Nová věž ŘLP Ostrava-Mošnov

Aktuální pohled na práce stavby nové letištní věže letového provozu v Mošnově.

Fotografie zaslal čtenář Petr. Děkujeme!

mosnov

mosnov

Související články


Komentáře

 1. Danek :

  Vypadá to že Mošnovu svitá naděj v podobě investora z Činy.http://archiv.ihned.cz/c1-64409040-cinane-chteji-letiste-v-mosnove-konci-lhuta-kdy-kraj-nesmel-areal-prodat…..co vy na to?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Rado :

  Já si myslím, že horší než krajské vedení to být nemůže, takže jsem pro prodej, otázkou zůstavá, jaká by byla případná cena. Zda-li za hubičku, jak je v našich končinách zvykem, anebo za vynaložené náklady.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. balde :

  logicky pokud ho někdo koupí tak to bude docela palba, a bude očekávat návrat té investice, logicky by tedy mělo letiště začít šlapat, kdyby se povedlo to co v Řecku kde Číňané koupili půlku přístavu, ted si nejsem jistý kterého v Řecku tak začal mega prosperovat za to druhá půlka co zůstala státu živoří.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. Rado :

  balde: Jenže logika a státní prodeje občas nejdou ruku v ruce, ale samozřejmě, pokud by se rozjel byť by jen cargo provoz, je to plus. Ten přístav tuším, resp. ten dokument jsem také viděl, akorát v té čínské části vládl tvrdý kapitalismus a v té řecké tvrdý socialismus.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 5. ambry :

  Už aby to letiště koupili číňani nebo jiný soukromý subjekt,potom budu věřit,že se Mošnov rozjede. Letiště Košice vlastní většinově Letiště Vídeň a přidávají jednu linku za druhou- nově Bristol. Není mi jasné, jak Bristol, Shefield,Miláno z Košic šlapou (nebo brzy začnou) a z Mošnova by se to neuživilo? Kraj a vedení našeho letiště není dobrý vlastník, nemá podle mne „tah na branku“, je to takové přežívání, žádný rozvoj – myslím tím nové linky, stavebně a vybaveností ano,ale všechno je to na nic,když nejsou nové linky. Až se toho zbaví,tak si podle mě hodně uleví,…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Danek :

  ambry: Já si myslím, že sám hejtman Novák je pro prodej.Ted jde o to si nastavit podmínky prodeje tak,aby byla garance využitelnosti letiště…vzrůstal počet linek a potažmo počet cestujicích.Třeba ve smlouvě do 5let 1mil.cestujicích a destinace které by měli létat…o cargo nemám strach….i Novák mluvil o stonásobku
  přepraveného zboží oproti současnému stavu. Jinak jsem zhlédl před 2dny rozhovor z rektorem VŠB…a ten jednoznačně zmiňoval, že je třeba pro prosperitu regionu zvýšit počet linek ze světem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Alex :

  Danek:

  Kruci, až mě polilo horko. Já četl: „…sám hejtman Novák je NA prodej…“

  Ještě, že to byla jen fata morgána.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Danek :

  Tak tady máme zprávu dnešního dne.V souvislosti Mošnovského letiště a rozvoje Mskraje, tady někteří apelovali že jsou zvědavi na kandidáta na Hejtmana za Ano.Dnes již víme o koho pujde….za mě velmi kvalitní kandidát viz.článek http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/rektor-vsb-tuo-ivo-vondrak-bude-kandidovat-na-hejtmana-20150922.html
  Co vy na to???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. thvari :

  Danek: Rozhodnou volby, ale vzhledem k tomu, že se vítězství ANO dá tak nějak čekat (těsně za nimi ČSSD), bude to snad méně korupční člověk než pan Novák.

  Ale zázraky bych nečekal, pan Macura a jeho tým na ostravské radnici taky nemají kouzelné proutky… dobrá politika vyjde jedině z kvalitní a angažované občanské společnosti

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Rýša :

  thvari: …. ale vzhledem k tomu, že se vítězství ANO dá tak nějak čekat (těsně za nimi ČSSD),… – tak Vy také máte rád koblihy?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. Rýša :

  thvari: …tedy estébácké koblihy?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. thvari :

  Rýša: Nemám. Jen si nerad dělám iluze. Ale voliči mohou vždy překvapit. Jen je otázka, kdo přesně by v MS kraji takovým překvapením mohl být. Já nikoho nevidím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. balde :

  thvari: za ANO bude kandidovat rektor do kraje ale ne jako lidr

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.