Náměstí Biskupa Bruna Na Karolině

Město Ostrava hledá dodavatele projekčních prací Náměstí Biskupa Bruna na Karolině. Byla vypsána veřejná zakázka. Na takto důležitý veřejný prostor však nebyl vypsán žádný druh soutěže.

Předmětem této podlimitní veřejné zakázky je vypracování níže uvedených projektových dokumentací a zajištění souvisejících činností v rámci přípravy a realizace stavby „Náměstí Biskupa Bruna Na Karolině“, v k. ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava, dle Koncepce náměstí Biskupa Bruna, zpracovaná společností Schindler Seko architekti s.r.o., se sídlem Wuchterlova 5, CZ-160 00 Praha 6, č. 02/2023.

Vizualizace pochází z přílohy veřejné zakázky. Kompletní koncepce náměstí v plném rozlišení je ke stažení na Profilu zadavatele.

zdroj: tenderarena.cz

Související články


Komentáře

 1. Radegast :

  Za mě super

  Thumb up 23 Thumb down 26
 2. Dan :

  Preplacanejsi to byt nemohlo? Ale na Ostravu dobry…

  Thumb up 7 Thumb down 35
 3. Daniela Venglořová :

  Už aby to bylo….jsem 53 ročník ještě ok….a přála bych si to vidět.Konečně bude i Ostrava,která byla zanedbávána desítky let k vůli těžkému průmyslu,snad velkoměstem se spoustou zelení a skvělou i bizarní architekturou.

  Thumb up 23 Thumb down 19
 4. Mx :

  Tak rychle rychle stavět, než někdo to zase smete ze stolu, že na Ostravu je to moc okázalé a kýčovité naprojektuje 80. léta nebo něco, co má 99,9% měst a hlavně nevybočovat, aby se někdo necítil uražený. Nevypsání soutěže je ale samozřejmě zarážející.

  Thumb up 8 Thumb down 21
 5. Mx :

  Co je ale zvláštní, že před Trojhalím bude pěší zóna místo dlouho plánované smradlavé extrémně vytížené silnice (což je dobře). To je nějaké divné. Navíc se to nikdo ne prezentovalo v médiích hned po vzniku vizualizace, jak je zvykem. To by mě fakt zajímalo, jestli nejde zase jenom o projekt do šuplíku.

  Thumb up 0 Thumb down 24
 6. David :

  Za mě dost nepochopitelný a moc jednoduchý koncept…
  1. Ta hlavní Osa nesměřuje na střed Trojhalí – už z výšky to vypadá že je něco špatně, přece není řečeno že ta cesta musí být kolmá… Přijde mi jakoby to Trojhalí v tomto návrhu nehrálo žádnou roli přitom pohledem je dominantou ale autoři to kompletně vypustili.
  2. Kolečka :) organické tvary super, ale proč už ta střední osa není také organická a najednou dělám dlouhý obdélníkový tvar kvůli kterému sekám právě ta kola… K tomu v zadní části udělali nějaké souřadí stromů za sebou, když dělám organiku tak už v organice přece pokračuju a rozhážu ty stromy tak ať nevypadají tak blbě jeden za druhým.
  3. Funkce náměstí – všichni sedíme a děti si hrají nic víc. Dnešní funkce náměstí má sloužit úplně všem, proč těch funkcí není více? Každé to kolo mohlo mít úplně jiné využití a funkčnost. Chybí mi tam nějaké funkce pro dospělé, workoutové prvky pro mladé, klidně i nějaký mini kruh pro psy, venkovní šachovnice, kuželky… Jako vysázet pár stromků a zasét trávu do tvarů kol – nezlobte se ale to určitě nestačí.
  4. Barevnost – náměstí bude mít zelené kola s jedním žlutým… proč tu barevnost právě nerozvinout a neudělat z toho mnohem atraktivnější prostředí. Proč jen žlutá a né další barvy.

  Celý projekt mi přijde nedotažen se spousty otazníky. Když už toto vymýšlím tam to musí mít smysl a logiku, je to taková plastelína poskládána ze všeho… Levné řešení díky tvorbě pouze trávních ploch a pár keříku v nich, už před 15ti lety byl ten první koncept mnohem atraktivnější.

  Absence architektonické soutěže… toď odpověď!

  Thumb up 23 Thumb down 24
 7. vojta :

  Jsem zvědavý, jak budou vypadat ty kulaté stříšky za pár let, zvlášť, když si vezmu, jak vypadají podobné prvky v Ostravě dnes. Neumíme se o ně totiž starat.

  Thumb up 8 Thumb down 20
 8. Pat :

  Celkově se mi ten návrh líbí , ale klidně bych si uprostřed toho náměstí dokázal představit nějakou dominantu v podobě nějakého moderního sousoší nebo nějaký originální vodní prvek ( tady zase vidím jen vodu stříkající ze země – jako všude ) nebo už se tyhle věci nedělají ?

  Thumb up 20 Thumb down 21
 9. Martin [msstavby.cz] :

  David: No právě. Soutěží by se třeba i přišlo na to, že se zcela ignorují průhledy na Trojhalí. Jak čelní, tak například z ulice Důlní.

  Thumb up 7 Thumb down 20
 10. Mx :

  Ještě bych dodal, že pokud město nemá krásu v architektonické hodnotě, což na průměry českých historických měst prostě tolik nemáme, a k tomu máme stále ještě město plné průmyslu a ošklivých neopravených míst, tak přesně právě proto potřebujeme tyto zajímavé netradiční body, kterým doženeme hendikep “tradiční krásy”. Tím nechci říct budovat kýče, nýbrž “netradiční” zajímavosti, které udělají město zajímavé.

  Thumb up 1 Thumb down 21
 11. Felix Klein :

  David: Martin [msstavby.cz]:

  Řekl bych, že důvodem absence přímého průhledu na štít trojhalí je reálná osa ulice Jantarová a že se jedná o záměr, kdy osa této ulice je prostorově diagonálně vrstvena na protilehlé strany vůči svým opačným koncům.

  Thumb up 18 Thumb down 2
 12. O. :

  Mx: Potrebujeme uz konecnce zacit delat KVALITNI verejny prostor, a ne za kazdou cenu netradicni. Tento navrh se nepovedl, a doufam, ze ten cirkus skonci v supliku. Nejak se nam ale v Ostrave bohuzel tyto netradicni hovadiny v posldni dobe rozmahaji.

  Thumb up 19 Thumb down 4
 13. David :

  Felix Klein:
  ovšem ani ulice Jantarová není přímá ulice – v prostřední části má organický zelený pás který končí před náměstím. Klidně mohl pokračovat směrem k Trojhalí jakožto pěší a tím by se vyřešilo to vyústění do středu Trojhalí a právě by to celé zapadalo do sebe od začátku do konce. Ovšem tihle širší vazby nebraly v úvahu jen si hráli na svém ohraničeném pozemku a dopadlo to jak to dopadlo :(

  Thumb up 3 Thumb down 19
 14. Mx :

  O: Naštěstí tady jasná majorita lidí návrh schválí a lajkuje, takže naštěstí Váš dojem kýče skončí v šuplíku místo tohoto návrhu.

  Thumb up 1 Thumb down 17

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.