Odra půjde brzy k zemi

Podívejte se na aktuální stav bývalého obchodního centru Odra v Ostravě-Výškovicích, které se bude brzy demolovat. Objekt je nyní oplocován a jsou umístěny bannery demoliční firmy.

odra

odra

odra

odra
zdroj: FB Ostrava-Jih

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  bude se místo toho něco stavět?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. kolovrátek :

  Tak demolované bylo obchodní centrum Odra díky arogantnímu nezájmu jeho vlastníka po celé roky, teď už se bude (musí) bohužel jen bourat :/ :(
  Zajímalo by mě kolik z vás vůbec ví / vzpomene si, že tam je velký společenský sál, v kterém nejeden z nás absolvoval taneční / maturitní ples apod.
  V nové Odře už stopro žádný sál nenajdeme, načež se poděláme z nových kvant butiků zahraničních značek s předraženým zbožím z Číny.
  Pogratulujme si, kam to dopracováváme…

  Thumb up 14 Thumb down 8
 3. Crazym :

  kolovrátek: Některým z nás to nemusíš připomínat, hrával jsem v něm diskotéky za soudruhů a dodnes rád vzpomínám nejen třeba na ty spousty pipin co tam z okolních sídlišť chodily a třeba i na zážitky z toho jak jsme se stařičkým Wartburgem plně naloženým aparaturou a bednami snažili vždy dostat po téhle rampě http://www.mapy.cz/s/g7JV co nejblíže vchodu, obzvlášť v zimě to byl adrenalin :-)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 4. Nimrod :

  Konečně!…Nejdřív demolice pak stavba

  Thumb up 0 Thumb down 3
 5. Elern :

  Tak a místo mého dětství a dospívání jde do kytek! Pěkně to nechali na pospas, není-li pravda! Však si počkáme, až to spadne! No ne?

  Thumb up 2 Thumb down 4
 6. Summerboy :

  kolovrátek: Demolice a dlouhodobého nezájmu o stav budovy je mi samozřejmě líto, ale neočekávejte, že tam naleznete nějaké butiky. Pokud tam něco vyroste, tak tam tipuju jedny potraviny, trafiku, pekárnu a jinak ničím nezajímavé obchody s podivným neznačkovým a nekvalitním oblečením za ceny blížící se elegantní značkové módě. Vietnamci tam snad nebudou. Takže vlastně máte pravdu, ale s těmi butiky moc nepočítejte… maximálně „móda“ KiK…

  Thumb up 0 Thumb down 2
 7. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Vždy jsem si myslel, že třeba čtenář nemusí ani číst,ale aspon se podívá na obrázky. A k tomu, když dojede až na konec článků a píše i komentář, tak si snad všimne souvisejících článků na konci tohoto článku. Ale asi ani to ne… Takže. Ano, na původním místě se plánuje nové obchodní centrum.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: kolovrátek: A ted chodí do Lodě. Ta nebyla předtím. Věci přicházejí a odcházejí :)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 9. Michal :

  Téhle hrůzy nebude žádná škoda.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. aldik :

  Michal: Otázkou je, co za hrůza to nahradí. Vzhledem k tomu, že Hruška si opravila původní budovu, tak ty vizualizace (viz. 3eprojekt.cz) asi už neplatí a nové stále nezveřejnili.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. aldik :

  Jinak osobně si myslím, že plány jak jsou na vizualizacích asi padly a bude tam něco ve stylu pražského OC Krakov, prostě taková slušněji obložená krabice s trochou skla. (taky to vzniklo rekonstrukcí staršího nákupní střediska) – http://www.centrumkrakov.cz/obrazky/pozadi-006.jpg

  Celá galerie úplně ta poslední – http://www.centrumkrakov.cz/cs/galerie.php#

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. white wolf nadace prozachnu zvířat :

  martin [msstavby.cz]:
  Ano věci sice odchází a přichází ale jaky to má význam zbourat něco co stojí asi přes davacet let stačila by jen rekonstrukce ale co má za význam postavit tam něco jako Karolínu ? Jen by to byla konkurence pro Avion adt…jaké má pro Majlí misto Odra význam nepochpitelné Odra je tu dýl než ona a ví víc o Odře než nějaká firma takže asi k orientaci nepotřebuje plánek z odry to teda nechápu

  Thumb up 0 Thumb down 4
 13. Rýša :

  aldik: Ten Krakov je příšerný. Že si vůbecdovolili na tu zhovadilost vypůjčit název nádherného historického města.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 14. aldik :

  Rýša: Tak ono se to jmenovalo stejně myslím už předtím a i když je to krabice, tak na druhou stranu pořád lepší než to, co tam bylo předtím ;) U Odry to bude podobné.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 15. Crazym :

  Dnešní článek na Deníku: http://url.googluj.cz/eur neřekl nic nového a obrázek vizualizace převzatý z http://url.googluj.cz/eus jak zde již psal aldík už asi neplatí. Nevíte tedy někdo něco nového? Já nic nemohu najít :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. jirka :

  na teto strance davam foto tedo demolice http://bagrista2.rajce.idnes.cz/vyskovice_demolice/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Jrov :

  Na dnesni dobu to bylo moc rozlehle, pruchody nekryte ,plno zakouti , z energetickeho hlediska narocne. Ty prostory byly spatne clenene, proste relikt jedne ery ktera uz skoncila. Vsem majitelum nemovitosti v okoli odstraneni teto stavby a pripadna stavba noveho dle dnesnich parametru vhodneho nakupniho strediska jen zhodnoti jejich majetek…

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.