Nová Panorama

Celkem 65 nových bytů vznikne na místě zchátralého motelu Panorama ve Frýdlantě nad Ostravicí.

Autor: ATELIER 38

Letecký pohled na bývalý motel:

Demolice objektu k 28.10.

Vizualizace:

zdroj: FB Nová Panorama

Související články


Komentáře

 1. davidb :

  Pěkné.
  Jsem rád za každý bytový dům.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 2. Jana :

  Tak a Frýdlant už nemá vůbec nic. Z místa (z Frýdlantu jako celku), které mělo být plné plné penziónů, hotýlků, kaváren je sprostá noclehárna pro +/- otroky magořící v blízkých i vzdálenějších montovnách. Paradoxem je, že Čeladná – geograficky na nesrovnatelně horším místě, se dovedla transformovat na turisticko-snobské letovisko a Frýdlantu doslova vypálila rybník. Nebude to náhodou v lidech a v místní mentalitě? Nicméně Motel Panorama byla ukázka nadčasové (velmi kvalitní) architektury nemající v bývalém Severomoravském kraji obdoby.

  Thumb up 8 Thumb down 11
 3. Rado :

  Konecne nejaka zmena, vypada to moc hezky, zvlaste ta velka terasa, mit tak rohovy byt, tak je to opravdu krasa. Ma nekdo odkaz na pudorys?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. js :

  Další z příkladů, že architektura a stavba měst jsou dva různé obory.
  Architektura jde nepochybně dopředu. Staveb, které jsou zajímavé samy o sobě, přibývá a bytové domy pro frýdlantskou lokalitu Panorama by, aspoň pokud se z návrhu dá soudit, mohly patřit k těm povedeným.
  Jiná věc je ale zastavovací plán, taky se tomu říká urbanistické řešení. Tady si budou příznivci sídlišť výskat, město ale dostane pěkně na frak. Stejně jako v socialistických sídlištích bude i tady uniformita objektů úspěšně zastírat různorodost a pestrost sociální skladby budoucích obyvatel a ztěžovat orientaci – vždyť nedej bože, aby někdo už pohledem zvenčí poznal, kdo tady bydlí. Místo abyste si pro rohlíky skočili v bačkorách do pekařství v přízemí, budete kazit beskydské ovzduší tím, že si pro ně pojedete autem do nejbližšího nákupního centra. Budoucí obyvatelé budou svá dvě auta na domácnost bezplatně odstavovat ve veřejném prostoru a pak na veřejných schůzích žehrat na to, že není dost obytný. Veřejná zeleň kolem domů se bude díky limitům veřejných prostředků na její údržbu pomalu měnit v džungli, zatímco obyvatelé budou v klimaticky vlídných měsících každou volnou chvíli trávit ve vzdálených chatách a zahrádkových osadách – a pak vzdychat, že „je tady o víkendech tak mrtvo!“. Žádná živá ulice, vymezená obestavěním z různých domů různých stavebníků s obchody, cukrárnou a školkou v přízemí, kde by bylo radost se projít s kočárkem nebo jen tak, protože se tu pořád něco děje. Žádné služby, žádné komerční plochy pro malé podnikání, žádná naděje na aspoň pár pracovních míst v návaznosti na bydlení bez nutnosti dojíždět za prací bůhvíkam, žádné soukromé pozemky, kde by bylo možné odstavit auta mimo veřejný prostor, nebo zahrádkařit či jenom tlachat s ostatními maminkami kolem pískoviště přímo pod okny bytů.
  Prostě docela pěkné sídliště. Jenom nevím, jestli to dnes ještě stačí.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 5. davidb :

  Jana:
  Tak proč jste ten Motel nekoupila, nezrenovovala a neprovozujete?

  Thumb up 8 Thumb down 2
 6. Martin :

  Nevíte náhodou, která firma demolovala tyto objekty? Díky

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Ros :

  Martin: Install Cz, Frýdlant nad Ostravicí

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Hluk z fabriky vedle :

  Nevím, jestli je to to pravé místo pro klidné bydlení hned vedle fabriky, která dělá nesnesitelný hluk…kdykoli se tam člověk prochází, je to dost nepříjemné a co potom poslouchat toto denně z té terasy. Každopádně byty jsou moc pěkné.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Jana Kotalová :

  Zajímala by mě předběžná cena bytů,popřípadě zda se dá byt zarezervovat před dostavbou.Kde můžu získat tyto informace?Kdo poradí?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. Archerr :

  Jana Kotalová: https://novapanorama.cz/ je tam email, zkuste se optat.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Jiri Hoek :

  Informace je neuplna , schazi velikosti bytu , ceny za ctwerecni meter a moznost garaze .

  Dekuji … J.Honek

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.