Nová Panorama – foto z výstavby

Aktuální pohled na výstavbu bytového projektu Nová Panorama ve Frýdlantu nad Ostravicí. Práce nyní probíhají ještě v interiérech objektů a také v přilehlém okolí.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. jopek :

  Víte proč se historicky kromě povodní nestavělo v údolích u řeky a navíc pod horama ? Protože je tam v zimě neskutečná zima a vlhko. Ne nadarmo jsou Malenovice na západním kopci.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 2. MM :

  Menší zamyšlení nad developmentem a tímto projektem obecně. Byl jsem se tam o víkendu náhodou podívat. Jak na okolí, taky byty. Velké plus je v jednoduchosti, barvě fasády a oknech. Elegantní řešení. Naopak mi vadí kompletní parkování okolo domů, tedy bez zastřešení, žádná garáž. Zrovna pod horami je to chyba. Byl jsem ve spodních bytech, které mají vstupy na zahrádky a ty pokoje jsou podle mého na hranici rozumné velikosti. Byt 3+kk řešený jako výkladní skříň, žádné úložné prostory, vstup do ložnice pouze z obýváku, ta je přitom větší než dětský pokoj.

  Co se mi líbí jsou SDK podhledy v bytech, takže si můžete světlo vyvést kde potřebujete. Co tam není a osobně bych to v dnešní době viděl jako standard jsou venkovní žaluzie. Nemusí být elektrické, stačí manuální a elektrické třeba za příplatek. Ty spodní byty určitě kvůli soukromí a ty ostatní kvůli slunci. Nevím jak je řešena izolace střechy, ale v horním patře bylo tak o 5 stupňů víc než v nižších podlažích. Teplotní facka. Podle mého se tam nedá bez klimatizace normálně fungovat…

  Jsem opravdu zvědavý kam se obecně development posune, protože, jestli slyšíme o tom, že se mají standardy snižovat kvůli ceně, tak osobně nevidím prostor kam níže chtějí developeři klesnout. Je potřeba hledat úspory jinde, nikoli snižovat standardy bydlení. Pak je tady faktor kupující. Musí být náročnější a vyžadovat dnes samozřejmé věci jako podlahovka (ani přízemní byty ho nemají), přípravy na klimatizace, fotovoltaiky, žaluzie a podobně. Je to jako s potravinami, pokud budeme akceptovat horší produkt, nemůžeme se divit, že je nabízen.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. RR :

  Ale

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. RR :

  MM: Dobré postřehy pane MM. Jen si myslím, že dnes je velký problém postavit jakoukoliv nemovitost v požadovaných standardech za rozumné peníze. Ten projekt není vůbec špatný. Vznikl na místě, které bylo ostudou města. A ikdyž během výstavby devenloper zřejmě osekal část projektu, v některých detajlech ne zrovna citlivým způsobem, přesto bude po dokončení výstavby Nová Panorama vítaným spestřením rozvoje města.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.