Nové podniky v Opavě

Přehled nově vzniklých podniků se zajímavým designem a nabídkou, které v nedávné době vznikly v Opavě.

Kavárna U modrého zvonku

Nová kavárna se nachází v prostorách Minoritského kláštera v centru města, ulice Masarykova třída 39. Součásti podniku je i zahrádka otevřena směrem do zahrady kláštera. Kromě nabídky kávy, limonád a zákusků zde najdete i polévky, pizzu a další pochutiny.

FB Kavárna U modrého zvonku

Botaniqa

Jeden z nejčerstvějších podniku v srdci Opavy se nachází na ulici Růžová 14. Bistro a kavárna se zaměřuje na nabídku čerstvých a zdravých potravin. Můžete tak zde ochutnat bowly, snídaňová menu, různé variace světové kuchyně a samozřejmě dobrou kávu. Celý zážitek z jídla je umocněn zajímavým a útulným interiérem.

Instagram Botaniqa

Bistro Dík a Čau

Nový podnik na břehu řeky Opavy, ulice Partyzánská 1525/4, 747. Bistro nabízí snídaně, brunche, obědy, chlebíčky a vlastně cokoliv, na co si vzpomenete. Nabídka jídla staví na základech české kuchyně. Specialitou podniku jsou „vymazlené“ halušky.

FB Bistro Dík a Čau

První Dolní

Útulná bar vznikl na Dolním náměstí a specializuje se na míchané nápoje a jiné alkoholové a nealkoholové nápoje.

FB První Dolní

Restaurace U Minervy

Designově zajímavě řešený podnik najdeme v širším centru města, přesněji na ulici Mařádkova 2913/28. Nový vzhled podnik představil v dubnu letošního roku. Kromě vnitřních prostor zde najdeme i verandu s posezením. Kromě stálé nabídky se podnik zaměřuje i na obědová menu.

FB U Minervy

Asian TIME

Sushi bar vznikl v září roku 2021. Nicméně to byl jen podnik s vodními dýmkami a drinky. Postupem času byl koncept baru přestavěn na už teď známý, sushi bar s pestrou nabídkou asijských koktejlů, exotických nealko nápojů, snacků a v neposlední řadě, vodních dýmek. Podnik se nachází na ulici Ostrožná 264/3.

FB Asian TIME

Polívkárna SUPA ZUBA

Jak název napovídá, podnik se zaměřuje na polévky. Těch je v denní nabídce hned několik. Nabídku polévek doplňuje i menší množství hlavních chodů. Podnik se nachází na ulici Mezi Trhy 6.

FB Polívkárna SUPA ZUPA

Lidový dům

Nečekané zážitky a mnoho možností přináší Lidový dům v opavské Otické ulici, kterému ale mnozí neřeknou jinak než „Liďák“. Jeho historie se datuje do roku 1874, což z něj dělá jeden z nejstarších gastronomických podniků v Opavě.

Po dlouhá léta plnil úlohu hostince, postupně zde vznikly i ubytovací prostory. Jenže zub času si i zde vybíral svou daň, až v roce 2019 začala pod taktovkou nových majitelů rozsáhlá rekonstrukce interiéru a exteriéru. Z Lidového domu se tak stal moderní a komplexní podnik, jehož součástí je nová restaurace, ubytování i možnosti pořádání veřejných, soukromých či firemních akcí.

Ve zmíněné restauraci si pochutnáte na tankovém Mustangu nebo výborných burgerech pod záštitou MAMA´S Bistro Ostrava. V létě nechybí ani posezení na venkovní zahrádce.

zdroj text: denik.cz

marvin’s Opava

Stejnojmenný podnik se nachází také v Ostravě, opavská pobočka vznikla později. Marvin´s je útulný bar v centru města s unikátní nabídkou originálních koktejlů, specialit a vodních dýmek. Podnik najdete na Dolním náměstí.

FB marvin´s Opava

Taste of India

Podnik se sice na Horním náměstí nachází již od roku 2019, v letošním roce byl však zmodernizován.

FB Taste of India Opava

Wings Coffee & Shisha Bar

Nový podnik na ulici Olomoucká 24 s nabídkou hlavně vodních dýmek, nápojů.

Instagram: wings__bar

Bistro salátožrouti

Kromě čerstvě připravených variací salátů si můžete dát třeba wrap boxy s hovězím, kuřecím či vepřovým masem.
FB Salátožrouti

Za zmínku stojí také zmínit podniky, které vznikly dříve kolem roku 2019, ale jsou již nedílnou součásti kulturního a společenského života města. Mezi tyto podniky lze zařadit Kupkafe, Bar Myslivna, Gottfrei, kavárnu Libertas a jiné.

Přehled mapuje podniky vzniklé v posledních cca dvou letech. Přehled nemapuje veškerou gastro scénu v Opavě, která vznikla v průběhu mnoha let.

Související články


Komentáře

 1. Luděk :

  Jen drobné upozornění Bistro Dík a Čau se nenachází na břehu řeky Opavice, ale řeky Opavy.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Luděk: Díky, opraveno.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Dan :

  Cekal jsem, co vznikne v objektu na Ruzove, tedy Botaniqa a jsem mile prekvapen.
  Za sebe muzu doporucit Minervu, kde jsou dobra obedova menu a v dnesni dobe za velmi priznive ceny.

  Libertas je klasika :)

  Thumb up 6 Thumb down 1
 4. Karlos :

  Moderna zničila totalitní místa omladiny – Boží koutek, Vesmír, taneční parket v Národní kavárně, noční bar Žumpa v hotelu Orient, Latarnu – hospodu na výjezdu z Opavy na Olomouc.

  Thumb up 6 Thumb down 11
 5. Renata :

  Bohužel musím souhlasit s p Karlosem, vše co bylo krásné je fuč!!!!!

  Thumb up 7 Thumb down 9
 6. Ondřej :

  Chybí Vám tady Fully Belly.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.