Nové Lauby – foto z výstavby

Aktuální fotografie výstavby projektu Nové Lauby v centru Ostravy.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Super, Už se moc těším, snad bude co nejvíce podobná vizualizaci.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 2. Meechee :

  Škoda,, že tam ty lauby nebudou – aspoň z jedné strany … no, stálo by to víc peněz, ale bylo by to nesrovnatelně lepší, hezčí, zajímavější … atd. Takhle to bude prostě jen další barák v centru, i když i ten je furt lepší, než proluka používaná jako parkoviště …

  Thumb up 17 Thumb down 1
 3. Jiřík :

  Meechee: Lauby bych také bral, každopádně tahle varianta je pro mě v pohodě. Důvod ? Máme spoustu krásných měst s lauby ale jejich prostor jde často cítit urinací. A nemusíme v Ostravě chodit daleko stačí náměstí republiky.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 4. Dan :

  Jiřík: No tak snad nebudeme hanit podloubí kvůli tomu, že tam někdo vykonává potřebu.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 5. Meechee :

  Tak jsem se kouknul na stránky toho projektu a z cen bytů se mi udělalo – ehm – nevolno … Nevím, kdo tam bude bydlet, ale Češi, nota bene místní, to určitě nebudou, alias 4+kk za 9 – 12 míčů, garsonka za 3,5 … atp. No, jak píšu výše – aspoň tam bude barák místo asfaltové proluky …

  Thumb up 6 Thumb down 14
 6. rom :

  to bych ještě pochopil, že to bude drahé – co nepochopím je, že stejné byty (předpokládám ve stejném standardu) – několik desítek – bude patřit městu a to je bude pronajímat

  Thumb up 4 Thumb down 1
 7. Fanda :

  rom: To bude asi tak, že je město bude přednostně pronajímat svým zaměstnancům.Nemyslím jen úředníkům.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 8. Rdm :

  Abychom neměli přelaubováno https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-male-nove-lauby-divadlo-loutek-prodej-pozemku20211116.html :-D

  Meechee: ceny bytů bohužel raketově rostou, podívejte se třeba na sreality.cz, za kolik se prodávají panelákové byty s umakartovým jádrem a už vám ta cena nepřijde tak divoká ;)

  Thumb up 14 Thumb down 1
 9. MM :

  Díval jsem se na ty byty a osobně těm dispozicím nerozumím. Cena je vysoká, ale to jen díky místu a situaci na trhu. Rozhodně ne kvalitou vnitřního uspořádání. Za takové peníze už člověk počítá s rozumnou čtvercovou terasou a ne podlouhlým balkónem, který není tolik využitelný. Těch věcí je tam víc. Osobně tomu projektu ze strany města vůbec nerozumím. Město peníze nás všech investuje do rádoby luxusního bydlení v centru, kde se pak bude soutěžit o nájem. Jestli to dopadne jako u akce Janáčková s cenou okolo 200,- za m2, tak je to ze strany města čirá charita. Za ty peníze utracené do luxusních bytů, mohlo město postavit bytový dům nižšího standardu, ale pro běžného občana (nižší standard dnešní doby je o řád nad panelovým domem po revitalizaci). To má být účel městských bytů. Ne kupovat luxusní byty a pronajímat za komické ceny. Stačí se totiž podívat na trh, za jaké ceny jsou nabízeny byty na Karolině a v ostatních novostavbách. Podporu bydlení si představuji úplně jinak…

  Thumb up 13 Thumb down 10
 10. adamous :

  MM: Ja si zase myslim, ze trochu luxusu Ostrave neuskodi. Pro bezneho obcana si naopak myslim, ze neni problem postavit dostupne bydleni nekde v sirsim centru a tohle se melo nechat kompletne k prodeji, at si to rozebere trh.

  Thumb up 18 Thumb down 3
 11. Tlustý :

  Odkdy je projekt v centru sociální bydlení??? Sociální bydlení se provozuje v Privoze, což byla luxusní čtvrt a teď tam má člověk strach vystoupit z auta…

  Thumb up 12 Thumb down 11
 12. Davidb :

  Tlustý:
  S tím strachem je to dost nadsazené, ne?

  Thumb up 8 Thumb down 6
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Davidb: Až komické :)

  Thumb up 8 Thumb down 14
 14. Martin [msstavby.cz] :

  MM: Absolutní souhlas.

  Thumb up 5 Thumb down 8
 15. MM :

  adamous: Souhlas. Město mohlo za stejné peníze vystavět víc bytů v širším centru. Logicky u hlavního náměstí nemůže být výše nájemného jako na sídlišti. Buď je to celé neschopnost nebo naopak záměr. Otázka co je horší…

  Thumb up 4 Thumb down 2
 16. Hrdý Ostravák :

  Tlustý : Zřejmě jste toho moc po světě neprojezdil, anebo trpíte těžkou agorafobií,když píšete o Přívoze,že v něm máte strach vystoupit z auta. Před lety jsem navštívil Johannesburg,v němž vystoupit z auta v noci se opravdu nevyplatí a jde Vám mnohdy o život
  Věřte mi,že Přívoz je naprosto bezpečné místo. Těch pár uřvaných zevlounů a budižkničemů na lavičkách, mne nikdy neohrozilo. Přívoz stále nicméně vypadá zanedbaně,což je ostuda především komunálních politiků,ale vystoupit v něm z auta klidně můžete. Zkuste to. Držím palce.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 17. Jana Vildungová :

  Hrdý Ostravák: Pan Tlustý má pravdu. Když jsem tam s přítelkyní zaparkovala, ona musela zůstat v autě a i tak se na nás byla upřena pozornost a jedna prostitutka prosila o peníze. Architektonicky nejhezčí oblast v Ostravě, připomínající skutečné město, ale velká naděje po roce 2002 je vystřídána opětovnou stagnací, ne-li úpadkem.
  P.S. Jedním dechem dodávám, že oproti době před rokem 1989, Přívoz udělal velký skok, ale pokračující provoz koksovny a zpětná okupace Romy je pro osud tohoto místa prozatím fatální.

  Thumb up 13 Thumb down 4
 18. Tlustý :

  Ten komentář byl samozřejmě nadsazeny, ale rovnou dodávám, že se tam necítím příjemně.. Ani bezpečně. A jak píše paní Jana, Přívoz byl luxusní ostravskou čtvrti, bohužel to dnes asi zcela neplatí…Škoda. Ohledně Vašeho komentáře, vím co myslíte – shodou okolností mě okradli v Cape Town, ale proběhlo to v „pohodě“:) Samozřejmě jsou horší místa. Hezký večer všem a Privoze světlejší zítřky

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. balde :

  Přidali do nabídky nové byty: 2. etapa v prodeji. Nabídku rozšiřuje 7 bytů a 1 atelier.

  https://novelauby.cz/cenik

  Jinak už mají 8 rezervovaných bytů

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. Rýša :

  balde: Díval jsem se a v rezervaci je zatím 5 bytů.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 21. Fanda :

  Rýša:Balde umí líp počítat, né jen do pěti.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 22. Rýša :

  Fanda: Klikl jsem na odkaz, co dal Balde a vidím tam stále rezervací na 5 bytů. Tak fakt nevím. Pak je tam 1 rezervace na atelier a 2 na nebytové prostory komerční.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 23. balde :

  Rýša: Nevšiml jsem si že mají v jedné tabulce i nebytové prostory a ateliéry platí tedy co píše Rýša

  Thumb up 1 Thumb down 1
 24. Fanda :

  balde,Rýša:Ano je tam rezervovaných 5 bytů,1 ateliér a 2 nebytové prostory.Netřeba se dohadovat kolik je prodaných bytů, ateliérů a nebytových prostor.Důležitější je, že s 35 byty, které chce město, má už investor polovinu nabízených prostor prodaných.Což je úspěch, když se zatím staví „jen“ garáže.Celá ta lokalita Pivovarská je dobrá lokalita o kterou je a bude zájem.Teď už jen aby tam vyrůstaly,architektonicky hodnotné budovy.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 25. Jana :

  Fanda: Ostrava už nikdy nebude zajímavá. Je definitivně za zenitem a v mnoha oblastech ji ujel vlak. Problém Ostravy spočívá v tom, že až na relativně krátké meziválečné období (první republika), byla vždy vnímána jako periferie, provincie, s prapodivnou skladbou obyvatel a ještě s prapodivnějším vedením. I dnešní vedení města se zmítá mezi soudružským chováním (Bajgerová), maloměšťáctvím spojeným s totálním mimoňstvím (Macura) a v neposlední řadě i totální čecháčkovskou vychcaností (Pražák). Celé to korunuje Vltavský a paralelně působící MAPPA.

  Thumb up 7 Thumb down 9
 26. davidb :

  Jana:
  Jano běž už konečně ……..
  mimo tento web.

  Thumb up 17 Thumb down 4
 27. Fanda :

  Jana: Tak jste to shrnul dopodrobna a teď by bylo dobré vysvětlit co sledujete svými komentáři.Samozřejmě mnohým (i mě)se nelíbí vizualize,rekonstrukce, nová výstavba, nová architektura atd., ale na rozdíl od vás se tady diskutující snaží dobrat nějakého přijatelného závěru.Na rozdíl od vás milý pane Honza.Tak se už nad sebou zamyslete a příjděte s něčím pozitivním na změnu nebo vylepšení, ať už projektu nebo města jako takového.Ukažte, že na to máte a že neumíte jen vše kritizovat.

  Thumb up 3 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.