Centrální hasičská stanice Nový Jičín

Předmětem stavby je realizace stavby Centrální hasičské stanice (díle CHS) v Novém Jičíně. Lokalita určená pro výstavbu je umístěna poblíž obchodního centra Albert s přístupem přes ulici Suvorovova na rychlostní komunikaci E 462 (R48). Navržená stavba je situována u ulice Propojovací.

hasici novy jicin

Lokalita navržená pro stavbu „Centrální hasičská stanice Nový Jičín“ u ulice Propojovací byla vybrána na základě dobré dostupnosti do centra města Nový Jičín, bezproblémového napojení na dopravní infrastrukturu a inženýrské sítě. Důležitým kritériem byly také jasné a přehledné majetkové vztahy k pozemkům. Stavba nebude znamenat žádné demolice staveb.
Lokalita je přes ulici Suvorovova přímo napojena na rychlostní komunikaci E462 (R48).

hasici novy jicin

Forma domu byla dopředu předurčena dispozičním řešením, které je pro daný provoz prioritní. Obdélníková budova podélně orientovaná k ulici Propojovací, je podélnou osou
směrována ze západu na východ. Kancelářské plochy jsou touto orientací okny směrovány najih nebo sever.Objekt bude situován téměř do středu pozemku, přičemž vytváří přední a zadní manipulační plochy, které jsou objízdné kolem celého objektu. Severní, horní plocha je formulována jako více veřejná, prezentovaná část provozu CHS. Západní parkoviště s volným prostranstvím osázeným zelení tvoří veřejnou tvář objektu, jde ovizuální kontakt veřejnosti s provozem objektu jako takovým, s prezentací zásahových vozidel jak na manipulační výjezdové ploše, tak v garážích, kde jsou auta viditelná díky transparentním vratům, což je zejména vizuálně efektní v noci při nasvícení garáží.Východní dvůr při západní fasádě je cloněn objektem samotným. Tento oplocený vnitřní dvůrjak na západní, tak jižní straně je čistě provozní záležitostí. Probíhá zde výcvik, servis techniky, parkování vozidel, sportovní aktivity. Podélná forma domu je rozčleněna výškově podle prostor jednotlivého využití. Směrem k západní přístupové části je 2 podlažní objekt ještě výškově akcentován převýšeným kubusem tělocvičny, poté je jeho hmota v místě garáží CHS zredukována zpět na 2 podlaží, a dále v části technologie a zázemí za garážemi je objekt již pouze přízemní. Samostatně oddělenou budovou je řešen sklad CO jako jednopodlažní objekt.

hasici novy jicin

hasici novy jicin

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. acdlcia [msstavby.cz] :

  Tak tohle je opravdu hodně, hodně… dobrá stavba. Je až škoda že má stát na okraji města, vyjímala by se suprově třeba místo zbořené tabačky.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: Sdílím úplně stejný názor. Tabačka se neměla vůbec bourat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  :)) devadesatkovy total recall

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Jen :

  Trochu mi to pripada jako krematorium nebo mauzoleum… :) A ne jako hasicska zbrojnice. Kazdopadne je to „jine“ a to se mi na tom libi.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Standa :

  Zdravím, nevíte někdo v jakém je tato stavba stádiu? Už se alespoň začalo stavět? Díky

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Pedro :

  Ne, tato stavba se dosud stavět nezačala a ani není jasné, kdy se začne stavět…jo to je furt Ostrava a na Nový Jičín se s..e :-(

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. aggu :

  Sice nevím proč má hasičská stanice vypadat jako muzeum moderního umění, vizuální kontakt budovy s veřejností asi na tom poli za Jičínem nebude bůhví jak frekventovaný a efektní nasvícení garáží v noci určitě ocení místní srnky, ale co…

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.