-u-havlickova-nabrezi-predchazi-rekonstrukce-vodovodu-a-kanalizace

  Thumb up 6 Thumb down 0
 32. Ema :

  Skelet a parcely na rohu Biskupské a Havlíčkova nábř. změnili vlastníka. Znáte někdo detaily?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 33. adamous :

  Ema: Zajimave zjisteni, koukam, ze to ma i velmi zajimave vlastniky :) …. https://rejstrik-firem.kurzy.cz/09617701/rezidence-biskupska-sro/

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.