Ostrčilova Park Towers

Společnost Luxembourg Associates Limited chce v centru Ostravy postavit dvě výškové budovy určené zejména pro bydlení. Dvě věže by měly vyrůst v Ostrčilově ulici místo současné výškové budovy, která by byla zdemolována. Svou nabídku investor předložil městu. Radní o ní zatím nerozhodli, posoudí ji městští zastupitelé. Novinářům to dnes na tiskové konferenci řekl náměstek primátora Lukáš Ženatý (ODS).

Celý projekt nazvaný „Ostrčilova Park Towers“ má sloužit především k bydlení, bude však multifunkční. V podzemí mají být garáže, v dolních patrech obchodní galerie s kancelářskými prostory. Ve vrchních patrech budou byty. Projekt počítá i se zkvalitněním okolního prostředí.
„Firma za námi přišla, a řekla nám: Prodejte nám nejen ten dům, ale i pozemek kolem, a my tam postavíme místo jedné věže dvě,“ uvedl náměstek primátora.

Magistrát již několik let řeší, co s výškovou budovou v Ostrčilově ulici podnikne. Jedenadvacetipatrový dům nesplňuje bezpečnostní předpisy a jeho vrchní patra kvůli tomu nemohou být využívána. Město již před dvěma roky dostalo nabídku, že by ho mohlo prodat a na jeho místě nechat postavit něco jiného. „Do toho však přišla finanční krize a následně recese, proto ten záměr padl,“ podotkl Ženatý.

Ostravští radní se však tento týden neshodli, jestli současný věžový dům nechat zbourat a kývnout na nabídku firmy Luxembourg Associates Limited. O celém projektu bude proto rozhodovat zastupitelstvo 30. června. „Současná budova totiž patří k významným dominantám města. Proto je otázka, jestli ji nechat zbourat,“ podotkl Ženatý. Toho nabídka investora zaujala, proto se přiklonil k variantě stavby dvou nových věží.

Firma nabídla městu za budovu a okolní pozemky 40 milionů korun, ale minimálně 27 milionů bude potřebovat na demolici současné vysoké budovy. Proto by mohlo město dostat zhruba 13 milionů korun.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.