Nerealizovaná Opava #10

Zastavovací a urbanistický plán mezi ulicemi Olomoucká / Dostojevského / Otická a Purkyňova v Opavě.

Archiv města Opava
Číslo NAD: 607
Signatura: AM Opava
Inventární číslo: 2062
Datum vzniku: 1939

Název a popis: Plán staveniště na území Komendy mezi ul. Olomoucká – Purkyňova – Dostojevského – Otická v Opavě.

Originální název: Baustellenplan über das Kommdegelände zwischen der Olmützer Str., Stowasser – , Laudon – u. Ottendorfer Gasse

Jelikož je na dokumentu zaznamenáno velké území, doporučujeme pro zájemce osobní prostudování s možností bližšího přiblížení. Odkaz na dokument ZDE.

Následující snímky jsou pro přehlednost výřezy z celkového dokumentu pro lepší přehlednost. Pro lepší orientaci jsou přidány popisky některých budov a ulic.

Letecký snímek lokality z roku 1946. oblast je vlastně definována dnešní Masarykovou střední školou zemědělskou a Vyšší odbornou školou, Školním statkem, nemocnicí, hřbitovem a stávající zástavbou směrem k centru města.

Podle plánu několik ulic a zástavby opravdu vzniklo. jednou z těchto ulic je dnešní Englišova a Strossmayerova. Dochované objekty dávají nahlédnout, jak mohla celá lokalita vypadat.

Další z ulic je dnešní ulice Nerudova.

Pokud máte k objektu / záměru uvedeném v článku další informace, podělte se prosím s námi…

zdroj: Archiv města Opava