Obnovení minigolfu v parku M. Horákové

Moap činí kroky k znovuzprovoznění minigolfového hřiště v parku Milady Horákové za Domem kultury města Ostravy. To je plánováno na začátek prázdnin.

Kdysi městský hřbitov s krematoriem, později park s minigolfem, amfiteátrem a fontánou, ale nyní špinavé a v noci nebezpečné místo. Tak vypadá park Milady Horákové v ulici 28. října. Centrální městský obvod však pracuje na tom, aby z této zelené části města byl znovu živý park.

„V současné době opravujeme betonové plochy, areálové oplocení a vnitřek objektu správce. Opraveno už je veřejné osvětlení a plánujeme provést ještě sadové úpravy,“ uvedla mluvčí městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a dodala, že náklady na znovuzprovoznění areálu se vyšplhají přibližně na 300 tisíc korun.

V roce 2006 se podařilo městskému obvodu ukončit nájemní smlouvu, kdy nájemce platil obvodu měsíčně symbolickou jednu korunu. Od té doby však areál chátral a scházeli se v něm lidé z okraje společnosti.

„Veškeré podmínky provozu včetně provozní doby a vstupného bude odsouhlašovat rada obvodu. Zatím tedy ještě přesné termíny a částky nevíme,“ přiblížila mluvčí Pondělíčková.

V letošním roce budou správcovství areálu včetně noční ostrahy zajišťovat technické služby. V příštím roce plánuje obvod dokončit výstavbu správcovské budovy v areálu a vyhlásit výběrové řízení na provozovatele.

Stav parku včetně minigolfu v roce 2007 zmapoval OstravaBlog: Zašlá sláva parku Milady Horákové.
Dobového fota tehdejšího hřbitova se týkal jeden z dřívějších článků: Proměny Ostravy #16
Studii úprav parku z roku 2010 najdete na webu ateliéru ZAKA22: zaka22.cz

18o7876sad-horakove-ova_galerie-980

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.