Nový fotbalový stadion: bude už za pár dní jasno?

Je to přesně rok, co Ostravu navštívil první muž českého fotbalu, svazový předseda Ivan Hašek. Přijel podpořit výstavbu nového fotbalového stadionu. „V případě výstavby stadionu kategorie Elite pro třicet tisíc diváků můžu garantovat to, že se v Ostravě budou konat zápasy národního mužstva,“ oznámil tehdy Hašek.
Když pak primátor Petr Kajnar na tiskové konferenci ujistil, že město od výstavby stadionu neustoupí, mohly početné řady sportovních nadšenců začít jásat. „V roce 2013 bude fotbalový stadion stát na sto procent. Nedovedu si představit, že by to bylo jinak,“ konstatoval loni v lednu Kajnar.
Rok se rokem sešel, a z dnešního pohledu to ale zřejmě jinak bude. Kvůli výstavbě stadionu se ještě nekoplo do země, definitivně jasno dokonce není ani kolem místa, kde by měl stát, ačkoliv už to jednu dobu vypadalo, že vyroste ve Svinově. Pak se však do hry znovu vrátila i varianta přestavby stadionu ve Vítkovicích…“Přípravy týkající se výstavby nového stadionu nyní intenzivně pokračují, i když se loni kvůli volbám trochu zasekly,“ řekl nyní Deníku staronový primátor Kajnar a pokračoval: „Stojím si zatím, že Ostrava potřebuje speciální stadion čistě pro fotbal, i když je to složitá záležitost jak v otázce peněz, tak ve výběru vhodného místa.“Podle jeho mínění pořád existuje šance, že by se sportovní stánek stihl postavit do zmíněného roku 2013, i když jako reálnější vidí ze současného pohledu spíše pozdější termín. „Každopádně do konce ledna, nejpozději počátku února, musíme jasně rozhodnout, kterou cestou se vydáme a jak to se stadionem bude,“ dodal Petr Kajnar.

zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.