Novinky v Zoo Ostrava

V ostravské zoologické zahradě byly realizovány projekty expozice pro želvy ostruhaté a expozice mokřady.

Fotografie zaslal Petr Šefránek. Děkujeme!

Expozice pro želvy se nachází před vstupem do Pavilonu afrických zvířat.

zoo

zoo

zoo

Mokřady

Expozice mokřady vznikla v zadní části zoologické zahrady pod výběhem žiraf. Toto dosud nevyužité území se změnilo na systém mokřadů, bahnišť a tůněk. Formou naučné stezky s interaktivními prvky, povalovým chodníkem a altánem pro odpočinek jsou návštěvníci seznamováni s biotopem, který doposud v zoo chyběl. V mokřadech je vytvořen vhodný prostor pro návrat nejohroženějších druhů naší fauny – obojživelníků, plazů a dalších živočišných druhů. Projekt je realizován v místech, která jsou celoročně podmáčená a jsou tedy výslovně vhodná k tvorbě uceleného systému mokřadů. Povalový chodník je z větší části přístupný i osobám se sníženou pohybovou schopností. Součástí projektu je i tzv. naučná mýtina, která slouží k přiblížení obojživelníků a plazů, jež se nacházejí ve zdejší lokalitě. Realizací tohoto jednoduchého projektu se zvýšil podíl zoo na ochraně biodiverzity naší krajiny.

zoo

zoo

zoo

zoo

zoo

zoo

zoo

Související články


Komentáře

 1. LoLec.CZ :

  Super, už se tam těším!
  Měl bych jeden dotaz pro odborníky stavaře. Nevíte náhodou, z jakého materiálu je ta budka/jeskyně na prvních fotkách? Jestli to je nějaký stříkaný beton či co? A jaká je případná náročnost takovéto aplikace na stěnu z betonového ztraceného bednění ve vlhkém sklepě? Moc díky za jakékoli tipy a informace.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. bapi :

  Tak minulý týden byla odvezena poslední tygřice a začíná se s demolicí: http://www.zoo-ostrava.cz/cz/zoo/novinky/1373-zoo-zboura-nekolik-starych-expozic/

  Na současném místě má prý vyrůst výběh pro levharty, ale na webu Zoo v záložce Projekty není zatím ani zmínka. Stejně tak se někde nepíše o nějakém rozvrhu, kdy se vrátí tygři. Našel jsem obecnou hlášku pouze v duchu „na pár let bude chov přerušen“. Počítám teda, že méně jak 3-4 roky to určitě nebude.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.