OVASTORY #3 – mosty Výškovická

Dvouleté omezení dopravy v Ostravě-Jihu a více než čtyři sta milionů korun si vyžádá rekonstrukce mostů na Výškovické ulici. Práce začnou v roce 2017.

Již v roce 2012 jsme vás informovali o záměru rekonstrukce mostů na ulici Výškovická přes vlakovou trať a ulici Rudnou, po které denně projedou desetitisíce aut. Rekonstrukcí, tedy vlastně strhnutím všech mostů a postavením nových, dojde k navýšení kapacity průjezdnosti. Mosty jsou také v dezolátním stavu. Nyní o rekonstrukci mostů informoval i Deník.

A jelikož se mají celé mosty strhnout, tak se nyní opravily. Přesněji bylo nyní opraveno zábradlí a omítky všech sloupů mezi zábradlími, které by do strhnutí určitě vydržely. Oprava byla provedena po celé délce na obou stranách.

Jedná se sice o drobnou částku peněz vůči celkové částce rekonstrukce. Ale drobné sem, drobné tam, nakonec to hodí celkem slušný balík promrhaných peněz.

vyskovicka ovasrtoy

vyskovicka ovastory

vyskovicka ovastory

vyskovicka ovasroy

Související články


Komentáře

 1. Miv :

  Vím že nejste novináři, ale váš příspěvek je psán poněkud investigativně, takže se nemůžu nezeptat: v jakém stavu bylo to zábradlí před rekonstrukcí? Bez této informace má příspěvek poněkud bulvární charakter.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Miv: pocitam, ze za rok se to nerozpadlo uplne…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  a je to asi na povaze, no.. 2017 je za dva roky.. Cech to natre. Bulhar by to nechal byt dokud se to nerozpadne.
  tze schvalne, co si o tom myslite.

  kdyz to vidim na te fotce, tak za mne asi spis v poradku..

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. PetrP :

  Bydlím kousek a myslím, ze to vyhozené peníze nebyly… Navíc, kde je dáno, že ta rekonstrukce opravdu začne v roce 2017… Třeba nebudou peníze, nebo se někdo odvolá, nebo tam najdou super vzácného brouka, který žije jen u těch mostů a nikde jinde ve vesmíru… ;)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. aggu :

  Pro mě je zajímavější informace „..navýšení kapacity průjezdnosti…“. Jsou tím myšlené 3+3 pruhy? Podobně se uvažovalo o rozšíření mostu na 6 pruhů přes Ostravici a vlečku na Rudné za Hornbachem (tam to mělo být už dávno).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Ok, asi je most moc velká věc na přemýšlení.
  Příklad. Málokdo by si natřel a opravil léta neudržovaný plot kolem baráku a pak ho do dvou let zboural a postavil nový.

  aggu: http://www.msstavby.cz/rekonstrukce-mostu-vyskovicka-15-02-2012/

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. Tano :

  Kdyby se to mělo bourat příští rok, tak by to byl problém, ale na to, že až v roce 2017 …… . Utratili pár tisícovek za barvu. Mám pocit, že ani neodstraňovali původní nátěr. Prostě to natřeli, jen aby to nevypadalo tak blbě, když tu bude několik světových sportovních akcí.

  To zvýšení průjezdnosti mě taky zaujalo, ale nemyslím si, že by z Výškovické udělali 3+3 pruhy. Možná pouze na těch mostech (připojovací pruh z Rudné).

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  Spíš by to chtělo ještě doplnit chybějící nájezd na Rudnou a odstranit tak jednu zbytečnou světelnou zdržovačku – pardon křižovatku.
  http://www.mapy.cz/s/e1BN

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  To jsou názory. Třeba se to ani strhávat nebude. Natřeli to, aby to vypadalo lépe na sportovní akci. Ok. Ať v tom případě natřou spíše to zábradlí na Plzeňské, která navádí lidi k ČEZ Aréně a udělají něco s těmi nevyužitými zastávkami, když teda chceme repre. Nebo snad z hoteláku DMH budou jezdit hokejisti na zápasy…
  Ale tak asi je ok vyhazovat peníze, když můžem kupovat i Bazaly.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 10. Rado :

  Osobně si myslím, že možná někdo tuší, že se v r. 2017 nic bourat nebude a bude to později. Jen si vzpomeňme, jak jsem byli všemi možnými lidmi ujišťováni, že část prodloužené Rudné bude zprovozněna letos, i kdyby trakaře padaly. A výsledek? Letos ať si chuchneme. Spíše než zábradlí bych v tuto chvíli začal urychleně sekat trávu, protože ta džungle, co roste všude kolem, to je na ostudu. Celý svět tady bude a Ostrava je zase neupravená. Jako obvykle:-(

  Thumb up 2 Thumb down 2
 11. skelet :

  řekl bych, že u postaveného mostu budou těžko spory o parcely :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. aggu :

  skelet: Spory… Schválně u tohohle mostu jsem se na to podíval, most vede přes sil. I. třídy, kde pozemky i s okolním ochranným pásmem vždy vlastní ŘSD, zatímco most vlastní město. A podle katastru jsou opěra a dvě podpěry mostu v majetku města, zatímco střední opěra leží na pozemku ŘSD. Asi by mi to musel někdo vysvětlit, ale imho, čistě teoreticky, se město a ŘSD pohádat můžou ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: zas nebud stiplavy, premyslime dost. jestli ty byses prestehoval do domku s plotem v takovemhle stavu s tim, ze ho prebouras za dva roky a nechal ho byt, prosim. ale ja bych se na to nemohl divat ani jedno dopoledne.

  slouky bych asi neprebetonovaval, uznavam, ale foto stavu tech sloupku nemame.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 14. Vítkovák :

  Pěknou sumičku by to taky hodilo, jakmile by s tím komplet prorezivělým zábradlím někdo spadl dolů na Rudnou. Nechápu vaši reakci, když se sami jednou po škole tímto budete živit. Statik řekl, úřad přikázal, firma provedla. Zábradlí zřejmě muselo chtě nechtě projít renovací, a to na základě zjištění inspektora. A nebo se budete živit jen blbým dřystáním a vkládáním fotek s popiskem „MYSLÍM SI, ŽE BY TO VYDRŽELO“ :-/

  Thumb up 2 Thumb down 6
 15. historik :

  Myslet, znamena houby vedet. Tady jeden laik bez znalosti faktu mysli, ze by to jeste vydrzelo, aniz by se pokusil dohledat u spravce objektu realie..
  Ne, nevydrzelo by to ty 2-3 roky.
  Proc se asi ted sanovaly sloupy v delicim pasu Rudne na tomtez moste? Aby mohl spravce vyhodit penize, ktere potrebuje i jinde? Asi takto..
  Spina se haze lehce, co?

  Thumb up 1 Thumb down 3
 16. Tomas T. :

  historik: Takze jestli tomu dobre rozumim, tak se to zabradli nejen natrelo ale provadely se i opravy ukotveni a pod. Nejde tedy rict ze se vyhodiny penize za natreni a nic vic ano?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Vítkovák: Teď si říkáš takto? :)

  „Zábradlí zřejmě muselo chtě nechtě projít renovací, a to na základě zjištění inspektora.“ Asi myslíš statika.
  Žádný statik by jako sanační metodu nestabilního zábradlí nepoužil zvýšení madla ( zvýšení hmotnosti ) a pouhé natření. Stačí se podívat na fotky, že zábradlí je o trubku vyšší, laicky. Pokud by zábradlí bylo značně poškozeno korozí a bylo nestabilní, muselo by se vyměnit. Navíc přes ten most chodím často a bylo jen oprýskané.

  Omítku, která odpadává ze sloupů na cestu, kudy jezdí auta chápu.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 18. Marek :

  To zábradlí bylo na spoustě míst tak zrezivělé, že chyběly kusy železných sloupků vystupujících ze země. Procházím tudy dvakrát denně, takže jsem opravy sledoval. Zábradlí se jen nenatíralo, ale odřezávaly se prohnilé části a přivařily se tam nové. Stav volal po nutné opravě. Pokud by do toho zábradlí v havarijním stavu najelo auto, skončilo by na Rudné. A to bychom pak četli trochu jiné články.

  Zvýšení madla nechápu. Připisuji to nějaké evropské normě (nevím, tomu nerozumím).

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. Luděk :

  Zábradlí má nornou danou minimální výšku viz ČSN 743305, která se proti minulosti změnila – zvýšila. V případě, že se dělala rekonstrukce zábradlí tak se už i jeho výška zvýšila nadvařením horního madla aby odpovídala současným předpisům.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. marie :

  2.5.2016 bylo vydáno stavební povolení, termín dokončení do 31.5.2018. Že by přece jen se něco začalo dít?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Iveta :

  marie:
  Nevíte, jak to vypadá aktuálně se stavbou Palačovské spojky z Lešné do Palačova? Děkuji za informace

  Thumb up 0 Thumb down 1
 22. Lip :

  Iveta: Tahle je na stránkách ŘSD
  https://www.rsd.cz/mapa/attachment/553bbf2e6d710d6b480c5ee2/infoletak_s35-lesna-palacov_1450638763904.pdf

  Thumb up 0 Thumb down 1
 23. PetrP :

  Lip: Asi špatně zkopírovaný odkaz ne??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Hynek [msstavby.cz] :

  PetrP: odkaz jede v poradku, tobe ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Lip :

  PetrP: Ahoj. Mě to jede normálně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Lip :

  PetrP: Zkus to takhle:
  https://www.rsd.cz/wps/portal/web/mapa-projektu#/poi/553bbf2e6d710d6b480c5ee2

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. PetrP :

  No chlapci odkaz funguje, to jo, ale oba mě odkazují na stavbu D48, usek Lesna – Palacov. Tady se ve vlaknu ale mluví o rekonstrukci mostů na ul. Výškovické v Ostravě Zábřehu ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Lip :

  Já jen odpovídal paní Ivetě. :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 29. PetrP :

  Aha, toho jsem si nevšiml, omlouvám se ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Galuss :

  Rok 2017 je tady a most se stále neopravuje. Neví někdo něco o tom, kdy se má začít?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 31. Marek :

  Galuss: až v 2018, letos se opravují mosty na Plzeňské, příští rok jsou v plánu mosty na Výškovické.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 32. Tano :

  Tak podle tohoto článku usuzuji, že tyto Výškovické mosty by se už opravdu měly opravovat příští rok.

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/na-jihu-se-tvori-hodinovy-strudl-ridici-zuri-20171031.html

  PS: Ještě se tam píše o další velké opravě příští rok na Rudné. To myslel co za úsek?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. balde :

  Marek: a dodje k tomu jejich rozšíření?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 34. D-r :

  Počasí akurát na opravu cest.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. Marek :

  balde: předpokládám, že dojde k rozšíření, jak je uvedeno v článku. Protože jen opravit a pak za dva roky rozšiřovat, to snad ani u nás není možné… =)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. Tano :

  U těchto mostů se začínají kácet vzrostlé stromy, takže už se asi něco pomalu děje. Procházel jsem kolem a všiml jsem si, že u železničního mostu jsou v zemi čerstvě vybetonované nějaké „kostky“ (asi 1×1 metr), je jich tam několik a jdou směrem do Svinova. Říkal jsem si, jestli to už není nějaký základ pro novou železniční stanici Ostrava – Zábřeh :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 37. Tano :

  Tak už se začalo i kopat. Projížděl jsem kolem, ale neviděl jsem tam žádné stroje, jen asi 20 borců s lopatama :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. Tano :

  Podle stránek Ostrava jih, by se zítra 9.5.2018 měly uzavřít Výškovické mosty v jednom směru.

  https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/aktualne/vyskovicke-mosty-se-zavrou-9-kvetna-kudy-vedou-objizdky

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.