Rekonstrukce Svinova opravdu do jara

Podle harmonogramu by rekonstrukce Svinovských mostů měla trvat až do března příštího roku. Stavební firma ale slibovala, že skončí ještě před koncem tohoto roku. Ostravané tak měli dostat zprovozněné mosty jako „vánoční“ dárek. Podle aktuálních zjištění Deníku to už tak růžově nevypadá.

„Práce stále běží podle harmonogramu. Nicméně jsme vyhodnotili, že je více urychlit nedokážeme a do konce roku se tedy Svinovské mosty neotevřou. Platí smluvně daný termín březen příštího roku,“ vyjádřil se po kontrolním dni na stavbě David Nosek, šéf projektu ze společnosti Imos Brno.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Samozřejmě, že město ve smlouvě za nedodržení termínu nedalo žádné sankce ! Klasika !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. shkenny :

  Ten termín ve smlouvě byl asi březen, to že to urychlí do konce roku byl asi jenom takový „slib“…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jrz :

  Jiřík: O jakých sankcích tu mluvíte? Sankce za to, že zhotovitel jede podle harmonogramu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. vasatko :

  Musím se přiznat, že jsem ze startu byl proti této firmě (kyž jsem viděl jak dlouho opravovali malý mostek v Petřvaldě). Ale teď nezbývá než tleskat aa gratulovat. Vypadá to přesně podle plánu (žádné šetření kvůli krizi apod.). Super terminál.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. mm :

  Nevím o jakých sankcích a zaco mluví „Jiřík“, ale dle mého názoru stavba pokračuje tak jak má. Že to nebude do konce roku je sice škoda, ale když si vezmu jak rychle to ubíhá a za chvíli bude vše hotovo, tak se mi to nechce ani věřit. Snad se podaří postavit i ten dům s obchody, což by krásně vyplnilo celý ten prostor a jelikož je to jedno z nejfrekventovanějších míst Ostravy, počítám, že zaplnit obchodní prostory a kanceláře nebude až tak velký problém. Konečně tak by mohly zmiznout ty nevzhledné plechové domky trhovců. A ruku na srdce – kdo nepostřehl ty proměny celé této oblasti k lepšímu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. mishut :

  Jiřík:Jiříku,jiříku,ty jsi zase požil

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Vojta :

  JA bych to napsal jinak, hlavne pro ty co jasaji jak to jde uzasne rychle. Myslim si, ze by to klidne mohli stihnout do konce roku aspon aby to bylo provozu schopne, ale proc spechat kdyz mame termin az do brezna. Lidi maji praci, my penize tak proc neco stavet rychelji.u nas celkem klasika tyhle dlouhe stavby. i ty tramvajove zastavky na KAroline se delaly zbytecne dlouho

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Kubaiss :

  Práce kvapná, málo platná… Ať radši dělají do března a je to kvalitní, neodfláknuté a vydrží to dalších min. dalších 30 let.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Vojta :

  to si reknem za rok :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.