Nástavba DDM Jablunkov

Budova z 19. století, kde nejdříve padala důležitá rozhodnutí představitelů Jablunkova a která nyní slouží jako útočiště dětí a mládeže ve volných chvílích, se těší na rekonstrukci. Město získalo na více než 11milionovou opravu DDM dotační podporu.

Nyní se ve výběrovém řízení hledá zhotovitel. „Zásadní změnou bude především nástavba budovy. Nový, zastřešený a tolik potřebný prostor vznikne namísto balkonu. Místnosti poslouží pro rozvoj manuální zručnosti, kde se děti budou učit šít, vařit a rozvíjet manuální a kreativní dovednosti v dílničkách. Tyto činnosti budou díky bezbariérovému přístupu dostupné také handicapovaným dětem. V plánu je totiž také stavba výtahu,“ popsal starosta Jiří Hamrozi. Nové bude i částečně zastřešené venkovní schodiště, uspořádají se výplně otvorů a sjednotí fasáda.

Do oprav by se stavbaři měli pustit před letními prázdninami, kdy je provoz DDM poklidnější. Modernizaci mekky pro volný čas Jablunkovanů pokryjí dotační peníze z 75 procent.

zdroj: ehutnik.cz

Související články


1 komentář

  1. Slosor :

    Super. Jablunkov bude zase o něco hezčí.
    Jinak Jablunkov se píše s krátkým U. :)

    Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.