Na Stodolní budou omezena auta

Méně aut, větší bezpečnost. Na Stodolní ulici v Ostravě bude omezena doprava i parkování.

Moravská Ostrava a Přívoz vyslyšela provozovatele restaurací na Stodolní ulici. Ti si stěžovali na to, že jí projíždí stovky aut denně a navíc parkují na místech, která k tomu nejsou určena.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Auta si tudy zkracují cestu. Odbočí z Nádražní, jedou na Poděbradovu bez toho, aby tady měli cíl cesty. Což si myslím, že tato ulice v této konfiguraci k tomu není určena. Druhá věc je, že tady parkují auta a přitom když se podíváme, na okolních prolukách je obrovské množství parkovacích míst, takže těch 9 míst v této lokalitě nejsou stěžejní.”

Auta, která tady parkují navíc poškozují dlažbu, která se stále více propadá.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Ta niveleta se prostě prohloubí a pak tam máte kaluže. A kdyby na tom teď chtěl někdo udělat zahrádku, tak ti lidé sedí prakticky v kalužích.”

Anketa: provozovatelé restaurací: “My jsme v podstatě jako jediná zahrádka na celé tady té straně, kde stojí 4 auta. Nebo respektive dvě zasahují přímo do toho, že když si u nás sednete, tak jediný výhled, který máte, je asi někomu do kabiny, popřípadě do kufru.”

“Jakýkoli krok, který se na Stodolní děje ku prospěchu věci, tak bude dobře. Takže určitě souhlasím, když se něco děje.”

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Chceme tady dokonce i opravit ty povrchy. Je také dialog s MAPPou. že bysme tady chtěli dát nějaký mobiliář, možná nějaké květináče a tak dál, aby to tady hezky vypadalo. Nejde o nějaké velké změny ve smyslu, že by se tady nalily desítky milionů do úprav, ale jde spíš o změnu dopravního značení a proudu toho, jakým způsobem doprava ve Stodolní bude fungovat.”

Z původních 9 parkovacích míst by mělo na Stodolní ulici zůstat jen jedno, a to pro zákazníky hotelu Brioni, aby si mohli naložit a vyložit své věci. Průjezdná by pak tato ulice měla být pouze pro zásobování.

zdroj: polar.cz

Související články


Komentáře

 1. Karlos :

  Kolik znáte hospod, ze kterých se v létě dá udělat “kabriolet”?
  Přijďte posedět dovnitř s možností cítit vítr ve vlasech!

  Thumb up 2 Thumb down 7
 2. MM :

  Správný krok. Teď bych poprosil o totální vyčištění silnice a chodníků od nánosů tuku a nápojů. v létě je to naprosto nechutné a nikdo to neřeší. Nestačí zamést, ale provést důkladné čištění. Následně od provozovatelů bister vymáhat úklid. Stejně je na hlavu, že jim je jedno, jak to před jejich provozovnou vypadá :-(

  Thumb up 39 Thumb down 1
 3. balde :

  no stejně tam budou všichni parkovat jako doteď jen si dají za okýnko text zásobování :D, mají z toho udělat pěší zónu a je klid.

  Thumb up 19 Thumb down 2
 4. Crazym :

  Bože to jsou idioti :-(

  Thumb up 2 Thumb down 16
 5. Nuny :

  Crazym: “Podle sebe soudím tebe ?”

  Thumb up 4 Thumb down 4
 6. jvndys :

  já nechápu, proč se tam neudělá pěší zóna, pořád jsem neviděl nikde žádný důvod…krom zrušení parkovišť se nezmění vlastně vůbec nic závratného

  Thumb up 9 Thumb down 2
 7. Tom :

  Je to určitě správný krok. Mě jen zaráží,že policie si není schopna poradit s parkováním na Masarykově náměstí,vedle Polo cafe si můžete zaparkovat beztrestně. Totéž platí o parkování na chodníku přímo před policií v Milíčove ulici. Pokud to tedy nejsou policisté mto by asi vše vysvetlovalo.

  Thumb up 14 Thumb down 2
 8. davidb :

  jvndys:
  Pěší zóna by mohla být od Poděbradovy po nábřeží a od Na Karolině po Českobratrskou.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 9. Crazym :

  Tom: Budmě přesní :-)
  Ty si nemůžeš zaparkovat před Polo cafe beztrestně a na Miličove zkraje parkují na chodníku odjakživa jen fízli :-)
  Jinak by mě zajímalo co to proboha máte všichni za obsesi s těmi pěšímu zónami :D Doufám, že to není nakažlivé :D

  Thumb up 6 Thumb down 2
 10. Tomas :

  Crazym: Svět se v prdel obrací, všichni by chodili furt pěšky,udělali všude pěší zóny,nebo na kole.ma,MHD.Kdyz napíši,zpoplatněte lidí co autem přijíždí do města(příjem by šel obci)…to ne to je špatné…Takže zase potrestaný občan města,ale co přijíždí odjinud ne.Kdyz napíši,dejte v některých územích Centrum,Poruba(ptám se kamarádů z Poruby,co na to říkají,všichni do jednoho řeknou,že by to pomohlo,že největší problém jsou lidi co tam přijíždí odjinud a blokují místa mistnim,ty musíme donutit využívat MHD,udělat parkoviště na krajích obci,odstavit a jet MHD,nebo jed autem,ale zaplatis ),parkovací karty,ať když někdo přijede odjinud zaplatí…prostě ekologie naopak…

  Thumb up 1 Thumb down 5
 11. Karlos :

  Tuš to se němožu ty „chytré hlavy“ domluvič s Jaroslavem F. z Raškovic na pronájem jeho parcel 321/1, 321/2, 321/3 k.ú. Moravská – Ostrava, OR se ( Slezské nemovitosti, s.r.o ) na parcelu 320 k.ú. Moravská – Ostrava pro menší parkovací dům podzemní a nadzemní pro Lamborghini na Stodolní ?

  Thumb up 1 Thumb down 4
 12. jvndys :

  Tomas: zpoplatnit příjezd mimoostravským je největší hovadina, protože ti aspoň mohou opodstatnit to, proč do ostravy tím autem přijeli, ale naopak ti co bydlí v ostravě, mají před nosem nejlepší mhd v česku, ale furt si jezdí jako sobci autem i blbé 2 km, tak přesně tihle jsou největším problémem ostravy… a ti lidi co ti říkají, že ostatní jsou problém a oni ne, tak problém jsou přesně oni:)

  Thumb up 3 Thumb down 4
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas: Opravdu se svět obrací v prdel, když by všichni chodili pěšky, jezdili na kole a používali MHD? Jsem zpět v polovině minulého století? To zpoplatnění, co jsi navrhl, ta částka by stavbu nejlevnějšího povrchové parkoviště racionálně nezaplatila.

  Mimochodem. Ke Stodolní a její historii vyšel fajn rozhovor.
  Stodolní promarnila šanci stát se kulturním centrem, říká Jiří Surůvka
  https://www.patriotmagazin.cz/stodolni-promarnila-sanci-stat-se-kulturnim-centrem-rika-jiri-suruvka?fbclid=IwAR2ND92M51f_9XXB5ILPdo8xfaFbXd7U0PswjxXyrXOe73emvkqfZz2LKVE

  Thumb up 3 Thumb down 3
 14. Tomas :

  Martin [msstavby.cz]: Tak ekonomika v tomto případě,by nebyla úplně prioritní,priorita je ekologie..Ale kde ty nevidíš peníze,já ano…pokud uděláš P+R parkoviště při vstupu z každé strany do města(coz si sám navrhoval v minulosti co vím v případě Mistecke),+což se běžně děje v jiných mestech…museli zaplatit mimomesti nezbývalo by jim jiného než zaplatit,nebo prestoupit na MHD.nebo kolo..Tím v případě,že jedou dále,má město příjem za vstup,v případě,že půjdou na MHD,příjem z jízdného..

  Thumb up 1 Thumb down 2
 15. Tomas :

  jvndys: Takže to jsi napsal,dobrý nesmysl..Takže potrestat lidí co bydli ve městě,ti mají sednout na MHD(potažmo nemají sednout do auta,aby mu cizí lidé zhoršovali (protože mu mimomestky zhoršuje prostředí co žije,hluk,zvýšena nehodovost,prostě samé negativy)+některé cesty v Ostravě jsou města(takže defakto opotřebováji majetek mesta,za které pak musí město platit…

  Thumb up 3 Thumb down 3
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas: Hele já se fakt snažím porozumět tomu, co se snažíš psát…
  Ale parkoviště P+R znamenají zkratku park and ride. Tedy že auto odstavíš nejlépe na kraji města a přesedneš (ride) na MHD.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 17. Tomas :

  Martin [msstavby.cz]: Narážel jsem na tvou reakci ohledně,že by se něco nezaplatilo…Psal jsem o 2
  Dvou var(P+R)…vím co to je!a druhou zpoplatněni v jednotlivých čtvrtích…Centrum,Poruba(vím,že se v Porubě o něčem uvažovalo).Že člověk co tam bydlí,bude mít kartu,ostatni přijíždějící od jinud zaplati…tím pádem se omezí,počet přijíždějících od jinud autem..Mimomesti a ostatni využijí MHD…Taktéž jedu do centra jedu MHD nebo autem a zaplatím parkovne…a nepřijde mi to divné ..Třeba člověk kterého znám(od Opavy) jezdil do centra,tam chtěl hodit,takže přijel z Opavy do Poruby,já ho vzal jeli jsme do centra tam jsem ho vyhodil,jel do Poruby,pak zavolal jel jsem do centra s vzal ho pak do Poruby,on odjel do Opavy…jen kvůli toho aby nemusel platit za parkování v centru(tyto lidi je třeba vychovávat)….že jsem projel asi 60km po Ostravě,už mu nedošlo..+můj drahocenný čas…
  .

  Thumb up 1 Thumb down 2
 18. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: Tak zrovna básníka a pohádkáře Surůvku bych tady netahal i když on by mohl vědět jak se jmenoval za soudruhů hotel Brioni když už to neví ten plantala co ten článek sesmolil :-) Do vinárny U sudu jsem chodil taky, „za rohem“ na Chelčického jsem vyrostl a chodil jsem tam sám a ne v tlupě a nikdo se na mě nevrhal ale možná je to tím, že tihle „umělci a ostravští intelektuálové“ byli věčně v lihu a mají ty vzpomínky rozmazané :D Ten článek jsem si se zájmem přečetl ale takovou snůšku blábolů už jsem dlouho neviděl, jen se dělá zajímavým a moc mu to nejde neboť střízliví pamětníci stále žijí :-)

  Thumb up 7 Thumb down 3
 19. M :

  jvndys: nejlepší mhd v Česku určitě ne… Vždyť je to katastrofa.

  Thumb up 8 Thumb down 10

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.