Aktuálně k ostravským cyklostezkám

S koncem roku naděluje statutární město Ostrava svým cyklistům několik dárečků. V listopadu byly dokončeny cyklistické pruhy a koridory na ul. Hornopolní směřují k sídlišti Fifejdy.a na stejném sídlišti byly v rámci regenerace propojeny stezky od ul. Lechowiczovy ke škole gen. Píky. Městský obvod Ostrava-jih provedl toužebně očekávanou opravu povrchu na páteřní cyklotrase podél Ostravice, kde kořeny stromů dlouho znepříjemňovaly život jak cyklistům, tak bruslařům. Městský obvod Poruba nechal obnovit a zaktualizovat mapy na svém území, které obsahují aktuální cyklotrasy.

Ve spolupráci s Nadací Partnerství nechalo město zkušebně instalovat měřič chodců a cyklistů na cyklotrase O. Měřič by měl sloužit jako podklad pro vedení trasy Eurovélo č. 4 přes Ostravu. Městské obvody Ostrava-jih, Slezská Ostrava a Hrabová nechaly zřídit stezky pro chodce s povoleným provozem cyklistů tam, kde zatím není možná realizace dalších opatření. Po dohodě se Správou silnic Moravskoslezského kraje se objevily nové piktogramové koridory na ul. Martinovské.

Na stejné silnici v Třebovicích byl v rámci osazení křižovatky světelným signalizačním zařízením zřízen řízený přejezd pro cyklisty a prostor před stopčarou ve směru ze IV. porubského obvodu. Město plánuje též zřídit bikesharing zkušebně v centru města a vyhlásí architektonickou soutěž na propojení Dolní oblasti Vítkovic a stezky podél Ostravice s přemostěním železniční vlečky a řeky.

fifejdy

Nová cyklostezka na sídlišti Fifejdy.

zdroj: text: Martin Krejčí, cyklokoordinátor města Ostravy

Související články


Komentáře

 1. via :

  Tak jen doufám, aby příští rok byl mnohem lepší než tento zoufalý. Jedna nová lávka přes Ostravici vedoucí nikam, jadna totálně zdupaná stezka kolem Odry s hrbolatým povrchem utopeným ve štěrkových dunách a jedna pidistezka po sídlišti (tedy spíš po jedné ulici). Ale zato máme čtečku na počet cyklistů, paráda. A to nemluvě o všech uzavřených mostech mezi městem a Porubou současně.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 2. Jirka :

  Jsou nějaké nové informace o propojení DOV a stezky podél Ostravice?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jp :

  Jirka: V te prezentaci, kterou martin uvadel jako zdroj u clanku o kreativni akademii se pise, ze po levem prehu bude az do hrabove zbudovana cyklostezka pro horska kola, rozpocet ma byt cca 600000 kc.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Jp: Jestli cyklostezkou pro horská kola myslí něco s nezpevněným povrchem. s trochou bahna, sem tam nějaký drop, jump, wallride, rockgarden či klopenka, tak super ale jinak už je to zbytečnost, s horským kolem od dokončení cyklostezky na druhé straně jezdím tamtudy raději a nemám žádný problém, tam by stačilo jen pár drobných úprav kvůli bezpečnosti nesvéprávných trotlů a je to v cajku. Aspoň by si mohli všichni vybrat kudy pojedou podle toho co sedlají a na co mají náladu a myslím , že i bruslaři, běžci a kočárkoví by uvítali menší provoz když MTB fandové přejdou na levou stranu :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Jp :

  Crazym: Tezko rict, co si pod tim predstavit za 600000. Ja bych uvital lavku pro pesi/cyklo u hrabuveckeho jezu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Jirka :

  Dík. Chvíli jsem tu presentaci hledal, než jsem ji našel. Takže kdyby měl někdo stejný problém, tak tady je přímý odkaz https://goo.gl/BhtUYN

  Levý břeh je moje oblíbená procházková trasa a MTB je dobrý nápad.

  Na lávku čekám, abych nemusel přelézat koleje a samozřejmě, abych se dostal pohodlně na cyklostezku a do města na kole. Jezdit po silnici po ulici 28.října fakt ne nebo přes lávku u Karoliny a pak výtahem mi moc nevyhovuje. Dřív sem přecházel koleje na Ostravě střed, než mě chytli policajti´. Takže už aby to bylo :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Jirka :

  Jp: Tan Hrabůvecký jez je tento? https://en.mapy.cz/s/2apZp
  Vždyť je kousek dál lávka u OZA, ne?

  Další lávka je pak až na Černé louce a to je 6km, takže něco mezi je DOV a tam by se dalo krásně napojit na cyklostezku z Výstavní. Další napojení na cyklo je až Muglinovská a Landek. To je desetikilometrová mezera uprostřed města, kde se člověk nedostane po cyklostezce na druhou stranu Ostravice. Což je opravdu tristní.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Jp :

  Jirka: No kousek to mozna je, ale nevim jestli je idealni, aby lide z velke casti hrabuvky a casti vitkovic a zabrehu museli jit az do hrabove a cele to obhazet zpatky, stejne je v up na tom miste planovana cesta k AMO.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Jirka :

  Jp: Asi se shodneme na tom, že čím víc bude lávek, tím lépe ;-)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.