Ostravská zoo chystá safari

Aktuální informace ohledně budovaného projektu safari Zoo Ostrava.

zoo safari

Ostravská zoologická zahrada je už druhý rok po sobě třetí nejnavštěvovanější zoo u nás. A je čím dál atraktivnější. Už letos na jaře se tady otevře nová restaurace s návštěvnickým centrem, staví se nový vstup do zoo, včetně parkoviště, i moderní Pavilon evoluce, kde si lidé budou moci prohlédnout hlavně šimpanze. Jejich původní pavilon je už nevyhovující a zoo se ho rozhodla zbourat.

Teď přišla ostravská zoo s dalším velkým plánem, a to budováním safari asijských kopytníků. Ve venkovním výběhu o rozloze šesti hektarů by návštěvníci měli projíždět vláčky a vidět zvířata z bezprostřední blízkosti.

zoo safari

Safari vyroste v zadní části zoologické zahrady za výběhy velbloudů dvouhrbých a představí chladnomilná zvířata asijských oblastí, tedy například asijské osly, jeleny nebo kozy šrouborohé.

„Počítám s tím, že prostor by mohl stačit pro zhruba 108 zvířat. Budou rozdělena do dvou skupin. V jednom výběhu budou asijští osli a ve druhém, větším, bude kombinovaná skupina asijských kopytníků, která zahrne vybraný druh menšího jelínka, zástupce kozy a antilopy,“ vyjmenoval ředitel ostravské zoo Petr Čolas. Nová atrakce vyjde na bezmála 37,5 milionu korun a první návštěvníky přivítá příští rok na jaře. Začátek safari a nástup do vláčku bude na piknikové louce u rybníka pod výběhem žiraf. Odtud návštěvníci safari vjedou do africké části safari a pojedou okolo nynější expozice se žirafami, antilopami a pštrosy, budou pokračovat kolem výběhu velbloudů do asijské části safari. „Jízda bude trvat zhruba půl hodiny a návštěvníci musí počítat s tím, že bude zpoplatněna. Částka nebude nijak vysoká, ale zatím jsme konkrétní číslo neurčili,“ řekl Petr Čolas.

zoo safari

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Teď přišla ostravská ZOO s novým projektem? Chlapi, trochu to lustrujte ty informace, ten projekt se připravuje již 4 roky!!! Aktualita je snad v tom, že už se staví!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Nimrod: Jojo máme i o zahájení výstavby článek. Hlavně jsem to vzal z deníku, kde by si taky měli udělat pořádek, kvůli vizualizacím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  Nimrod: texty s pruhem vlevo jsou citace, zdroj byva na konci clanku. a nevim, jestli doslo ke korekci, ale nikde nevidim zminku o novem projektu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. radek :

  dockatese asi v lete sem primo na te stavbe ale denik nejak nepise moc o safari uz se delaji dokoncovaci prace zde vlozila zoo par fotek ale neco schovava https://www.facebook.com/media/set/?set=a.787789651237443.1073741852.549275881755489&type=1

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.