Zastávka Havířov Střed

Zastávka už vypadá skoro dokončeně, ale stále je zde ještě dost práce.

Související články


Komentáře

 1. Moon :

  A co zastávka Ostrava-Zábřeh? Pamatuju si, že její vybudování bylo oznámeno spolu s touhle zastávkou.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. Pierre :

  Snad se zlepší také následné autobusové spoje z přilehlé zastávky či někdy i 7 minutové čekání na zelenou na přechodu pro chodce, který vede ke Kauflandu a ostatním obchodům. Křižovatka by chtěla určitě upravit. Jinak vlakovou zastávku tady vítám :)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Moon :

  Tak mi to nedalo a zapátral jsem po Ostravě-Zábřehu. Nevím, nakolik spolehlivý je to zdroj, ale údajně ještě nebylo ani zažádáno o stavební povolení. Takže opět ostravská klasika.

  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Drazni-urad-schvalil-nazvy-novych-zeleznicnich-zastavek-493150

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Moon :

  Ale aspoň, že to podle všeho schválili. ;-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. aldik :

  Moon: Myslím, že až jednou postaví a zprovozní zastávku Ostrava Zábřeh, tak z Vítkovic už nebude jezdit téměř vůbec nikdo a můžou to málem zrušit :D Kdo by se kodrcal do Vítkovic, když Zábřeh bude lépe dopravně dostupný, pokladnu a WC si tam dráhy můžou udělat taky, občerstvení dle poptávky a zájmu…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. marie :

  aldik:
  Třeba školní mládež ze školy, která stojí skoro vedle nádraží (dopravní), nebo ti, co dojíždějí na Hasičskou (bývalé učiliště Vítkovických železáren). Několikrát jsem z Vítkovic jela kolem 7,30 a nestačila jsem se divit, kolik študáků z vlaku od Havířova, potažmo od Frýdku, vystoupilo. A třeba na městský stadion a případně do Arény je to pár minut pěšky… A tak dále a tak různě.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 7. Ross :

  Moon: Od roku 2018 až 2020 se budou opravovat mosty na Výškovické ulici. Třeba se dočkáme zastávky v tomto období, protože díky rekonstrukci půjde zastávka napojit na mosty.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 8. Honza :

  Kolik(%) projíždějících osobních vlaku tam bude zastavovat ?
  Lidé využívají Regio jet by uvítali, kdyby tam také zastavoval. U těch vyjíždějících/končících v Havířově na vlakovém nádraží je budoucí zastávka Havířov centrum, až za Konečnou stanicí .

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. S200 :

  Honza: Bude tam zastavovat 100 % osobních vlaků. Předpokládám, že Regiojet tam ani v budoucnu zastavovat nebude, protože většina vlaků Regiojetu končí ve stanici Havířov, takže v rámci sjednocení je lepší, když všechny vlaky Regiojetu stojí jen v Havířově (a stavět v obou místech je zbytečné).

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Honza :

  S200:
  Dotaz Regiojet Odpověd
  Bohužel, zatím nemáme žádné informace o plánovaném přidání zastávky v Havířově.
  Pokud bychom takovouto změnu v budoucnu plánovali, veškeré informace budou dostupné na našich webových stránkách regiojet.cz.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. S200 :

  Honza: Takže to potvrzuje, co jsem napsal.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. marie :

  Od včerejška v provozu.
  https://www.novinky.cz/vase-zpravy/moravskoslezsky-kraj/karvina/3308-47183-v-havirove-byla-zprovoznena-nova-zeleznicni-zastavka.html

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.