Změna Územního plánu Ostrava-Vítkovice

V rámci čtvrté změny Územního plánu Ostravy bude se také řeší lokality poblíž náměstí Jiřího z Poděbrad v městské části Vítkovice.

Několik bloků, kde můžeme stále nalézt fragmenty kompaktní zástavby je totiž vedeno jako „Plochy zástavby v rodinných domech“. To neumožňuje ucelenou dostavbu území. Byla podána žádost o změnu Územního plánu v lokalitě. K žádosti byla doložena také studie možné zástavby.

Autor studie: Ing. arch. Adam Lokajíček / Van Stajpen Architecture

Znění žádosti:

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  mezi parkem a náměstím by to chtělo dostavět celý blok bytů a administrativy a to by celou lokalitu pozvedlo a mohlo odstartovat další soukromou výstavbu, jinak mi příjde že Vítkovice kromě DOV jsou snad nejopomíjenější částí Ostravy, která má potenciál srovnatelný s centrem. Přijde mi že vedení obvodu se ale nijak nesnaží tento potenciál využít. I ten Přívoz jede víc než Vítkovice.

  Thumb up 27 Thumb down 2
 2. aggu :

  balde: Náměstí JZP je zbytečně veliké, stačí „nově“ předlážděná polovina. Co se ale udělat musí je na té druhé půlce, před zástavbou celého bloku vybudovat podzemní parkoviště. Tou současné je vítkovická kritická infrastruktura ;) Když si ten plac zaberou kolotoče, tak ve Vítkovicích nezaparkujete.
  Potenciál? Vítkovice si svůj „potenciál“ zaplácaly sádrokartonem.
  Nyní jsou tuctová klidná půlčtvrť. Ta druhá půlka od Lidické na západ je (zatím) hoodně špatná lokalita.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 3. Meechee :

  Když to člověk vidí takto namalované a zvýrazněné, tak si uvědomí, že ty ostravské uliční bloky vážně vypadají jak chrup 90-ti leté stařenky s těžkou paradentózou … dobře za každou zastavěnou proluku …

  Thumb up 20 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.