Nová věž ŘLP Ostrava-Mošnov

Na jaro 2013 se plánuje výstavba nové věže Řízení letového provozu ( ŘLP ) na letišti v Mošnově. V nově vzniklé věži bude sídlit také ČHMÚ. Investor stavby je  ŘLP ČR s.p. . Nově vzniklá věž by měla začít sloužit provozu v roce 2015.

Za informace děkujeme čtenáři !

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  Pěkné, ale co z ní budou řídit? Ty dvě letadla denně?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 2. Petr :

  To je ale hloupy komentar

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. johny :

  Byl jsem na té staré věži, vypadá to tam fakt jako by se čas zastavil v roce 1970, takže z tohoto hlediska určitě dobře. Nicméně oprávněnou otázku využitelnosti této investice bych tak úplně neshazoval…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  Tak ja jsem v tomto laik, ale vytizenost letiste nema moc spolecneho s rizenim letoveho provozu ne? Letovy provoz ridi i letadla ktera letaji nad letistem a jeho sirym okolim. Nemam pravdu? at me nekdo fundovany pouci….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. honza :

  Ostrava je poslednim letistem, kde ridi provoz rlp a neni postavena nova vez(Brno, Vary, Praha), takze investice je logickym krokem.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. mm :

  honza: Ano, mohu potvrdit tato slova, Ostrava je skutečně posledním letištěm, kde je stará věž a jelikož jsem měl možnost ve věži v červnu strávit celý den, mohu potvrdit, že to vybavení a pohodlí vzalo dávno za své, takže tato investice je určitě přínosem. Krom toho ani město ani kraj nic nestojí, letiště tím získá něco nového a ten provoz snad bude lepší. Opět se zahajuje linka do Vídně a linka do Paříže, která byla na podzim ukončena měla „prý“ úspěch, takže se na jaře bude znovu rozbíhat společně s přidanou linkou. Je jen škoda, že stále nemá Ostrava spojení s Londýnem, což je v Evropě nejvytíženější a nejčastější linka.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Také nezapomínat, že na letišti sídlí aeroklub, který vytvoří mini. desítku letů denně ne-li více.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. grek :

  Prumerne je v ostrave na letisti cca 60 pohybu denne, v Praze 400, v Brne cca 60, Vary cca 20

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. nickyminaj :

  Behem zimni odstavky bude slouzit verejnosti jako vyhlidkova vez.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Kler :

  A víte že v létě je třeba víc jak 15letů za den? Podle mě je to super nápad. :) Navíc nová linka Ostrava – Vídeň obnovena.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Summerboy :

  Michal: Michale, Vy jste takový, ale tak neuvěřitelný škarohlíd ve všech směrech na jakémkoli vlákně, že to svět neviděl!

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. mm :

  Summerboy: Škarohlíd se mi líbí, to jsem ještě neslyšel, také jsem neslyšel, že by zde přistávalajen dvě letadla denně. Je třeba si nejdřív ověřit informace. Ten provoz tu sice není tak šílený, ale zas tak malý také né. Krom aeroklubu je třeba připočíst i cargo, lakovnu a opravnu.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. Lubo :

  Pro upřesnění – statistiky průměrných denních pohybů na letištích v ČR (zaokrouhleno na celá čísla): Praha 413, Brno 71, Ostrava 39, Karlovy Vary 19, Pardubice 3.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. thrpst :

  Další projekt po česku. Začátek stavby naplánován na jaro 2013, stavba banální budovy naplánovaná na neuvěřitelné dva! roky. Přelom červenece/srpna 2013, projekt se nestaví. Typický příklad českých veřejných investic. Plánování je cizí slovo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. grekus :

  Projekt nabral zpoždění, převážně z důvodu redukce nákladů. Každopádně by se měl během dnů NATO poklepávat základní kámen. A dlouhá doba realizace stavby asi není problémem té stavební části, ale převážně instalací a ověřování technologií, na dost dlouhou dobu je plánován monitoring veškerého technického zařízení nové věže. Urřitě bych netvrdil, že se jedná o banální stavbu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „V Mošnově poklepali na základní kámen nové řídící věže letiště Ostrava“ na idnes.cz: http://goo.gl/vijpI1

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Jarda :

  Paráda, to vypadá moc dobře, ale ten hlavní přínos bude uvnitř budovy v nových technologiích použitých pro ŘLP.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.