Ostrava z vrtulníku

Pohled na Ostravu z vyhlídkového letu.

Související články


Komentáře

 1. jp :

  Nevíte někdo, co konkrétního pánové Světlík a Pleskot prezentovali 1.5. během dne otevřených dvěří ? Světlík psal na twitteru, že ukážou vizi dalšího rozvoje Dolní oblasti, ale žádný výstup ani článek v mediích jsem z toho nenašel.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Nimrod :

  jp: Měl jste přijít :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. Crazym :

  To je pěkné, to může být fajn zážitek a vidím, že na haldě v Hrabové mají už napuštěno, http://www.imagehosting.cz/?v=haldaodo.jpg musím se tam zase podívat, dlouho jsem tam nebyl, pokaždé jak jedu kolem jsem shnilý to vyšlapat nahoru :-) Z vrchu to vypadá úplně jinak, tak nějak jako solidní základ budoucího „Central parku“ :-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Jp :

  Nimrod: Prisel bych, kdybych mohl :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tonda :

  jp: Upřímně o moc si nepřišel, Světlík stále razí myšlenku sestěhovat do DOV OSU a VŠB. Dále zmínil stěhování Kofoly do Nových koupelen. Žádné nové myšlenky jsem nezaznamenal.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Jp :

  Tonda: Diky moc :) stehovani OSU si mozna umim predstavit, ale VSB po rozvoji kampusu v Porube ne. Ale priznavam, ze zadne insider info nemam.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. thvari :

  Proč se Světlík neobrátí na nějakou soukromou univerzitu? Ostrava je město velké a třetí univerzita skoro v centru by byla oživením.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. aggu :

  thvari: Proč třetí? Oživením by naopak byla jediná univerzita. Proč mít v evropském měřítku dvě lehce podprůměrné univerzity, když můžeme mít jednu lehce nadprůměrnou nebo časem i lepší?
  Kampusy mohou být klidně dva, Poruba, a plac nad Hlubinou. Plus jeden malý v Zábřehu.

  A video je skvělé ;)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. thvari :

  aggu: protože s ním očividně ani VŠB, ani OU zatím nechtějí spolupracovat. jedna univerzita taky už dávno padla. pokud se tedy mám mýlit, přichází v úvahu, že jedna ze škol změní názor a bude se chtít do DOV například rozšířit, což by třeba Ostravská mohla klidně udělat, krom lékařské chtěla i právnickou fakultu, nebo jakékoli jiné nové prostory, moderní kampus de fakto v centru i s nějakýma většíma kolejeme by byl dobrá vzpruha

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. rýša :

  Tak tedy z výšky mne Ostrava nemile překvapila, že je opravdu dosti nevábná….

  Thumb up 0 Thumb down 3
 11. jp :

  rýša: Náhodou, jak píše Crazym, to jezero a „zárodky parku“ kolem, to vypadá už teď dost zajímavě, taky tam budu muset vyrazit, když to mám pár set metrů :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. aggu :

  thvari: Jasně, 1 univerzita padla, ale důvody neznámé. Proč být lepší, když se můžu v klidu plácat ve své zatuchlině a průměrnosti. Jediné co se publikovalo byly naprosté a echt české malichernosti o názvu univerzity a znaku.
  OU asi neví co kampus znamená, když neustále rozstřeluje své objekty po celé Ostravě. Není pro studenta nic lepšího, než jezdit po Ostravě tramvají a pak ke koleji a zpátky a tak dokola.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. LK :

  aggu: jsem zvědavý jak to dopadne, jestli univerzity nespojí nakonec Vondrák z pozice Hejtmana.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Permonik :

  aggu:

  Důvody jsou i známe (možna že ne všechny). Ono totiž ze dvou průměrných (VŠB byly uvaděná jako lehce nad prům, OU podprům) ne dostanete součtem nadprůměrnou a pouze opět průměr (musite ziskané hodnoty podělít 2). A tudiž OU by lehce ziskal, ovšem VŠB by šla dolu (o moc ne), ale byl jako hlavní uvaděný důvod proč začla VŠB ze sloučení couvát.

  Dál bych i zdroj, aale bylo uvedené ve „myslím“ Studentce a nevím jestli ten članek je někde online….. myslím že to bylo na netu v nějakých zpravodajských medii.

  Udave tam byly použity ze studie vypracováné myslím švedskou společnosti zabyvající se slučováním škol.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.