Zimní stadion Opava – aktuálně

Opavský magistrát chce za 130 milionů korun rekonstruovat zimní stadion. Už má vypracovanou studii. Podle ní se sníží kapacita. Záměr ještě musí schválit zastupitelé. Práce by měly začít nejpozději v roce 2022.

Magistrát oslovil s žádostí o vypracování studie tři architektonické společnosti. Každá za návrh dostala 100.000 korun. Vybraná firma po schválení návrhu zastupitelstvem vypracuje finální projekt. Opavský zimní stadion byl postaven v roce 1953, zastřešen pak byl jako třetí v republice v roce 1956. Jeho současná kapacita je 5500 diváků. Má se snížit na zhruba 2000 diváků. „Kapacita 1480 míst má být pro sedící, dalších 533 míst pro stojící diváky,“ uvedl Navrátil.

Uvedl, že po rekonstrukci by Opava měla mít moderní zimní stadion splňující současné požadavky. „Studie řeší například vstupní vestibul, šatny či zázemí pro sportovce,“ dodal. Podle něj je možné, že pokud bude ještě letos projekt dokončen a vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele, práce by mohly začít už v roce 2021.

zdroj: archiweb.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.