Komentáře

 1. Jarmil Buqa :

  Má někdo návod, jak tuto zcela novou křižovatku bez sesednutí z kola projet v souladu s předpisy od úřadu Jih směrem na Porubu???

  Někdo by potřeboval na odboru cyklodopravy na magistrátu asi naliskat. Pro mě je to neuvěřitelné…prestoze jsem poměrně nedávno kroutil hlavou u zrekonstruovaného „náměstí“ před poliklinikou v Porubě…

  Díky kretenum nebývá, než to vzít s nejvyšší ohleduplnosti po chodníku…

  Thumb up 8 Thumb down 7
 2. Slosor :

  Na těch ostrůvcích na přechodu je honosnější dlažba, než na Nádražní. :D

  Thumb up 26 Thumb down 0
 3. robert :

  Moc v tichosti to nebylo https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000020347/vyskovicke-mosty-v-ostrave-uz-jsou-plne-prujezdne
  Pan starosta Bednář mluvil na kameru, jakoby se jednalo o otevření šestiúrovňové křižovatky po pětidenní rekosntrukci.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 4. robert :

  Slosor: no na Jihu hlavně zjistili, že dlažební kostky zadrží víc vody a prachu a současně více ochladí okolí než extenzivní záhony. To už je na Nobelovku…..

  Thumb up 6 Thumb down 1
 5. JArmil :

  Jarmile nejak nechapu tvuj komentar co mas vlastne na mysli, ale pokud mas namysli cestu po cyklostezce a mas nejaky problem s napojenim tak jednoduche, nemusis sesednout z kola ale tam kde ta cyklostezka skonci, najet na silnici a pote se zase napojit na cyklostezku, easy

  Thumb up 6 Thumb down 0
 6. koudy :

  Jarmil Buqa: odbor cyklodopravy :D dory for, ostrava teď nema ani cyklokoordinatora

  Thumb up 0 Thumb down 4
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  robert: Otevřeli to o týden dříve než avizovali a nikde o tom nebylo ani slovo.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 8. David :

  acdlcia [msstavby.cz]: nemyslím si, že na takové otvíračky by rozesílali pozvánky do schránek… bylo to na FB minulý týden a myslím, že stačí!

  Thumb up 1 Thumb down 4
 9. Jarmil Buqa :

  JArmil:

  No to co radíš nejde, protože ta cyklostezka od Mike bike prostě končí chodníkem. Měl jsem naivně za to, že bude město počítat s napojením stávající stezky do „systému křižovatky“, ale leda hovno.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 10. thrpst :

  Pro auta dobré. Pro cyklisty už o dost horší. Ale vidím malinké světlo na konci tunelu. Ostrava je vhodná pro osobní (elektro)mobilitu na kolech. Jen je třeba dívat se více do budoucnosti.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Adam :

  Cyklista samozřejmě nejbezpěčněji a nejplynuleji křižovatkou projede po silnici. To se ale nehodí aktivistům do krámu, takže se staví takovéto cyklochodníkové paskvily, které nutí cyklisty porušovat zákon.

  Thumb up 9 Thumb down 5
 12. Jarmil Buqa :

  Adam:

  Já se stezkami nemám problém, pokud mají hlavu a patu. V našich podmínkách bohužel často dostávají cyklistu z výhodné jízdy po hlavní na chodniko cyklo stezku, kde musí co 15m dávat přednost v jízdě a pod. Např Svinov od nádraží po Kostel a pod.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. Jarmil Buqa :

  Adam:

  Jinak nápad projíždět ctyrproudovku na kole mezi auty mi připadne dost riskantní. Na kole je člověk naprosto nechraneny a i menší kontakt s autem může být rovnou smrt. Proto raději ohleduplně po CHODNÍKU (v mnoha zemích je to zcela legální, u nás je to nepochopitelně zakázáno), než se cpát na ctyrproudovku. To NIKDY!

  Thumb up 10 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Není pravda. Výhodnější je při rušných komunikacích oddělení automobilů a cyklistů. Samozřejmě to cyklistické vedení musí dávat hlavu a patu, ne jak v ostravských podmínkách. Viz např. zde https://www.instagram.com/p/CAX2SKeI-lV/

  Thumb up 5 Thumb down 0
 15. Tjov :

  Sjezd na Rudnou ve smeru od Zabrehu ma velmi zajimave zausteni primo do sloupu verejneho osvetleni bez vodorovneho znaceni prave cary a nebo nejake obruby. Naopak Ti co odbocuji na Rudnou ve smeru od Vyskovic maji pruh vyznacen spravne – da se skoro rict na ukor toho prvniho …

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. jrz :

  Tjov: Jo, je to tam nějaké divné a jako „připojovací“ pruh mi to zrovna nepřijde.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. robert :

  Sjezd ze Zábřehu na Rudnou má špatné i svislé značení. Odbočení na něm není vůbec zaznačeno. Podle vyhlášky o siln. provozu, v případě neshody vodorovného a svislého značení má přednost značení svislé. Tím pádem, všichni, kdo odbočili po otevření mostů ze Zábřehu na Rudnou do prava dolů spáchali přestupek. Ještě, že tam jsou kamery, aby ty řidiče mohli zpětně dohledat a pochytat….

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Crazym :

  robert: Myslíte tohle? https://screenshot.cz/QD0N1/ Tak to asi někdo špatně vstal či zaspal ale je to divné když naproti to mají správně https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2020/05/mosty-14.jpg , ukazuje to na špatné kontrolní funkce v systému když si toho nikdo nevšiml za celou dobu výstavby a otevřeli to s tím :-)
  Jen furt nevím o čem to mluví Tjov…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. JSjr. :

  Crazym: A nemá být také náhodou na té značce BRNO, BOHUMÍN doleva?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Crazym :

  JSjr.: Nene, to je až na následující křižovatce. Tady se odbočuje doleva na ulici U Výtopny.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 21. Tano :

  Každopádně se mě ta úprava mostů líbí. Když po nich jezdím, připadá mě to tam takové vzdušnější, pěknější, než před třemi léty.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 22. PC :

  Tano: Ta vzdušnost bude tím, že vykáceli všechny stromy podél obou stran, které si myslím vůbec ničemu nepřekážely.. takže nevím jestli je to pěknější..

  Thumb up 5 Thumb down 0
 23. Snílek jižní :

  A kdyby si cyklista jedoucí ulicí U výtopny dolů k Odře mohl přejet lávkou přes Odru a hezky pokračovat na Porubu, bylo by to krásné pohodlné propojení Jihu s další částí města. Ten pseudo vtip přejezdu cyklistů přes Rudnou musel vymyslet někdo, kdo v mládí z kola spadl a od té doby je nenávidí.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 24. Tjov :

  Crazym: po sjeti z Vyskovicke doprava , chybi prave vodorovne znaceni a zaroven komunikace konci ve sloupu …

  Thumb up 2 Thumb down 0
 25. Tjov :

  Posilam foto sjezdu ve smeru od Zabrehu na Rudnou
  https://ibb.co/dMLWs7g

  Thumb up 3 Thumb down 0
 26. David :

  Všiml si někdo, že chodník vedoucí dolů k autobusům je udělaný jen po zábradlí a zbylé 3 metry jdete po hlíně? Krásný detail!
  A i ta zastávka je luxus od pozdních 80.let netknutelná :)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.