Nový cyklochodník do Martinova

Podél ulice Martinovské od Opavské až po Třebovickou vzniká nová sdružená stezka pro pěší a cyklisty. Částečně je vedena v trase původního polorozpadlého chodníku, který je kompletně renovován a částečně je budována od základů. Naváže tak na stezku vedoucí až k ulici Na Svobodě.

Nově budovaná trasa je značena červeně a stávající stezka modře.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  hl by se konečně měli propojit cyklostezkami POruba, centrum, Jih.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. aldik :

  A ono to už propojené není? :O Stačí se mrknout na mapy.cz ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. via :

  První hotový úsek vypadá celkem dobře. Sice má schody, asfalt je krapet drsnější, ale dá se. Nevím, jak jsou ty fotky staré, ale měli by si pohnout, páč toto je jen 1/3 stezky a na tu zbylou většinu v době psaní tohoto komentáře ještě nesáhli.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Adam :

  Doufám, že Policie nebude vymáhat to stupidní pravidlo o povinnosti použití cyklostezky, protože na tuhle opravdu ze silnice sjíždět nebudu.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 5. Crazym :

  Adam: Nějaký důvod? Je na ní něco špatně? Chceš říct, že by jsi radši jel souběžně po té dvouproudovce? Já zrovna asfalt nemusím ale tam to má smysl a když už bych tamtudy jel, tak rozhodně radši mimo cestu.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 6. MarianL. :

  A bude tam z té křižovatky od intersparu cykloptejezd?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Adam :

  Crazym: Ano, budu jezdit po Martinovské, jako dosud. Nevidím nejmenší důvod sjíždět tady z cesty, jenom abych pak na jednom kilometru čtyřikrát musel brzdit a přejíždět silnici. Navíc obvykle potřebuju z Martinovské odbočit na jinou silnici, což z cyklostezky obvykle nelze legálně udělat. Opravdu nerozumím jaký je smysl takovéhle cyklostezky paralelní k silnici. Naprosto zbytečné.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 8. via :

  MarianL.:
  Podle plánu ano. Ale ve kterém roce příští pětiletky se na něj stavbaři vrhnou, těžko říct.
  Mimochodem, na Odře se ještě nehýbe nic :/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Crazym :

  Adam: No, tak nějak tě chápu, pokud potřebuješ na kole honit sekundy na cestě na šichtu či z ní nebo při vrcholovém sportovním výkonu a pak musíš brzdit :-)
  Já ale mám kolo pro zábavu, jezdím si něm odpočinout od lidí, nemám cíl kde musím být v nějakém čase a proto když se ocitnu v urbanizovaném prostředí plném motorizované dopravy, tak tyhle oddělené cyklostezky uvítám už jen proto, že mám najeto v autě 1,5 mil. km a vím co jsou lidi za hovada (jak na kole, tak v autě) :-) A proto si nemyslím, že jsou „naprosto zbytečné“, jsou zbytečné možná pro Tebe a já nejsem z těch co by někomu něco nakazovali a proto se mi např. nelíbí současné znění zákona o použití cyklostezky a taky ti samozřejmě nebudu brát Tvůj názor :-) Užij si to na těch cestách :DD

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Bob :

  Jsem pro kazdou cyklostezku,kde se ale budou rozumne chovat cykliste i chodci a taky bruslari..pokud vsak clovek neustale narazi na hlupaky pres celou stezku,pak je lepsi jet fakt po te ceste.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Adam :

  Bob: No tak to je problém, protože jediné pravidlo učinné na stezkách „pro chodce a cyklisty“ je neohrožovat ostatní, což je dost vágní. A nikdo, kdo se tudy pohybuje, nemusel nikdy projít žádnou kontrolou způsobilosti. Ale na silnici jsou jasná a dobře vymahatelná pravidla pro všechny účastníky – a pokud se dodržují, není s koexistencí cyklistů a motorových vozidel (kteří jsou na tato pravidla dokonce testováni) žádný problém.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. Yukon :

  Tahle cyklostezka povede dále po stávající trase kolem Intersparu, poté směr Hlavní třída alejí stromů, kde se na žádost ŽP musí zaklikatit mezi stromy, které není možné kácet. Dále zde bude napojení na cyklo vedoucí do Svinova a přes Hlavní třídu naoru k VŠB a samotná cyklostezka jde dále v pruzích na vozovce ke Kofole, dále podél ulice Nad Porubkou až do Svinova. Součástí bude i úprava ochranných ostrůvků u Hlavní třídy a cyklostezka má skoro 4km. Kdo zde jezdí s dětmi trasu např. Zábřeh-Poruba, ocení to. Magoři co se pletou autům do cesty bych trestal. Stezka je navržena na žádost města a v souladu s návrhem cyklodopravy ve městě, který je na stránkách Ostravy. Zde můžete vidět napojení a plány do budoucna.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  Yukon: A co pitomci co se pletou cyklistům pod kola na cyklostezce o tom asi před váma nemám vůbec mluvit. Třeba takové dvě blbky s kočárkama co jedou vedle sebe a kecají. Proto jezdím raději po cestě. Je mi 32 let a stále jezdím naprosto bez nehody.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. Miv :

  cyklista – magor, maminky s kočárkama – blbky, chodci – hlupáci. A to se bavíme jen o cykloztece. Tolerance je slabost a každý jen kope zákopy pro své černobílé názory. Jací lidé takový stát.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 15. via :

  Dnes probíhá asfaltizace v úseku Martinovská

  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2456.jpg

  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2455.jpg

  Cyklostezka Grmelova (u Kauflandu), současně oprava přivaděče na Mariánskohorskou:

  http://www.imagehosting.cz/?v=sam2454.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.