Park volnočasových aktivit Hlučín

Město nechalo u Ateliér 5 vypracovat studii, která se zabývá možným využitím zelené plochy v Hlučíně – Rovninách pro volnočasové aktivity. Město vyzývá obyvatele, aby se do konce května vyjádřili k navrhovaným variantám.

Na v současné době nevyužívané ploše by mohlo vyrůst dětské hřiště s lavičkami, stoly na stolní tenis, hřiště na petanque a okruh pro in-line bruslaře uprostřed kterého by byl skatepark. Studie řeší vybudování terénního valu, který by vytvořil protihlukovou bariéru mezi skateparkem a zástavbou rodinných domů. Park by mohl být vybaven posilovacími stroji pro rehabilitaci a posilování dospělých.

Ve druhé variantě nabízí projektant vybudovat místo skatepaku „dobrodružnou zahradu“, která by byla tvořena přírodním posezením a hracími prvky pro děti.

Třetí varianta počítá s vybudováním zatravněné plochy s fotbalovými brankami.

Ceny jednotlivých řešení se pohybují od tří do šesti milionů korun.

„Osadní výbor preferuje, aby konečné řešení bylo kombinacemi navrhovaných variant. Na ploše bychom rádi vybudovali senior park a dětské hřiště spolu se skateparkem. Myslíme si také, že je zbytečné budovat nákladný zemní val. Nicméně rozhodnutí je na občanech“.

Výzvu, podrobnější informace a více podkladů najdete na webu Města Hlučín.

Vizualizace všech variant:

zdroj: hlucin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.