Komentáře

 1. Alois :

  Říká tomu někdo opravdu železňák?

  Thumb up 7 Thumb down 3
 2. Yoko :

  Hlubiňák ;)

  Thumb up 15 Thumb down 1
 3. Erik :

  Alois:

  ANO

  Thumb up 6 Thumb down 3
 4. PK :

  Teď ještě Kotvu…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. balde :

  nechápu proč se nepustí o obou Železňák, Kotva vlastně i Špalíček do pořádné rekonstrukce, vznikly by plnohodnotná málá nákupní centra, která by lákala zajímavější pronajímatele, necháu logiku majitelů

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Rdm :

  Alois: nikoho takového neznám a to tady žiji přes 30 let…

  Thumb up 5 Thumb down 5
 7. Dříč :

  Reklamní smog:
  Co vlastně chceme, je to nekonečný boj! Je kapitalismus, nabídka převyšuje poptávku, jak se chcete zviditelnit, natož pak odlišit od ostatních, abyste vydělávali? Co naděláme no…

  Thumb up 1 Thumb down 2
 8. Ondrejoo :

  ročník 70, měli jsme to doma takhle: Venuše byla vždycky venuše (venda) se Včelínem(pivnicí), Stalingrad – u Rusa a vedle něj na ul. Klegova „Malý“ obchod – pro chleba do maleho. Přes koleje „Buďak“ (Budoucnost). Dvouletky – Gastronom (ale to bylo daleko) a zmiňovanému železnáku/hlubiňáku jsme říkali Novak (bo byl novy), takže do novaku na boty….. :-P

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Vašátko :

  Rdm + Alois:

  znam od tama mnoho lidi, kteri tam ziji i 60 let a hodne (i mladsich) tomu rikaji zeleznak

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. Vašátko :

  Za me take rikam skoda ze to neprojde poradnou rekonstrukci s Venusi a okolim. Protoze je to ohodne lepsi nakupovani nez v plechovych kostkach ala Shoping park. Navic je to zdravejsi, chodit po venku a do vsech obchodu to je dale. Lidi by si nejradeji dovezli dupu az k regalu autem. Nejlepe aby hned vedle byl mekac, bo si prece nebudou varit doma.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Xavier :

  Yoko: Není náhodou „Hlubiňák“ označení pro HD Hlubina naproti? Aspoň já to tak vždycky slyšel. Ale je pravda, že „železňák“ jsem od obyvatel Hrabůvky nikdy neslyšel. A to jsem dlouho bydlel na ulici Holasova, tj. kousíček. Asi jde jen o nějaké velmi lokální označení :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. Jp :

  My tomu rikali vzdycky Hlubinak a ubytovne proste Hlubina, Zeleznak tomu rikala moje babicka, jinak o nikom nevim. Ale ja jsem z te casti Hrabuvky, ktera to ma bliz k Savarinovi ;) Jinak to, jak vypadaji Savarin, Spalicek, Kotva atd. je spolecne s nechutnym stavem vetsiny chodniku typicky obrazek stavu dnesniho Jihu a to je fakt smutne.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 13. aggu :

  Jak se tak dívám na ty fotky, bylo by na čase celý ten komplex a okolí rekonstruovat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Aldik7 :

  Kotva, hlubina, špalíček.. a další tyhlety staré centra potřebují hlavně být celé pod jedním majitelem a aby ten měl zájem se o to starat. Doufám, že z Odry časem nevznikne hnusná šedivá plechová bouda, ale aspoň něco v podobném stylu v jakém bývala Odra kdysi (když už nové plány byly smeteny)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. aggu :

  Aldik7: Ani jedno (vlastnictví) ani druhé (starost) nejsou reálné. Reálné ani není, že si stávající establishment na jižní radnici položí otázku co s těmi místy. Pravda, není to jednoduché, jsou to do jisté míry středobody jednotlivých čtvrtí na Jihu, které by zasluhovaly v podstatě stejný zájem a péči jako o Masarykovo náměstí, ale prostě, s tím materiálem co nyní na radnici sedí na židlích, to není možné. Je prostě ani nenapadne vyhlásit na jednotlivá náměstí soutěže co s nimi. Jako se teď snaží v Porubě na Alšáku.

  1- Hlubina: rekonstrukce náměstí a zrušení ubytovny, obchodní středisko zrekonstruovat do původní podoby
  2- navazující Hrabůvka rondel: vznik náměstí, dostavba dle urbanistické soutěže
  3- Náměstí SNP: rekonstrukce náměstí a podzemní parkoviště
  4- Křižovatka Plzeňská x Horní: rekonstrukce náměstí včetně rekonstrukce naší ohavné radnice
  5- Kotva a prostor kolem kostela Ducha svatého: podzemní parkoviště, rekonstrukce náměstí, zrušení ubytovny, rekonstrukce ohavné fasády kina Luna, obchodní středisko zrekonstruovat do původní podoby
  6- Prostor okolo zábřežského Zámku, kostela N.P.Marie a bývalé radnice: vznik náměstí

  Tyhle kritické body si pohlídat a investovat do nich. Budou to místa „pozitivní deviace“ ;) a Jih bude mít šanci být dobrou adresou. To dobré se na ty menší centra už nabalí samo.
  Kromě Dubiny, tam už je nutná hrubá síla. A kromě regulačního plánu na fasády, ten se taky sám nevymyslí.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 16. Crazym :

  aggu: Hihi, krásný seznam toho, co by se mělo udělat. Co mi to jen připomíná? Jo už vím, stranickou přehlídku úspěchů na Bytostavu někdy v roce 83, když nás nahnali do sálu a snažili se nám vysvětlit tak nějak po stranické linii co by se mělo :DD Chlape, Ty máš talent a máš moji plnou podporu

  :DD Čest!!!
  Tak, a teď mizím jako z té schůze ať to déjà vu je dokonalé :-)
  Jen škoda, že už neuplatním svou tehdejší odchodovou hlášku: Soudruzi, nevím jak vy ale já a lopata, kterou jste mi vrazili do rukou máme zrovna po pracovní době :DD

  Thumb up 2 Thumb down 5
 17. Summerboy :

  Nevite, jestli tam budou i kamery, aby to nebylo do tydne posprejovane?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. acdlcia [msstavby.cz] :

  Summerboy: Kamery tam jsou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Adamous :

  Neco ke kvalite rekonstrukce :) https://www.facebook.com/1716578395248499/videos/2587175014855495/

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.