Ostrava z vrtulníku

Pohled na Ostravu z vyhlídkového letu.

Související články


Komentáře

 1. jp :

  Nevíte někdo, co konkrétního pánové Světlík a Pleskot prezentovali 1.5. během dne otevřených dvěří ? Světlík psal na twitteru, že ukážou vizi dalšího rozvoje Dolní oblasti, ale žádný výstup ani článek v mediích jsem z toho nenašel.

  Thumb up  Thumb down
 2. Nimrod :

  jp: Měl jste přijít :-)

  Thumb up  Thumb down
 3. Crazym :

  To je pěkné, to může být fajn zážitek a vidím, že na haldě v Hrabové mají už napuštěno, http://www.imagehosting.cz/?v=haldaodo.jpg musím se tam zase podívat, dlouho jsem tam nebyl, pokaždé jak jedu kolem jsem shnilý to vyšlapat nahoru :-) Z vrchu to vypadá úplně jinak, tak nějak jako solidní základ budoucího „Central parku“ :-)

  Thumb up  Thumb down
 4. Jp :

  Nimrod: Prisel bych, kdybych mohl :)

  Thumb up  Thumb down
 5. Tonda :

  jp: Upřímně o moc si nepřišel, Světlík stále razí myšlenku sestěhovat do DOV OSU a VŠB. Dále zmínil stěhování Kofoly do Nových koupelen. Žádné nové myšlenky jsem nezaznamenal.

  Thumb up  Thumb down
 6. Jp :

  Tonda: Diky moc :) stehovani OSU si mozna umim predstavit, ale VSB po rozvoji kampusu v Porube ne. Ale priznavam, ze zadne insider info nemam.

  Thumb up  Thumb down
 7. thvari :

  Proč se Světlík neobrátí na nějakou soukromou univerzitu? Ostrava je město velké a třetí univerzita skoro v centru by byla oživením.

  Thumb up  Thumb down
 8. aggu :

  thvari: Proč třetí? Oživením by naopak byla jediná univerzita. Proč mít v evropském měřítku dvě lehce podprůměrné univerzity, když můžeme mít jednu lehce nadprůměrnou nebo časem i lepší?
  Kampusy mohou být klidně dva, Poruba, a plac nad Hlubinou. Plus jeden malý v Zábřehu.

  A video je skvělé ;)

  Thumb up  Thumb down
 9. thvari :

  aggu: protože s ním očividně ani VŠB, ani OU zatím nechtějí spolupracovat. jedna univerzita taky už dávno padla. pokud se tedy mám mýlit, přichází v úvahu, že jedna ze škol změní názor a bude se chtít do DOV například rozšířit, což by třeba Ostravská mohla klidně udělat, krom lékařské chtěla i právnickou fakultu, nebo jakékoli jiné nové prostory, moderní kampus de fakto v centru i s nějakýma většíma kolejeme by byl dobrá vzpruha

  Thumb up  Thumb down
 10. rýša :

  Tak tedy z výšky mne Ostrava nemile překvapila, že je opravdu dosti nevábná….

  Thumb up  Thumb down
 11. jp :

  rýša: Náhodou, jak píše Crazym, to jezero a „zárodky parku“ kolem, to vypadá už teď dost zajímavě, taky tam budu muset vyrazit, když to mám pár set metrů :)

  Thumb up  Thumb down
 12. aggu :

  thvari: Jasně, 1 univerzita padla, ale důvody neznámé. Proč být lepší, když se můžu v klidu plácat ve své zatuchlině a průměrnosti. Jediné co se publikovalo byly naprosté a echt české malichernosti o názvu univerzity a znaku.
  OU asi neví co kampus znamená, když neustále rozstřeluje své objekty po celé Ostravě. Není pro studenta nic lepšího, než jezdit po Ostravě tramvají a pak ke koleji a zpátky a tak dokola.

  Thumb up  Thumb down
 13. LK :

  aggu: jsem zvědavý jak to dopadne, jestli univerzity nespojí nakonec Vondrák z pozice Hejtmana.

  Thumb up  Thumb down
 14. Permonik :

  aggu:

  Důvody jsou i známe (možna že ne všechny). Ono totiž ze dvou průměrných (VŠB byly uvaděná jako lehce nad prům, OU podprům) ne dostanete součtem nadprůměrnou a pouze opět průměr (musite ziskané hodnoty podělít 2). A tudiž OU by lehce ziskal, ovšem VŠB by šla dolu (o moc ne), ale byl jako hlavní uvaděný důvod proč začla VŠB ze sloučení couvát.

  Dál bych i zdroj, aale bylo uvedené ve „myslím“ Studentce a nevím jestli ten članek je někde online….. myslím že to bylo na netu v nějakých zpravodajských medii.

  Udave tam byly použity ze studie vypracováné myslím švedskou společnosti zabyvající se slučováním škol.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.