Nové podniky v centru Ostravy

Aktuální přehled nových podniků v centru Ostravy.

English version: https://www.msstavby.cz/new-businesses-in-ostrava-city-centre-12-21-02-2020/

Marvin´s lounge Ostrava

Nový bar na Stodolní ulici, kde kromě skvělé dýmky okusíte také míchané nápoje. Na poměry Stodolní ulice má bar kultivovanou úroveň.

FB Marvin´s lounge Ostrava

Wafflistic

Nové prodejna zaměřena na vafle na slaný i sladký způsob vznikla na ulici Jurečkova 18.

FB Wafflistic

Skelet kafe

Nová kavárna vznikla v přízemních prostorách bývalého skeletu na ulici 28.října 3388/111.

FB Skelet kafe

TO Místo

Nová kavárna ve dvoře bloku domů na Poštovní ulici 9 (Jiráskovo náměstí. Jedná se o projekt Mental Café začleňující osoby s postižením na trhu práce na pozicích netradičních baristů.

FB TO Místo

zdroj: FB TO Místo

Mňamky naší mamky

Nová prodejna s farmářskými a lokálními produkty vznikla na ulici 28.října 1469/19.

FB Mňamky naší mamky Ostrava

Moss.bistro-Asian street food

Do nových prostor se z ulice Stodolní na ulici Puchmajerova 3 přestěhovalo známé asijské bistro.

FB Moss.

La Petite Conversation

Do nových, větších prostor, se přestěhovalo oblíbené belgické bistro. Nyní ho najdete na ulici Tyršova 498/31.

FB La Petite Conversation

Článek navazuje na předchozí přehledy viz hashtag #podniky (vždy pod nadpisem), anebo níže související články…

Až na výjimky mapujeme oblast historického centra Ostravy. Pokud víte o dalších podnicích, případně se chystáte nový otevřít, dejte nám vědět přes kontaktní formulář, případně pište do komentářů.

Související články


Komentáře

 1. vláďa :

  Obávám se že Mnamka a wafflistic porušují tolik vychvalovanou vyhlášku o zákazu reklamy. Uvidíme jejich nadšení, až jim pan úředník přijde vysvětlovat co je hezké a správné.

  Thumb up 10 Thumb down 20
 2. P :

  vláďa: no, Waffllistic zcela jistě porušuje, velkoplošné polepy jsou nevkusné a jsou „z levných materiálů“.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 3. vojta :

  Nově otevřeno
  https://instagram.com/maly_balkan?igshid=d34ahxxrua6n

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. thvari :

  Kavárna Skelet má opravdu hezký výhled ven. A pokud vyroste Černá kostka a koncertní síň, bude ten výhled skrz ten prosklený roh jako z jiné dimenze.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 5. aggu :

  thvari: No řekněme z jiné než české dimenze ;)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. David :

  vojta: kde to je? Nemuzu dohledat adresu

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Adam Cerv :

  Přátelé, musíte začít více chodit. Začíná to nějak skomírat.
  Tutto Bene (Warewa) – zavřeno
  Café no. 10. – Jiráskovo náměstí – zavřeno
  Podnik na místě špagetárny – zavřeno
  Otoč kafé (Husák) – plánované přerušení elektřiny.
  Salma kebab – zavřeno
  Vulcano Grill House (Stodolní) – rekonstrukce kuchyně – už asi 2 měsíce.
  Černá Hvězda (Stodolní) – zavřeno
  Ruby Blue restaurace – zavřeno
  Poe Poe – Sýkorák – zavřeno (delší dobu)
  A další…

  Nový podnik se chystá místo Babetti (Nádražní 49), a na Stodolní 9.

  Podle mých informací se spoustě dalších nedaří a pouze přeživají: Například Boutique Gourmet (Elektra) a další – Nechci rozebírat.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 8. Michal :

  Zavřené podniky se tady přece nesledují.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 9. David :

  Adam Cerv: ciste muj subjektivni dojem –
  vetsina z toho seznamu jsou podniky, kam by me nenapadlo jit, pripadne jsem zkusil a nemeli kvalitu za kterou bych byl ochotnej zaplatit. Takze me nemrzi, ze zmizi.
  V centru bydlim a utacim zde za kafe a jidlo dost velke penize :)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 10. balde :

  Adam Cerv: tohle je úplně normální věc, zákon trhu je neúprosný, kdo neumí tak musí zavřít

  Thumb up 8 Thumb down 0
 11. D-r :

  David: Kam chodíte?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. David :

  D-r: kafe temer denne nekam sem: cokafe, u cerneho stromu, pet punk, boby.
  pivo: prevazne Babylon, obcas: psi kusy, palouk, skakavej ponik
  jidlo: nejcasteji loft, obcas: moss, colloseum, zamecek v zabrehu
  cukroska: zakusky obcas od Kolbaby v divadle
  vino: hokus pokus

  Thumb up 8 Thumb down 0
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: A měly by?

  Psal jsem ti to již několikrát a pořád budu klidně psát dál. O nových podnicích jsem začal psát právě proto, protože v mnohých médiích se psalo jen o tom, jak vše krachuje, mizí, přičemž začaly vznikat i fajn zajímavé věci. Na tom se nic nemění a zdarma a rád tak informuji o nových místech. Že nějaký podnik po čase zavře je otázkou, proč, jaký důvod. Špatný provozovatel, malá kupní síla, špatný koncept, rodinné důvody?

  Pokud bys měl však zájem, můžeš sám psát o zavřených podnicích. Já začal na platformě blog.cz. Je to zdarma a zvládl jsem to na základní škole. http://blog.cz/

  Thumb up 13 Thumb down 1
 14. D-r :

  David: Co se tyče piva bych ještě doporučil tohle https://www.google.cz/maps/place/RESTAURACE+AERO/@49.794026,18.2525339,19z/data=!4m5!3m4!1s0x4713e4b931d61329:0x2c2a312af20492e1!8m2!3d49.7940249!4d18.2530808?hl=cs. Sice není to v centru ale pivo dobré.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Josef :

  D-r: Prosím nedoporučovat nebo tam začne chodit víc lidí. Už tak jsem v pátek musel dát dvě na stojáka :-)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 16. Adam Cerv :

  Napsal jsem i o chystaných podnicích. Leden a únor jsou dost mrtvé měsíce obecně. Panika z koronaviru dalším podnikům taky nepomůže. Trochu mě ovšem mrzí jak teď vypadá Poštovní. Docela pěkná pěší zóna a tolik zavřených obchodů a prostorů k pronájmu. Kralují tam tomu levné potraviny.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 17. aggu :

  U spousty podniků už první den nechápete, jak mohou fungovat – třeba ty sýry u Elektry. Prostor pomalu pro banku a oni vystavují těch pár bochníků jako diamantové hodinky. Jiné podniky už od pohledu koncept nemají nebo ho předstírají. Ale největší problém jsou lidi, kteří nejsou. Je to všude, musíte mít sakra silné základy, abyste ty lidi zaplatili, jinak nelze přežít.
  Takže, jestli koncem roku umřelo 5 – 10 podniků s významem prodejny párku v rohlíku nebo galanterie z osmdesátek, budiž. To je trh. To podstatné a kvalitní v centru je a to je nejdůležitější. Nepotřebuji průměrnou cukrárnu na každém rohu, stačí mi dobrá na každém třetím nebo čtvrtém. Nejsme turistické ghetto, kvantitu tohle město nepotřebuje. Uvolněné prostory si svou novou funkci najdou, fluktuace funguje a je to ok.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 18. adamous :

  aggu: Je to o slozeni obyvatelstva, proste, delnik od pasu do kavarny asi nepujde a tech ostatnich, kteri chodi proste neni tolik, aby se tolik podniku uzivilo. Mohla by to pozdvihnout jedine zvysena turistika, coz je v Ostrave zalezitost asi hlavne leta a nebo velkych akci, jinak hodne podniku zivori a konci.

  Thumb up 2 Thumb down 12
 19. adamous :

  aggu: A taky si myslim, ze problem je i v tom, ze Ostrava proste nema centrum ve svem stredu, jinak by tam byla mnohem vetsi flukturace lidi, kteri Ostravou projizdeji. Treba z Havirova do Opavy (priklad) apod., tak to by si treba zasli na kafe, zakusek a jeli dal.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 20. Adam Cerv :

  adamous: A pak je taky podstatná část lidí přitahována soukromým podnikem jménem Karolina. Jak z hlediska hromadné dopravy, tak z hlediska služeb.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 21. MN :

  adamous: Nesouhlasím s tím, že by v Ostravě struktura obyvatel byla takovým problémem. Spíše souhlasím s tím, že Ostrava hodně trpí umístěním svého „centra“. Vezměte si taky například, kolik firem sídlí mimo centrum. Navíc člověk, který jede do Ostravy, se v centru nemusí ani ukázat. Stačí vystoupit na některém z „terminálů“, vyřídit si svoje, a hned zase zpátky. Funguje vůbec ještě ÚAN? To samé s nádražím, lidi pojedou na Svinov a hlaváku se raději zdaleka vyhnou. Ze zkušenosti taky vím, že obtížně pohybliví občané se bojí jezdit na Ostravu-střed a hlavák (nízká nástupiště, vysoké vlaky, spousta schodů, atd).

  Thumb up 7 Thumb down 0
 22. aggu :

  PS: Prosperita podniků v centru závisí na schopnostech, chuti a kapitálu jen zčásti. Z velké části je to jasný odraz toho jak město funguje urbanisticky, jak fungují toky lidí, doprava… Nutno si přiznat, že těch prvních 30 let to byla ze strany města naprostá katastrofa. Jak mohou LÉPE fungovat podniky v centru, když je centrum odříznuté dálnicemi a ploty. Pěšky z Mariánek nebo Fifejd (kde žije hromada lidí, centrum tu hromadu zatím nemá), tak i když to je kousek, se prostě chodit nedá. Buď je to hnus, nebo to nejde ani fyzicky. Ten kdo bydlí v Porubě nebo Hrabůvce / Výškovicích / Dubině se rozhoduje podobně – do centra mi to z dveří bytu do dveří PODNIKU bude trvat 3/4 hodiny, 3/4 hodiny zpátky a to ještě za předpokladu, že mám štěstí a bydlím šikovně kousek od tramvaje. Zabitý čas. A ten kdo bydlí jen kousek mimo nebo nedejbože na okraji Ostravy nebo těsně u něj, je už úplně mrtvý zákazník. Cesta ještě delší a hlavně, když vám poslední spoj zpátky jede o půl 11, jak někde na vesnici, tak ani neuvažujete o tom, že se dnes zajdete projít po Komeňáku, povečeřet v Hogo Fogo a zajít na koncert do Lesa nebo na přednášku do Pantu a pak někde na panáka. Mission impossible.
  Naši konšelé za těch 30 let v tomto ohledu zvorali co mohli, špatné rozhodnutí nahrazovali mizerným. ÚAN pro busy nepoužitelný a než se vymotáte z té betonové a smradlavé křižovatky ztratíte 2*15 minut. Málo? Nemyslím si. Tramvajový uzel místo Smetanova náměstí, které je historicky dané a ze kterého jsi okamžitě uprostřed všeho a 2 minuty pěšky od Masarykáče, přesuneme do špinavého křoví někam 2 kilometry daleko na Zárubek. Chceš ve skutečnosti do centra? Máš smůlu. Přestup si. Opruz na entou a podraz na lidi. Zaplatíš víc a ztratíš čas. Ve výsledku se na to vybodneš a večer si dáš Kaufland+Netflix.
  Bylo by fajn, aby se politici začali na město dívat jako na živý organismus. V centru musí žít aspoň tolik lidí co Jihu. Pokud tam zatím nežijí, musí fungovat doprava. Bez tepen které fungují (aspoň do půlnoci, o víkendech do 1, takt, jednoduchost linek) nebude organismus fungovat nebo nebude fungovat tak dobře jak by měl nebo jak by mohl. Potenciál je obrovský, vlastními silami za pohrdání zbytku ČR se Ostrava vyhnula etapě ghost town. Neřešením urbanistických a logistických failů ve městě se ale střílíme do nohy a (tak trochu) marníme nadšení a prachy lidí, kteří v centru chtějí žít a podnikat.
  V posledních době zlepšení vidí každý, ale je třeba to rozproudit víc… Musí lépe fungovat MHD, ČD, meziměstské busy a vlak, rozjet báňské vlečky… Na příkladu bikesharingu je jasně vidět to to jde. Když se chce.

  Thumb up 28 Thumb down 3
 23. MN :

  Ještě bych chtěl zmínit dálkové a mezinárodní autobusové linky, jejichž systém absolutně nechápu. Proč některé vyjíždí ze Svinova, některé z hlaváku a jiné z ÚANu? Co to má za smysl? Přijde mi to jako naprosto zbytečná komplikace a upřímně bych nechtěl být turistou v Ostravě, který je na tuhle dopravu odkázaný.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 24. aggu :

  adamous: Víš h**no co chce dělník od pásu.

  Thumb up 13 Thumb down 5
 25. adamous :

  aggu: Proto jsem uz dlouho priznivcem tramvajove trati na Slezkou Ostravu (ktera by se postupne vice zastavela – firmy, bytovky, apod.), a tato trat by vedla treba pres Masarykac.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 26. potkan :

  aggu: nikdy bych neřekl, že to udělám, ale tomuto příspěvku musím hlasitě tleskat. Bohužel ale stále nevidím, že by to směřovalo k nápravě.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 27. Pavel :

  Ehm… PROČ by melo v centru bydlet vice lidi? … Protoze to chcete? Protoze jste magori do urbanismu? Jo aha.

  Thumb up 1 Thumb down 29
 28. xxx :

  Pavel: Ehm, proč ne?

  Thumb up 13 Thumb down 0
 29. 109 :

  Aggu: s tím střílením je to vystihnuto přesně. Ostrava navíc firmám nijak se zlepšením veřejného prostoru alespoň v těch potenciálně atraktivnějších lokalitách nepomáhá. Ještě jsem neviděl na světě město, které by plošně na svém území, včetně centra, zasypávalo trávníky štěrkem, protože se mu je nechce pravidelně udržovat a čistit, a ty přeživší nechává napospas neukázněným lidem, aby je ještě více ničili a znečišťovali. Myslel jsem, že Ostravaka už nic v rovině pojetí a údržby veřejného prostranství neporazí, ale toto vedení laťku zatím úspěšně dorovnává.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 30. Crazym :

  Bikesharing je sice fajn ale nedával bych ho za příklad minimálně dokud nevyschne tok veřejných peněz do něj, pak se teprve uvidí jak budou držet laťku :-) Jinak souhlas.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 31. balde :

  aggu: Gurmán na elektře je pecka, kvalitní zboží, krásný prostor a hlavně se jim tam hodně daří

  Thumb up 3 Thumb down 0
 32. aggu :

  balde: Možná. Je to sice velká frančíza, ale na obchod tohoto typu se mi zdá ten prostor trochu „overkill“. No, přej a bude ti přáno ;)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 33. rom :

  balde: obchod se mi líbí, ale když jdu pravidelně kolem, vidím tam minimum lidí, proto mě překvapuje, že se jim dobře daří. Nemyslím to ironicky, budu rád, když tam zůstanou a udrží současnou kvalitu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 34. thvari :

  Na Nádražní je kavárna Storyof, kombinovaná s barem. Předtím tam byla tuším devadesátková pizzeria. Krok k lepšímu. Mají otevřeno i v sobotu, což zvlášť v Ostravě potěší, všechny ostatní kavárny o víkendu na Nádražní zavírají…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 35. aldo :

  https://www.facebook.com/ujanuse/

  Thumb up 4 Thumb down 4
 36. Martin [msstavby.cz] :

  aldo: Není centrum města.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 37. thvari :

  49 se očividně stěhuje na Sokolskou, předělávají tam spodek baráku na rohu zhruba naproti Hogo Fogo a mají tam vyvěšenou reklamu (která z toho domu teda doufám potom zmizí)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 38. aggu :

  thvari: Ano, už to tu někde bylo. Má tam být hotel.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 39. Crazym :

  aggu: Bylo a je https://www.msstavby.cz/hotel-49-29-11-2019/

  Thumb up 4 Thumb down 0
 40. thvari :

  Crazym: díky, vůbec jsem si to nespojil. na výsledek se těším.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 41. Martin [msstavby.cz] :

  Na Jiráskově náměstí otevře 8.6. Centrumka, pizzerie a kavárna https://www.instagram.com/centrumkaostrava/

  Thumb up 5 Thumb down 0
 42. Martin [msstavby.cz] :

  Etáž – kino, bar
  https://www.instagram.com/etaz_kinobar/

  Thumb up 5 Thumb down 0
 43. MM :

  thvari: Vypadá to moc hezky! Jen doufám, že vyřešili elektřinu a mají tam klimatizaci. Původní prostor, sídlila tam pizzerie Babetti, měl s tímto problémy. V létě tam bylo nesnesitelné horko a klimatizace neustále vyhazovala pojistky. Celá zadní část nejde větrat ani otevřít okno.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 44. MSD :

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/nove-zrusene-podniky-restaurace-provozovna-ostrava-centrum.html

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.