Náměstí Jiřího z Poděbrad

Dům s dvěma sty byty, podzemní garáží a obchody měla už před dvěma lety začít stavět česko-italská firma Carlo IV. Estate na náměstí Jiřího z Poděbrad v Ostravě-Vítkovicích. Dosud se tam bohužel do země nekoplo.
Slib vedení města i obvodu, že zanedbané náměstí opět ožije, ale snad přece jen dojde naplnění.
První krok učinili radní města tento týden. Rozhodli, že najdou odborníky, kteří vypracují projektovou dokumentaci i podklady pro stavební povolení na rekonstrukci náměstí. Některé dodavatele město samo osloví, další se mohou o veřejnou zakázku v hodnotě kolem pěti milionů korun přihlásit do 16. března.
Rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad patří mezi stavby zařazené do Integrovaného plánu rozvoje města, které chce Ostrava financovat s podporou evropských fondů.
Do změny vzhledu bývalého, kdysi rušného, autobusového nádraží, jemuž dnes dominují výstupy z nefunkčních veřejných záchodků, hodlá město investovat přes 63 miliony korun. „Po opravě a dostavbě bytů snad bude opět plnit funkci náměstí,“ věří primátor Kajnar.
„Město opraví prostory před školou a poštou, které zůstanou náměstím. Privátní firma by měla zastavět proluku před sadem Jožky Jabůrkové,“ řekl starosta Vítkovic Petr Dlabal s tím, že firma by měla začít stavět v letošním roce. „Pronajali jsme jí pozemek s tím, že začne stavět nejpozději loni. Ale když přišla krize, firma požádala o posun termínu zahájení stavby do konce roku 2010 a obvod jí vyhověl,“ dodal starosta.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.