Město vykupuje pozemky v Hrušově

Vykoupit pozemky, ochránit Hrušov před dalšími povodněmi a využít lokalitu o rozloze zhruba 35 hektarů pro zónu lehkého průmyslu, to chtějí představitelé Ostravy.
Minulý týden proto ostravští radní například rozhodli o vykoupení zhruba tisícovky metrů čtverečních od dvou vlastníků za necelých 400 tisíc korun. Transakci musejí ještě schválit městští zastupitelé. „Pozemky v Hrušově vykupuje město posledních deset let. Každý rok do toho investujeme několik milionů korun. Chceme totiž postupně scelit a upravit plochu, kterou pak nabídneme firmám,“ vysvětlil ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD).
Lokalita je bez proudu
Ochranu proti dalším záplavám má zajistit zvýšení terénu o tři metry. „Ochránit území před stoletou vodou je velmi obtížné, musela by se tam postavit velká čerpací stanice. Snadnější je navýšit terén. Jako zdroj materiálu poslouží nedaleká halda. Její rekultivací vznikne navíc další využitelné území,“ míní primátor. Předpokládá, že by tu také mohla vzniknout nová trafostanice. V oblasti totiž chybí elektrická energie.
Nyní už město spolu s obvodem Slezská Ostrava vlastní 51 procent území a brzy má bezúplatným převodem získat dalších šest procent od státních lesů. Téměř 26 procent patří společnosti RPG RE Land, která na přípravě průmyslové zóny s Ostravou spolupracuje. Zbylé nemovitosti jsou soukromých vlastníků, od nichž je chce město vykoupit do roka.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.