Ostrava dokončila územní studii Černé louky

Útvar hlavního architekta města Ostravy dokončil územní studii pro zhruba třináctihektarový areál výstaviště Černá louka a jeho okolí. Studie vymezila prostorové podmínky pro jednotlivé stavby a počítá se vznikem dvou kulturních objektů . Prioritou pro město i nadále zůstává vybudování nové koncertní haly. „Kromě koncertní síně si myslím, že tam mohou být věci, které budou financovány komerčně, jako je hotel, byty, dovedu si představit i obchody a možná i kanceláře nebo školu,“ uvedl Kajnar.

Podobně jako návrh Maxvanu počítá územní studie s výstavbou budov kolem relaxační zóny. Nepůjde tedy o blokovou zástavbu území, ale o  vybudování jednotlivých solitérních staveb.

Vlastníkem pozemků je město. Při prodeji ploch soukromým investorům zřejmě jako podmínku zavede povinnost vypsání architektonické soutěže pro jednotlivé budované objekty.

Nyní je podle Kajnara potřeba území připravit, a to například z hlediska dopravní infrastruktury a inženýrských sítí. Studie totiž počítá například se zrušením části cesty, která území odděluje od řeky Ostravice tak, aby se celý prostor mohl otevřít právě směrem k řece.“Byl bych rád, kdyby se studie Černé louky dostala do investičního záměru, abychom věděli ceny a mohli si naplánovat hlavní prvky do plánovacího období Evropské unie v letech 2014 až 2020,“ uvedl Kajnar.

Zdroj: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. pet :

  modlit se,aby se to uskutečnilo a sehnaly se peníze! :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Fred :

  No doufam, ze je presel ten idiotsky napad se zbouranim budovy parkoviste…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jirka :

  Další hotel? No to jsem zvědavý, který z řetězců by se toho ujal!

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. Michal :

  Hlavně nezapomenout kompletně všechno vykácet. To v Ostravě máme tuze rádi !!!

  Thumb up 0 Thumb down 1
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Dokončenou územní studii Černé louky představí město veřejnosti http://goo.gl/s9F1X .

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.