Nové podniky v centru Ostravy

Přehled nových podniků v centru Ostravy.

Eatmeat – hotdogs & burgers
Na ulici Poštovní 29 otevřel podnik s rychlým občerstvením nabízející hamburgery a hotdogy. Autorem interiéru je ostravský architekt Ondřej Turoň (turondrej.cz). Který mimo jiné stojí za interiéry ateliéru Ondřeje Horvátha Felix a Faency Fries.
FB Eatmeat – hotdogs & burgers

Sweet Pancakes
Na ulici Stodolní 4 je čerstvou novinkou podnik s lívanečky a palačinkami.
FB Sweet Pancakes

Mama’s Hot – Dogs, Burgers & Fries
V ulici Na Hradbách otevřelo své dveře bistro převážně s burgery. Burgery od Mama´s jste měli možnost ochutnávat ve stánku u Tesca v Ostavě-Třebovicích. Nyní přesídlili do kamenných prostor v centru.
FB Mama’s Hot – Dogs, Burgers & Fries

Takže Tak

Na stejné ulici kousek od výše zmiňovanému Mama´s, blíže k Masarykovému náměstí, se připravuje další bistro. Jmenovat se bude Takže Tak.

A přes ulici se chystá něco v prostorech po přesídlené pobočce banky.

2TO2
Pod tímto názvem se skrývá nový bar, které otevřel na ulici Poděbradova 35. Bar se liší v tom, že zde napletí plné ceny za alkohol, ale platíte za čas zde strávený. Samotné ceny drinků začínají i na 1 kč.
FB 2TO2

Čokoládovna Aztec Man
Tento podnik který otevřel na ulici Jurečkova 490/3, nabízí výrobu čokolády z kakaových bobů. Prodej tabulkových čokolád, horké čokolády, kakaových bobů, sušeného ovoce, lyofilizovaného ovoce, oříšků, třtinového cukru, kávy a dalších surovin určených pro výrobu čokolády.
FB Čokoládovna Aztec Man

Dej si
V pasáži Vesmír se chystá nová cukrárna.

Hudební klub Exil
V lokalitě ulice Stodolní, přesněji na ulici Škroupova 536/6 otevřel hudební klub Exil. Klub pořád živé vystoupení a jam  sessions. Poskytuje také prostor výtvarnému umění, vystavám maleb a fotografií.
FB Hudební klub Exil

Food of Love Ostrava
Food of Love je klubová restaurace spojující vynikající raw a veganské jídlo, širokou nabídkou událostí, místo pro odpočinek. Tento podniky vznikl v administrativní Nová Karolina Park a nahradil dříve zde otevřený podnik Lovingraw.
FB Food of Love Ostrava.

Mr. Sushito
Podnik nabízející sushi burrito se přestěhoval blíže k historickému jádru města. Přesněji na ulici Janáčkova 3.

 

Armáda spásy Kuří Rynek
Svou pobočku v centru otevřela i Armáda spásy s reshare store. 

Butik Glamour
Nový obchod s oblečením otevřel na ulici Střelniční.
FB Glamour – italská móda Ostrava

Koloběžkárna
Na slezském břehu centra, v ulici Ferdinanda Koláře 279/1 otevřela Koloběžkárna. Nejen že si zde mlžete koloběžky koupit, ale také vypůjčit.
FB Koloběžkárna.cz

Kavárna Yolo
Nová kavárna otevřela rohu ulic 30.dubna a Poděbradova, kousek od úřadu Práce.

Článek navazuje na předchozí přehledy viz hashtag #podniky (vždy pod nadpisem), anebo níže související články…

Až na výjimky mapujeme oblast historického centra Ostravy. Pokud víte o dalších podnicích, případně se chystáte nový otevřít, dejte nám vědět přes kontaktní formulář, případně pište do komentářů.

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  za sebe musim pochvalit Mama’s, kde jsem byl 2x a dokazali prebit meho dosavadniho top favorita na burgery v Ostrave – Hogo Fogo.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 2. Crazym :

  No pěkně se to množí :-)
  Jsou ale také prodejny co se ruší třeba kola Kellys na Puchmajerove (přesně na náměstí Msgre Šrámka 1826/5) http://www.imagehosting.cz/?v=0607201745.jpg

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. Michal :

  Ale fuj, zavřené podniky my nesledujeme!

  Thumb up 7 Thumb down 9
 4. aldik :

  Jen teda jedna věc- čeština je takový pěkný jazyk, ale pořád má někdo potřebu sem cpát angličtinu. Proč ty anglické názvy proboha? Tu nejde o to, kdo jazyk umí a kdo ne, ale proč tomu v Česku nedají český název? ;)

  A ví se, kolik z těch provozoven přijímá platební karty? Bez karet v dnešní době moc zákazníků nezískají :D

  Thumb up 12 Thumb down 7
 5. thvari :

  aldik: souhlas, já bych byl mnohem radši, kdyby se Češi pořádně naučili jazyky namísto toho, aby cpali angličtinu do reklam, názvů a nápisů…

  Thumb up 14 Thumb down 0
 6. Summerboy :

  aldik: Čeština je sice hezká, ale názvy si každý může zvolit, jaké chce, ne? Eatmeat je hezká slovní hrátka, která určitě zní lépe než Jezmaso a 2TO2 je nápadité, přičemž s názvem DvaDoDvou by to ztratilo svůj půvab. Nebuďme pořád tak zaprdění a nedělejme z názvu podniku téma…

  Thumb up 17 Thumb down 9
 7. Xavier :

  Summerboy: A co takhle ještě přeložit „Mama’s Hot – Dogs, Burgers & Fries“? To by se vyjímalo: „Máminy Teplí – Psi, Karbanátky a Hranolky“ :D

  aldik: thvari: Já k tomu mám taky celkem odpor, ale je to teď prostě takové hipster trendy, s tím nic nenaděláme. A nakazovat někomu něco se mi příčí! Na druhou stranu zase můžeme být rádi, že v tom ještě nejsem tak daleko jako třeba Japonci :)

  Thumb up 7 Thumb down 1
 8. Summerboy :

  Xavier: Anebo zkrátka Mámina teplá… :-D :-D :-D

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. aggu :

  2TO2 docela zajímavý koncept a výzva. Pro majitele určitě, a pro některé odvážnější alkostřelce taky ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. jan :

  skončila třeba restaurace Si, pry majitel (kuchař) odjel do Anglie. Velká škoda, to asi žadné hamburgrárny nenahradí

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. aggu :

  jan: V které Ostravě jsou v centru jenom „hamburgrárny“?

  Thumb up 1 Thumb down 3
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  jan: psali, ze budou rozjizdet neco s beskydskym pivovarkem primo v beskydech, tak s tou anglii nevim.. ale jinak souhlas, to byla od startu vyjimecna zalezitost.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Já taky četl něco o Beskydech. Konkrétně Ostravici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. iceman :

  S tím Sí je to ještě trochu jinak, chtěli na Ostravici, nevyšlo jim to, pak jim ale ještě navíc hodilo město Ostrava další klacek pod nohy tím, že jim nepovolilo se vrátit zpět do pronájmu protože už odstoupili od nájemní smlouvy. Kuchař Mixtel se na všechno v ČR chtěl tím pádem vybodnout a odjet do Anglie, ale nakonec dostal nabídku z hotelu Imperial. Až trochu vychladne a odpočine si, prý založí zase něco vlastního :) tak uvidíme.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. balde :

  nový nájemce pro Karolinu

  https://www.facebook.com/LePremierCZ/photos/a.346503682032184.109343.343314779017741/1877450448937492/?type=3&theater

  Thumb up 1 Thumb down 2
 16. thvari :

  balde: jejich blog jsem četl, na ně se v Ostravě těším

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. acdlcia [msstavby.cz] :

  balde: Chtělo by to odkaz který není chráněný heslem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. LK :

  acdlcia [msstavby.cz]: Jde o normální odkaz na příspěvek na stráce Le Premiere na fb. Akorát fb obecně nerad zobrazuje věci mimo fb. Takže pokud nemáte fb, tak smůla ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. dolil :

  Nemám fb,

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. LK :

  dolil: pak se ti to hold neotevře. Vzhledem k tomu, že Le Premiere postnul tento příspěvek na fb, tak smůla ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Crazym :

  LK: Holt co se dá dělat, nebude holdovat :DD

  Thumb up 1 Thumb down 1
 22. acdlcia [msstavby.cz] :

  LK: Tak ať si ho nechají. Když chtějí aby k nim chodili jenom lidi co mají gzichtoknihu je to jejich smůla.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 23. LK :

  acdlcia [msstavby.cz]: fb je jeden ze způsobů komunikace. A jak to bývá, tak daný komunikační kanál dosáhne jen k lidem, který mají přístup k danému komunikačnímu kanálu. A postnutí informace na FB má mnohem větší zasah, než když se to dá novin. Zaprvé je to zadarmo, zadruhé, a to hlavně, příspěvek osloví přímo zákazníky (tím, že předtím dali „Like“ a sledují danou stránku prodejce). Ti, pokud dají „Like“ (nebo nově reakci) na příspěvek, tak se příspěvek rozšíří mezi přátele těchto lidí. Takže i když to nechápeš, tak fb je jeden z nejlepších komunikačních kanálů pro přímou komunikaci se zákazníky. Takže otázkou je, jestli je důvod, proč dávat příspěvek jako veřejný. Že je zaindexovaný na googlu a ostnínch vyhledávačích? Nebo, aby měli přístup odpůrci fb? A pak nastává chvilka filozofie – když jsou odpůrci fb, proč by měli chtít číst příspěvky na fb? Není to taky proti přesvědčení? Co jim brání udělat si registraci (i když na přezdívku), nic nesdílet, jen odebírat příspěvky, které je zajímají? Že tam je reklama? A není tento přípěvek taky reklama? Není doporučení od někoho jiného na tento obchod vlastně taky reklama?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 24. dolil :

  Instagram by nebyl?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. LK :

  tak mají – https://www.instagram.com/lepremiercz/?hl=cs … stačilo zadat do googlu: instagram le premier

  Thumb up 0 Thumb down 1
 26. Permonik :

  LK: U fb není potřeba registrace, stačí když si „majitel“ nastaví, aby příspěvky, šlo číst bez příhlašení, tak jak to mají například kluby a hospody.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. Michal :

  Takže otázkou je, jestli je důvod, proč dávat příspěvek jako veřejný.
  Uhhhmmm…. zisk?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 28. dolil :

  LK: kde je na jejich instagramu zmínka o chystané prodejně v Ostravě?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Jp :

  LK ma pravdu, fb je proste jeden ze zpusobu komunikace. Me taky neprijde moc sympaticky a radsi bych kdyby tu zpravu dali treba na twitter (ktery maji verejny), ale pokud se rozhodli, ze to daji vedet prvne svym fanouskum na fb, je to jejich vec. Az otevrou na Karoline, tak si jich lide vsimnou. Ja jsem na le premier narazil pred par lety pres jejich web a jejich styl je mi sympaticky. Hlavne se nezapojuji do „valky“ proti outdoorovemu obleceni, jako nekteri jejich konkurenti, kteri maji zrejme pocit, ze musi neustale skolit Cechy oblekat se tzv. vkusne.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 30. Summerboy :

  Jp: Podle me by se do valky proti outdoorovemu obleceni mely zapojit krome horskych chat a hospod u lesa vsechny podniky.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 31. Jp :

  Summerboy: Ja se tak taky neoblekam, pokud nejdu na hory. Outdoor moda me nijak neoslovuje, ale karat lidi za to, co nosi a lepit si jakesi samolepky na vylohy (jako v Praze pred par lety) ? No nevim, jestli to melo nejaky ucinek a jestli ten ucinek nebyl nahodou opacny. Uz vidim, jak lidi nadsene odhazuji outdoorove bundy, protoze jim majitele shopu s modou reknou, ze se podle nich oblekaji jako burani :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 32. Summerboy :

  Jp: Aspon si to nekteri uvedomi, ze chodi jak vandraci. Ja byt majitelem nejake hezke kavarny, tak si to na vylohu dam s chuti taky :-)

  Thumb up 1 Thumb down 5
 33. acdlcia [msstavby.cz] :

  Summerboy: Díval jsem se na ten instagram a jestli mají být ideálem oblékání ty hnědé klaunské boty a 4% modré kraťasy tak děkuji nechci. To budu raději označen za vandráka když nosím černé pracovní boty, dlouhé černé kalhoty a tričko své oblíbené kapely a nebudu se muset za sebe stydět.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 34. thvari :

  Summerboy: ona to podle mého byla i trochu recese, outdoorové oblečení je jen půlka bídy. já spíš při návštěvě divadla uvažoval, jestli by si některé instituce neměly dát do návštěvního řádu, že dovnitř nepustí lidi, co přijdou jak trhani. vždycky mě zarazí, že půlka divadla chápe, jak se obléct, čtvrtina to zvládá jakž takž, ale pak si někdo dovolí jít tam v triku, džínech a teniskách.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 35. Summerboy :

  acdlcia [msstavby.cz]: Ted nevim, co to znamena 4% modre kratasy? A klaunske boty tam zadne nevidim (ale mozna je to proto, ze vidim asi jen deset fotek, bo instagram nemam). Kazdopadne te tam nikdo nenuti chodit nakupovat a muzes si dal nosit tricka kapel jak na zakladce ;-)

  Thumb up 3 Thumb down 4
 36. věc :

  spis oznacen za latentního gaye

  Thumb up 0 Thumb down 5
 37. Martin [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: Summerboy: věc: Všimli jste si, že je rok 2017?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 38. Eli :

  Tzv. 4% modré kratasy jsou sortky sv.modré, jsou ve slevě za 1590 a mi se třeba líbí.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 39. Hynek [msstavby.cz] :

  Michal: ja myslim, ze ten post neni verejny, pac s otevrenim obchodu v karoline a shanenim zamestnancu nechcou otravovat treba prazaky, tak ten post maji nastaveny nejak uzeji nez „cely svet“…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 40. Summerboy :

  Martin [msstavby.cz]: Souhlas

  Thumb up 2 Thumb down 0
 41. Moon :

  http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/uz-je-jasno-z-centrumky-bude-pizza-coloseum-20170817.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 42. Summerboy :

  Moon: No, doufal jsem v neco lepsiho, ale tak mohlo to byt horsi…

  Thumb up 2 Thumb down 2
 43. talage :

  Summerboy: Pozitivní je, že je to v restauratérském odvětví etablovaná firma a je jakousi zárukou toho, že to nepovedou diletanti. Doufal jsem v Ostravarnu, ale i tak myslím dobrý. Masarykáči to určitě neuškodí, spíše naopak. Tedy pokud nebude provozní doba Po-Pá 10-17h.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 44. Summerboy :

  talage: Jasne, souhlasim. Oteviracku snad bude urcovat clovek s mozkem… aspon doufam …

  Thumb up 1 Thumb down 0
 45. Crazym :

  Tak nám zavřeli Tesco na Zámecké :-( V Horníku zbyly supr čupr virtuální realita, Laser a Archerygame a v neposlední řadě sekáč, takže celý obchoďák na ho… :-) Starý Bachner se v hrobě neotáčí, ten už přímo rotuje a Mendelsohn s ním :-) Poděkovat můžete firmě http://www.cygne.cz/obchodni-dum-hornik-ostrava za skvělou péči o prý památku a architektonický skvost :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 46. dolil :

  Z Hornika by mohlo vzniknout MoMa.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 47. balde :

  Kulový blesk

  http://www.patriotmagazin.cz/kulovy-blesk-na-ostravske-gastro-scene-scansen-skoncil-misto-nej-gokana-misto-ni-moss/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 48. Crazym :

  balde: Pěkné, co za tím je ví sice jen jen oni ale líbí se mi jak to zabalili: „Vidím ale, že skutečně kvalitní gastronomii, kterou děláme, mi na Stodolní přestává vzhledem k dění v té ulici nějak pasovat.“ Velmi kulantně řečeno, ten člověk by se uplatni v diplomatických službách :-) Přeloženo: Když mi hosty na zahrádce u mých super výtvorů za nemalé peníze co pět minut otravuje nějaký bezďák, ožrala či cokoliv jiného, není to to pravé ořechové pro můj byznys.
  Taky jsem se snažil být kulantní bo místní filtr… :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 49. dolil :

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1168035373297227&id=267978633302910&__tn__=*s*s-R

  Thumb up 5 Thumb down 0
 50. dolil :

  Na víkend mě navštívili známí (cizinci). Ptali se mne, kam v centru zajít na výborné tradiční české (domácí) jídlo a kde si půjčit kola. S koly neuspěli, ani v trojhali a coolturu. Co byste jim poradili?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 51. Tomas T. :

  dolil: At si pujci auto, na auto je ostrava super. Navic ted stejne neni pocasi na kolo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 52. jrz :

  dolil: Nechci dělat reklamu, ale tak od boku Madeja? Mají otevřeno i v sobotu do 12. A echt české jídlo moc neporadím…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 53. dolil :

  Jrz. Přijeli ve 13 hod. Přijeli pouze na víkend. Kolo a místní tradiční gastronomie + víkend = v Ostravě velký problém. Co by vlastně turisté mohli chtit…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 54. thvari :

  Není místní gastronomie Nimrod ve Vratiomově a Dvořáčci na Slezské?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 55. dolil :

  thvari. asi ano, ale chtěli něco v centru. Tam, kde to žije.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 56. Pezos :

  dolil: Prostě to vypadá, že do centra Ostravy ještě nepřišla novinka, že týden nekončí v sobotu ve 12:00. Přitom třeba kousek za hranicí v Polsku jsou i potraviny na vesnici otevřeny třeba do 15:00.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 57. thvari :

  dolil: Ještě mě napadla Moravská chalupa na Stodolní. Jednou, teda už je to asi 10 let, jsme tam měli nějakou rodinnou oslavu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.