Parkoviště Českobratrská

Současné štěrkové parkoviště pod mosty na Českobratrské ulice bude vydlážděno.

Součástí je i veřejné WC. Jde zde vidět poněkud zvrácený přístup města, kdy pro člověka používající individuální dopravu je postaveno v centru města parkoviště s WC, zatímco člověk cestující MHD je vysazen na periferii Ostravy, Dubině. V místě, bez jakéhokoliv zázemí.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. janko :

  Vydlážděné parkoviště s WC pod mostem je dobrý nápad, místo se stejně na nic jiného nedá využít. Je to dobrý tah do budoucna, až se zastavějí proluky na kterých se teď nacházejí parkoviště, bude kde parkovat a nikomu to nebude vadit.
  Z parkoviště je perfektní dostupnost do centra, galerie apod.

  Thumb up 24 Thumb down 1
 2. aldik :

  A co takhle místo Bauhausu parkovací dům? A vedle na jeho parkovišti taky? A pro tu galerii (teda kromě toho že má být v Jatkách) se mi zamlouvá lepší místi- vítkovické nádraží. Alespon by se to využilo a v centru to být nemusí.

  Thumb up 14 Thumb down 11
 3. vlabra :

  Myslím si, že to není špatný nápad. Samozřejmě, přestupní terminál na Dubině by taky měl dostat pořádné zázemí pro cestující. Akorát jsem zvědavý, jestli je něco podobného napadne i pod Frýdlantskými mosty. Tam je toho nevyužitého prostoru mnohonásobně více a na nic jiného než na parkování se to taky nedá využít

  Thumb up 16 Thumb down 0
 4. janko :

  aldik: Místo Bauhausu bych raději viděl moderní budovu s atriem, místa na takovou stavbu je tam dost.

  Thumb up 24 Thumb down 0
 5. Sanju :

  Pokud by se jednalo jen o pozemek pod mostem, proč ne. Pokud to zahrnuje i ten vedlejší pozemek, na kterém by mohla pokračovat bloková zástavba, je to absolutně zvrácené. Vůbec nerozumím tomu, proč město neplánuje na místě Bauhausu, který bude stejně nutné zbourat kvůli špatné strusce v základech, stavu parkovacího domu. Byl by snadno dostupný po Českobratrské i Porážkové, lidé jsou tam už navyklí parkovat, poblíž bude galerie, pro kterou by to bylo taky přínosem. Zkrátka to dává smysl.

  Thumb up 20 Thumb down 0
 6. PetrP :

  Tak podle katastru jsou v tom novém parkovišti zahrnuty i ty pozemky vedle silnice, kde je parkoviště nyní… Škoda no, dalo se tam něco postavit a parkoviště nechat jen čistě pod mosty…

  Thumb up 10 Thumb down 0
 7. MM :

  Realita je taková, že auta parkují na přilehlé autobusové zastávce i v okolních ulicích přes zákazy naprosto běžně. Jezdím tam pravidelně a jsou to konkrétní auta. Samozřejmě se neděje nic. Za mě je barbarství takový pozemek využít pro parkoviště. Využití prostoru pod mostem jedině dobře, ale ty okolní parcely vydláždit, to není ideální. Pokud má město pozemky pro které nemá využití a neumí se o ně starat (údržba atd.), proč je neprodá s podmínkou výstavby? Aktuálně jsou opravdu mezi firmami peníze, ale nejsou příležitosti. Místo aby toho město využilo, tak za naše peníze vydláždí pozemek a bude vybírat naše peníze za parkování. Nedává to žádný smysl. Jak už psali další, proč se nepostaví parkování vedle pumpy pod Frýdlantskými mosty. To je ideální místo na parkovací dům, dostupnost autem špičková, MHD taky.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 8. balde :

  super, parking pod Frýdlantskými mosty by to taky potřeboval, dalo by se tam udělat několik desítek nových parkingů, tam by to chtělo i výtahy, aby lidi nemuseli přebíhat přes to rameno nadjezdu, když chtějí jít do centra

  Thumb up 9 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.